Ani úžasný výkon Korytára nestačil na hokejky Diplomatov. Body tak cestujú do Bratislavy.

UMB tím Banská Bystrica sa tentokrát stretol na domácom ľade s jedným zo svojich najväčších súperov –  Diplomats Pressburg. Aj skóre z  jednotlivých tretín hovorí za všetko –  zápas bol veľmi vyrovnaný. Avšak aj po ťažkom a napätom súboji si ďalšie tri body odniesli domov súperi.

UMB Hockey Team – Diplomats Pressburg 3:4 (0:2, 2:0, 1:2)

Góly a asistencie:  33. Šeliga (Brnčal, Koch), 38. Šeliga (Brnčal, Mendel), 48. Indrych (Majling, Novodomec) – 3. Šimonič, 18. Kraus (Kalináč, Múčka), 42. Mucha (Liptovský), 55. Winkler (Kalináč, Rutkovský)

Vylúčenia: 5:5 na dve minúty z čoho jedno na 10 minút za nešportové správanie (UMB)

Počet striel: 40:35

Rozhodcovia: M. Štefík – A. Jakubec, M. Kováčik

UMB Hockey Team – Korytár, Malatinec – Janečko, Melicher, Žáčik, Kandra, Kadlečík, Kasanický, Koch, Garay, Šeliga, Máľus, Derkin, Primus, Majling, Sapár, Indrych, Novodomec, Janák, Brnčal, Mendel, Tatár

Diplomats Pressburg – Neumann, Somoši – Kuták, Rutkovský, Michalička, Loydl, Múčka, Just, Šoltís, Kalináč, Kraus, Kojda, Zvara, Šimonič, Guryča, Mucha, Liptovský, Winkler

V prvých minútach zápasu sa objavilo na strane domáceho mužstva pár nádejných šancí. Tretia minúta však priniesla UMB tímu nepríjemnú situáciu v podobe gólu, o ktorý sa zaslúžil Šimonič. O dve minúty na to sa Kraus dostal do úniku a preskúšal Korytárové schopnosti. Korytár však strele odolal. Hneď potom sa na ľade odohrala zaujímavá situácia. Hlavný tréner UMB tímu Lukáš Opáth stiahol z hry Korytára a posilnil svoje mužstvo o ďalšieho hráča. Čo znamenalo hru 6 na 3, keďže Diplomati si odpykávali dva tresty. Na ľadovej ploche sa rysoval unikátny súboj. Tímy sa rovnali nie len herným prejavom, ale aj svojou dravosťou. Väčšinu času sa hra odohrávala v obrannom pásme domácich, ktorým sa nepodarilo hru presunúť do útoku. V 10. minúte sa na trestnú lavičku posadil domáci hráč za nedovolené bránenie. Korytár tak čelil niekoľko minútovej paľbe, ktorá pokračovala aj po uplynutí trestu. Diplomati prebrali po zvyšok tretiny vedenie. Domáci nedokázali presunúť hru pred gólmana súperov, Korytár bol preverovaný z každej strany. V 17. minúte podľahol strele, ktorá bola výsledkom zmätku pred bránkoviskom. Prvá tretina tak skončila dvojgólovým vedením súperov a s nulou na konte domácich.

V druhej dvadsaťminútovke sa napätie medzi oboma mužstvami stupňovalo a v 24. minúte vyústilo do bitky medzi dvoma hráčmi, ktorí si odpykali dvojminútové tresty za hrubosť. Domáci sa naďalej pokúšali o zníženie skóre, no puk nie a nie pretlačiť do bránky.  UMB tímu sa konečne pošťastilo až v 33. minúte, kedy Šeliga strelil do súperovej bránky prvý gól pre svoj tím. Hneď po nasledujúcom buly došlo na domácej strane ku zraneniu, ktoré si odniesol Kandra. Nervozita na domácich lavičkách neprestávala vzrastať, v dôsledku čoho si hlavný tréner UMB tímu vyžiadal oddychový čas. 4 minúty do konca tretiny sa vylučovalo za podrazenie, čím UMB tím získal šancu na vyrovnanie.  Tak sa aj stalo. V 38. minúte sa remizovalo vďaka už skórujúcemu Šeligovi. Pred treťou tretinou bol stav stretnutia nerozhodný 2:2.

Hneď z úvodu tretej tretiny sa súperi vrátili do náskoku. Po nepríjemnej situácii v akej sa ocitol Korytár sa hráči UMB tímu ešte pokúšali zastaviť strelu vlastným telom, no puk sa predsa len dostal do bránky. Hráči oboch tímov aj naďalej pokračovali veľmi aktívnou hrou. Diplomati však na ľadovej ploche preukazovali ako lepšiu techniku, tak aj väčšiu dravosť. Šťastie sa však predsa len na domácich usmialo a obrovskú snahu tak zužitkoval kapitán UMB tímu Indrych v  48. minúte, po krásnej hernej kombinácii pred bránkoviskom Diplomatov. Hra pokračovala remízou 3:3. Úspešná akcia ochutila hru bystrických šampiónov. Tí sa čoraz viac presúvali do útočného pásma a na súperovho gólmana vystrelili pár nepríjemných striel. Len 5 minút do konca zápasu nastal na zimnom štadióne poriadny rozruch, keď sa striedačka Diplomatov radovala z gólu. O gól sa zaslúžil Mucha strelou spomedzi kruhov. O pár sekúnd nato paľbu vrátili domáci, keď sa po úspešnej strele, puk ocitol v bráne, no bránka súperov sa pod tlakom hráčov pohla z miesta. Kvôli vzniknutej situácii sa stav stretnutia nezmenil a naďalej viedli súperi. Domáci ešte bojovali čo to dalo. Provokácie zo strany súperov vyústili do potýčky, ktorá poslala Kocha z UMB tímu do šatní s trestom za nešportové správanie do konca zápasu. Trest však dostali aj súperi a hra pokračovala 4 na 4. Počas tejto hry boli obaja brankári preskúšaní niekoľkými strelami, ktorým nepodľahli. V závere zápasu stiahol hlavný tréner Bystrice brankára z hry a hralo sa 5 na 6. To však v záverečných sekundách stretnutia domácim nepomohlo a tri body si z bystrického ľadu zobrali Diplomati.

autor článku: Barbora Plešavská