O postupe Paneuropy rozhodlo až prodloužení

HC MASARYK UNIVERSITY – PANEUROPA KINGS BRATISLAVA 3:4 pp (1:0, 1:1, 1:2, 0:1)

Góly: 1. Brzobohatý (Bustin), 23. Grman (Kosorin, Vlašín), 60. Račický (Vlašín) – 27. Hubek (Klíma), 46. Halabrín (Mikeš), 51. Ketner (Szabó, Hrbáčik), 64. Tarabík (Pribula)

HC MASARYK UNIVERSITY: Tichon (Holub) – Šidák, Polesný, Grman, Kosorin, Grygera, Maršálek, Kučera, Pernický – Čtvrtníček, Bustin, Brzobohatý, Račický, Vlašín, Florek, Vaverka, Pěška, Vomočil, Urban, Biolek, Heža

PANEUROPA KINGS: Bohuš (Kolossov) – Kučera, Tarabík, Záviš, Naumov, Pribula, Šotek, Ketner – Halabrín, Mašlanka, Čechovič, Bilik, Chachalák, Hubek, Hrbáčik, Kundrát, Szabó, Mikeš, Kléma

Hokejisté Masarykovy univerzity museli v neděli na domácím ledě porazil Paneuropu, pokud chtěli srovnat stav čtvrtfinálové série. Na domácím ledě vedli 2:0, jenže hostům se podařilo otočit zápas a dostat se do vedení. Medvědi bojovali do poslední minuty, Tomáš Račický srovnal 47 sekund před koncem na 3:3, jenže v prodloužení se prosadil Tarabík a rozhodl o postupu Paneuropy do semifinále.

B R N O – Při rozbruslení kapitán Peter Bustin vzal puk na opačné straně hřiště, než se domácí Medvědi rozbruslovali, a ještě pár minut poté, co hostující Paneuropa odešla do kabiny, si hráči Masárny stříleli na obě brány kluziště. Čišelo z nich odhodlání a touha poslat čtvrtfinálovou sérii hranou na dva vítězné zápasy do třetího rozhodujícího mače. Hned v první minutě druhého utkání série to byl právě kapitán Bustin, který zpoza brány našel Patricka Brzobohatého a ten poprvé prostřelil hostujícího gólmana Bohuše.

Tlak Masaryčky umocnily po vstřelené brance ještě dvě přesilovky, které si v úvodní dvacetiminutovce vybojovala. V té první roztočila svůj útočný kolotoč první formace, Šidák však střílel vedle. V 8. minutě ostřeloval Bohušovu tyčku Vaverka, ale hostující gólman si klec pokryl. V druhé početní výhodě hledal Pěška pěknou přihrávkou přes celé útočné pásmo Grygeru, ten trefil pouze výstroj strážce bratislavské klece.

Při vyloučení Vomočila se připomněla i Paneuropa svými útočnými hrozbami, nejprve si před Tichona sjížděl Halabrín, ve druhé šanci poskakoval puk v domácím brankovišti před Kundrátem.

Začátek třetiny se vydařil Masaryčce i ve druhém případě. V jejích prvních minutách vypálil v přesilovce od modré Kosorin a Adam Grman tečoval puk za Bohuše.

Hosté se prvního gólu dočkali až v téměř polovině zápasu. V končící 27. minutě se rozjel Patrik Hubek, objel Tichonovu branku a zasunul za něj puk.

Paneuropě zvedl vstřelený gól sebevědomí, Naumov se řítil sám proti Tichonovi, ten jeho nájezd vykryl. Na druhé straně si sjel mezi kruhy Urban, ale jeho ostrá střela šla nakonec nad. Hosté se dostali do hry i díky vyloučením na domácí straně. Když seděl na trestné Heža, vykoupala domácí obranu i Tichona trojice Králů Halabrín, Zsabó a Mikeš, ale medvědí defenziva náporu odolala.

O tom, jestli si domácí prodlouží sezonu, tedy měla rozhodnout poslední dvacetiminutovka. Nakročili do ní lépe opět lépe Medvědi, kteří měli hned zkraje výhodu přesilovky 5 na 3, ale Šidákovi před poloprázdnou klecí podjel puk pod hokejkou.

Bohuše na druhé straně ostřeloval Brzobohatý a Račický, hostující gólman však zabetonoval klec. A pro domácí bylo ještě hůř. Ve 46. minutě prostřelil Tichona po závaru před brankou Lubomír Halabrín. Vyhrocená třetí třetina nabídla divákům spoustu šarvátek i vyloučení hostů za nesportovní chování hráčské lavice. Paneuropa ale přece jen dosáhla kýženého vyrovnání. V 51. minutě zvedl vítr v obraně Medvědů Nikolas Ketner, první střelu ještě Tichon vyrazil, následným dorážkám už ale neodolal.

Masárna mobilizovala síly, jenže dlouho se jí nedařilo dostat se do tlaku a zavřít soupeře v obraně. Když Medvědy dělilo 47 sekund a tři desetiny od konce sezony, vypálil od modré po buly Tomáš Račickýa dělovkou propálil vše, co mu stálo v cestě.

Prodloužení tři na tři začalo opatrně od obou celků, na Medvědech i Králích bylo vidět, že nechtějí udělat chybu. Více prostoru na hřišti nakonec dokázali po třech a půl minutách nastaveného času k velkému smutku domácích využít Bratislavští. První střelu Tichon ještě vyrazil, ale na dorážku Pavola Tarabíka už nestačil.

Hokejové tým Masarykovy univerzity tak v historicky první sezoně v Evropské univerzitní hokejové lize prohrál historicky první sérii play off. Poté, co podlehl Paneuropě v Bratislavě 0:6 , prohrál doma 3:4 v prodloužení a sezona mu končí.

autor: Iveta Borková