Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

Diplomati v poslednom zápase roka podľahli ruskej zbornej 2-4

Posledný zápas roku 2015 odohrali hráči Diplomats Pressburg proti ruskému tímu MATI Aviators Moskva na štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave. Mladí ruskí piloti pricestovali na Slovensko už v piatok, aby si v rámci tripu zmerali sily s niekoľkými tímami ligy EUHL.
Slávnostné buly prišiel vhodiť veľvyslanec Ruskej Federácie na Slovensku, Alexey Leonidovič, ktorý osobne prevzal záštitu nad celým zápasom. Prítomní boli taktiež predstavitelia ligy EUHL a množstvo fanúšikov. Hokejovým večerom ich sprevádzal Šimon Vincze, pripravené bolo vystúpenie krasokorčuliarskej školy Jumping Joe a počas prestávok sa diváci mohli pozrieť na začínajúcich hokejistov z Petržalky.

velvyslanec

Diplomats Pressburg – MATI Aviators Moskva 2-4 (2:0,0:2,0:2)

Góly a asistencie: 3. Brincko (Vizváry, Kraus), 12. Hudcovský (Holeš) – 22. Flotskyi; Doronin (Glazunov, Flotskyi), 50. Boychenko (Lipetskii) 59. Glazunov (Zaitsev)

Vylúčení: 5:10 na dve minúty, presilové hry 1:1, strely na bránu 23:31

Diplomats Pressburg: Pardubský, Pravda  – Turan, Holeš, Hudcovský, Čáni, Sudek, Just, Karaba, Podgorski, Winkler, Mucha, Brincko, Studený, Kraus, Ernst, Mikšík, Hegely, Vizváry

MATI Aviators Moskva: Chernenkov – Lozkhin, Zubarev, Gubin, Sidorov, Flotskiy, Trofimov, Semenov, Lipetskii, Gunt, Musinskii, Shreyder, Belotskii, Doronin, Boychenko, Zaitsev, Glazunov, Korneev

Do prvej časti zápasu vkorčuľovali lepšie domáci Diplomati. Aktívna hra v útočnom pásme a častejšie držanie puku na hokejkách priniesla prvý gól už v tretej minúte, kedy po skvelej dorážke skóroval Brincko. V priebehu tretiny bolo na rusoch badať stopy po únave z predchádzajúcich dní. Nedarilo sa im udržať si puk a korčuľovali menej aktívne ako domáci. To využil v dvanástej minúte Hudcovský, ktorý sa pustil do samostatného prieniku do útočného pásma, kde prekonal hosťujúceho gólmana Chernenkova. V posledných minútach tretiny sa už stav nezmenil.

Letargická hra rusov sa však zmenila ihneď po úvodnom buly druhej tretiny. Počas jednej minúty sa im totiž podarilo diplomatov prekvapiť aktívnou hrou, ktorá vyústila v dva góly. Rusi očividne v prvej tretine potrebovali nabrať tempo, ktoré náležite využili v ďalšej hre. Domáci hráči zostali trochu zaskočení a ani pri hre piatich proti trom Diplomati neboli schopní gólovo zakončiť. Pravda však v bráne svojich spoluhráčov vďaka skvelým zákrokom podržal a do šatne sa šlo za nerozhodného stavu 2-2.

V tretej tretine mali rusi stále miernu prevahu, čo sa ukázalo pri viacerých nevyužitých šanciach a jednom neuznanom góle z ruskej strany. Zadosťučineniu sa však rusom dostalo začiatkom poslednej desaťminútovky, kedy skóroval Boychenko a zvýšil tak na 2-3. Chvíľu na to dostali diplomati skvelú šancu vyrovnať, a to v podobe takmer dve minúty dlhej hre piatich proti trom. Ruskí hráči si však diplomatov držali skrátka a nepustili diplomatov do žiadnej akcie. Minútu pred koncom zápasu sa im ešte vďaka dorážke Glazunova podarilo zvýšiť na konečných 2-4.