Prešovský beton se rozpadl. Akademici nasázeli Warriors devět branek

Tenhle výlet si prešovští Warriors za rámeček nedají. Na východ Slovenska si z dvojzápasu odvážejí osmnáct obdržených branek. Po prohře 0:9 s UK Praha nestačili ani na plzeňské Akademiky, kteří zvítězili vysoko 9:1. Hattrickem se blýskl centr prvního útoku Jan Setikovský.

Utkání mělo jednoznačný průběh. Akademiky dostal do vedení ve 2. minutě Setikovský, o pár sekund později na něj navázal kolega z elitní plzeňské řady a nejproduktivnější hráč soutěže Jakub Faschingbauer. Když se v 8. minutě trefil i Jakub Pokorný, měli Plzeňané na kontě už pohodlný tříbrankový náskok. Za stavu 3:0 se i poprvé odcházelo do kabin.

Prostřední část zápasu otevřeli gólově hosté. Puk za záda Filipa Smejkala, pro kterého se jednalo o letošní debut v brance Akademiků, poslal Nicolas Polívka. Ve 32. minutě ale Akademikům vrátil pohodlné vedení o tři góly Tomáš Kučera. První lajna Plzeňských si zápas užívala a po vzájemné spolupráci kompletního útoku se podruhé v duelu prosadil Jan Setikovský. Frustrovaní hosté se stále častěji pouštěli do nejrůznějších potyček a po šarvátce s Ondřejem Červenkou byl do konce zápasu vyloučen prešovský Jakub Mistrík. Tomu rozhodčí v zápise nadělili celkem 39 trestných minut!

V závěrečné třetině pak po kombinaci s Martinem Muchkou zvýšil na 6:1 Matěj Polata (na snímku), po něm si připsal přesný zásah i Václav Polívka. Expertem na Prešov je jednoznačně Jan Setikovský. V loňské sezoně mu při svém debutu nasázel čtyři góly, tentokrát zaznamenal hattrick. Ten zkompletoval brankou v 53. minutě za asistence Ondřeje Polívky. Stav zápasu na konečných 9:1 pak uzavřel dvě minuty před sirénou Martin Muchka.

Akademici si tak připsali pohodlné vítězství a v tabulce Evropské univerzitní hokejové ligy se posunuli na šestou pozici. Prešovští naopak zůstávají na posledním místě a v letošním ročníku si se správně halloweensky hrozivým skóre 6:37 ještě nepřipsali ani bod.

EUHL:

Akademici Plzeň – UNIPO Warriors Prešov 9:1 (3:0, 2:1, 4:0)

Branky: 2. Setikovský (Muchka, Baxa), 3. Faschingbauer (Pokorný), 8. Pokorný (V. Polívka, Faschingbauer), 32. Kučera (Polata, Červenka), 33. Setikovský (Faschingbauer, V. Polívka), 46. Polata (Muchka), 51. V. Polívka (Faschingbauer, O. Polívka), 53. Setikovský (O. Polívka), 58. Muchka (V. Polívka) – 28. N. Polívka (Mistrík).

Střely: 44:34

Trestné minuty: 28:61

Akademici: Smejkal – O. Polívka, Pokorný, Muchka, Beer, Šimůnek, Červenka – V. Polívka, Setikovský, Faschingbauer „C“ – Mainer, Kurfürst, Baxa – Polata, Kučera, Krajhanzl – Kala, Sequens, Škarka.

Warriors: Slivka – Zachar, Mistrík, Hreha, Jursa, Grega, Pícha – Hrivňák, Starovič, Dimun – Jesenský „C“, Gross, Mihal – Magic, Polivka, Štofanik – Šimaľ, Weiss.