Technika před Vánoci nadělila Grazu osm gólů

V posledním zápase v rámci EUHL v roce 2015 hostila Technika Praha na svém ledě soupeře z rakouského Grazu. Domácí byli po celý zápas lepším týmem a svou herní převahu dokázali využít ke vstřelení osmi gólů. Technika úspěšně navázala na vítězný zápas s Akademiky z Plzně a slaví druhé vítězství v řadě.

Technika Praha – UHT Dukes Graz 8:4 (3:2, 2:1, 3:1)

Vyloučení: 2:5, využití: 1:0, střely: 42:17

Góly a asistence: 5. Klíma, 6. Sem (Polák O.), 14. Žák (Kolář), 22. Klíma (Hyršl, Hudek), 28. Kolář (Žák, Polák J.), 41. Žák (Klíma), 42. Hyršl (Hudek, Herna), 44. Fiala (Pálka) – 15. Florian (Meixner), 16. Mortl (Riedmann), 35. Florian (Scepka, Scheucher), 57. Riedmann (Florian)

Technika Praha: Příhoda, Cvrček – Pálka, Sem, Herna, Pelc, Vostracký, Nejdl – Kolář, Polák J., Žák, Hyršl, Klíma, Hudek, Polák O., Fiala, Kratochvíl

UHT Dukes Graz:  Scheucher, od 40. minuty Seidl – Lammer, Jus,  Scepka, Bednjanec –  Mortl, Riedmann, Innerkofler, Schröttner, Florian, Schuller, Meixner, Erlacher

Domácí měli stejně jako v minulém zápase s Plzní skvělý vstup do utkání. V první šanci se ocitl Ondřej Polák, jeho střela zápěstím ale skončila jen na tyči. To ale domácí nemuselo dlouho mrzet, o pár minut později se totiž střelou mezi nohy brankáře prosadil Klíma. O necelou minutu později měli domácí další důvod k radosti. O. Polák našel před brankou kapitána Techniky Davida Sema, který také střelou mezi nohy navýšil vedení. Po 6 minutách tak svítilo na světelné tabuli skóre 2:0. Domácí byli pánem na hřišti a vytvářeli si mnoho dobrých šancí. Třetího gólu se domácí dočkali ve 14. minutě, kdy využili přesilovou hru. Žák si vedle branky našel odražený puk a neomylně zavěsil pod břevno. Po tomto gólu domácí lehce polevili a hosté toho dokázali využít, když během 38 vteřin vstřelili dvě branky. Příhodu v domácí brance nejprve bekhendem překonal Florian a v následujícím střídání se krásnou střelou z levé strany prosadil Mortl. Hosté se tedy znovu vrátili do zápasu a po první třetině rozhodně nebylo „hotovo“.

Hráči Techniky ale nechtěli nechat nic náhodě a do druhé třetiny vstoupili stejně jako do té první. Hyršl přihrál na volej Klímovi, tomu se střela nepovedla úplně podle představ, přesto puk doklouzal za brankovou čáru. Šťastný gól dodal domácím hráčům klid a ti znovu po většinu třetiny na ledě dominovali. Na 5:2 zvyšoval po krásné souhře celého prvního útoku Kolář. Ve 35. minutě však hosté z ojedinělé akce znovu snížili. Florian si kličkou na střed udělal místo pro střelu a švihem poslal puk přímo do šibenice.

Naděje hostujícího týmu na dobrý výsledek definitivně vyhasly na začátku třetího dějství. Technika předvedla znovu parádní začátek třetiny. Během dvou minut vstřelili domácí hned 3 branky. Nejprve se podruhé v zápase prosadil Žák. Střelou z kruhu do pravého horního růžku překonal Seidla, který po druhé třetině v hostující brance nahradil Scheuchera. O několik desítek vteřin později se do přečíslení 2 na 1 dostali Hudek s Hyršlem. Hudek si dal puk na bekhend a parádní přihrávkou vybídl ke skórování Hyršla, kterému stačilo jen nastavit hůl. Drtivý úvod třetiny zakončil další brankou Fiala, když se jeho střela z mezikruží zastavila až v brance. O výsledku bylo rozhodnuto a po zbytek hrací doby se tempo hry zmírnilo a zápas se dohrával spíše z povinnosti. Přesto bylo k vidění několik slibných střel, z nichž ale skončila gólem jediná. v 57. minutě se prosadil Riedmann a alespoň zkorigoval výsledek na konečných 8:4 pro domácí.

Technika Praha úspěšně navázala na dobrý výkon z minulého zápasu proti Plzni a především díky povedeným začátkům jednotlivých třetin porazila Dukes Graz 8:4. Domácí potvrdili stoupající výkonnost a připsali si důležité tři body do tabulky, ve které se dotáhli na svého  soupeře z Rakouska.

Autor: Marek Herna