Akademici podlehli Diplomatům 5:6

Akademici na domácí půdě podlehli bratislavským Diplomatům 5:6. Diplomati rozhodli v poslední vteřině zápasu.

Ve středu v podvečer byli diváci v plzeňské ČEZ aréně svědky napínavého a na góly bohatého utkání mezi domácím týmem Akademiků a slovenskými Diplomaty z Bratislavy. I přes to, že Akademici v posledních třech zápasech dvakrát vyhráli a jednou remizovali, nestačili bohužel na poslední tým v tabulce, který naopak v posledních třech zápasech dvakrát prohrál a jednou remizoval. Diplomati obhájili své vítězství z Bratislavy a připsali si tak 2 body.

Akademici Plzeň – Diplomats Pressburg 5:6 (1:2, 1:5, 5:6)

Branky: 15. Dušek (Kodýtek), 39. Faschingbauer (Dušek, Polívka), 50. Ingriš (Malota, Franěk), 51. Šimán (Dekan, Franěk), 58. Šimán (Němec, Malota) – 8. Kraus (Kovacsik, Hegely), 10. Kojda (Hanko, Burian), 24. Hudcovský (Hegely, Kraus), 32. Kraus (Brincko, Hegely), 34. Hegely (Winkler, Karaba), 59. Kraus (Hegely, Kovacsik)

Vyloučení: 9:9, Využití 4:0, V oslabení 0:1

Akademici Plzeň: Smejkal (Šimůnková) – Brand, Dekan, Charvát, Linhart, Malota, Radouch, Šimurda, Tichý – Dušek, Faschingbauer, Fiala, Fišer, Franěk, Ingriš, Kodýtek, Němec, Polívka, Svoboda, Sýkora, Šimán – trenér Pavel Vostřák

Diplomatics Pressburg: Turák (Bohuš) – Brincko, Burian, Just, Karaba, Kovácsik – Hanko, Hegely, Hrabina, Hudcovský, Kojda, Krajčírik, Kraus, Mucha, Podgorský, Porupčan, Studený, Winkler – trenér Roman Varga

Oba týmy se do zápasu pustili s plným nasazením a hned na začátku jsme viděli několik gólových šancí na obou stranách.

Při první přesilovce domácího týmu si však Akademici v 8. minutě nechali proklouznout puk a toho se následně ujal útočník Diplomatů s číslem 61 KRISTIÁN KRAUS a sám si dojel před bránu domácích, kde na něj čekal brankář Filip Smejkal, který však samotný neměl téměř žádnou šanci zabránit gólu. Tento zákrok Akademiky zneklidnil, čehož hostující tým využil a po 2 minutách znovu skóroval hráč číslo 88 MICHAL KOJDA. Domácí tým se však rychle probral a začal na hostující tlačit, díky čemuž snížil jejich náskok v 15. minutě MÍRA DUŠEK za asistence KODÝTKA a týmy odcházely do kabin za stavu 1:2.

Začátek druhé třetiny byl velmi vyrovnaný. Akademici měli několik příležitostí, avšak brankář hostujícího týmu Dominik Turák všechny rány Akademiků vychytal. Z 14 střel na bránu domácí proměnili pouze jednu, kdežto hosté z 10 střel celkem tři.
Ve 24. minutě NORBERT HUDCOVSKÝ za asistence HEGELYHO a KRAUSE překonal domácího brankáře a zvýšil náskok diplomatů na 3:1. Obě strany se pouštěly do všech soubojů po hlavě, což vyústilo ve 29. minutě ve vyloučení na obou stranách. Hosté však bránili puk tak důrazně, že následně dopřáli domácím přesilovou hru 4 na 3, kterou však Akademici nedokázali efektivně využít.
Smůla se jim začala lepit na paty, když se ve 32. minutě do brány opět trefil KRISTIÁN KRAUS a těsně po něm ve 34. minutě VLADIMÍR HEGELY. Ke konci 2. třetiny se podařilo alespoň trochu zlepšit skóre domácích JAKUBU FASCHINGBAUEROVI, když v poslední minutě trefil bránu hostů.

Ve třetí třetině se Akademici probrali a byli připraveni otočit skóre. V 50. minutě se do brány Diplomatů fantasticky trefil KAREL INGRIŠ za asistence MALOTY a FRAŇKA a o minutu později skóre domácích navýšil MIROSLAV ŠIMÁN. Ten poté na konci třetí třetiny využil přesilovky 5 na 3, aby skóroval ještě jednou a to v 58. minutě utkání. Všem divákům tuhla krev v žilách, avšak v domácím kotli to vřelo. Akademici měli velkou šanci zvrátit stav utkání ve svůj prospěch, nicméně posledních 15 sekund před koncem došlo k vyloučení hráčů na obou stranách a Diplomati se při hře 4 na 4 přesunuli na domácí polovinu. I přes skvělou práci plzeňské obrany se nepodařilo udržet kotouč mimo bránu a hosté v poslední vteřině zápasu protlačili puk do sítě. Sporný gól sudí uznali a KRISTIÁN KRAUS si díky tomu připsal na konto hattrick, a zajistil tak vítězství Diplomatů.

autor: Milan Dlesk