Lídr z Prahy přehrál bratislavské Diplomaty

V úterý přivítal lídr tabulky EUHL, hokejisté Univerzity Karlovy Praha, bratislavského soupeře Diplomats Pressburg. Pražané splnili roli favorita zejména díky povedené druhé periodě a vítězstvím 7:3 zvýšili svůj náskok na druhou Paneuropu Kings. Stínem utkání bylo vážné zranění domácího útočníka Matyáše Hložka, který musel být odvezen do nemocnice.

UK Praha – Diplomats Pressburg 7:3 (0:0, 5:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 21. Valder (Hučko), 23. Hučko (Hložek, Slánský), 29. Herr (Hučko, Hložek), 38. Gremlica (Slánský), 39. Novák (Herr), 42. Polák (Slánský), 50. Herr (Valder) – 28. Kraus (Kováčik), 31. Podgorsky (Winkler, Mucha), 55. Brincko (Hanko). Vyloučení: 11:10, navíc Podgorsky (DIP) 10 min. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0

UK Praha: Vokatý (Srb) – Slánský, Krátký, Herr, Vošahlík, Baláž – Polák, Hložek, Hučko, Novák, Gremlica, Alexa, Hybner, Valder.

Diplomats: Turák (Bohuš) – Kováčik, Just, Porupčan, Karaba, Brincko, Studený – Hudcovský, Hegely, Kraus, Podgorsky, Mucha, Winkler, Hrabina, Kojda, Hanko, Burián.

Utkání bylo velmi tvrdé a vyhrocené. Na obou stranách se tak od začátku hodně vylučovalo. V 9. minutě byl za zákrok vysokou holí na čtyři minuty vyloučen domácí Vošahlík a spolu s ním zamířil na trestnou lavici i hráč Diplomats Podgorsky, který obdržel desetiminutový osobní trest za nesportovní chování. UKčko čtyřminutové oslabení přežilo, a protože hostující brankář Turák pak pochytal všechny příležitostí Pražanů, skončila úvodní část bez branek.

Hned po přestávce ovšem diváci ve vokovické hale sledovali raketový start domácích. Jen šest vteřin od zahajovacího buly totiž Janu Valderovi stačilo, aby se dostal s kotoučem do útočného pásma a prostřelil gólmana Turáka. V čase 22:57 už hráči UK vedli po trefě kapitána Petra Hučka 2:0. Diplomati ještě nesložili zbraně, ve 28. minutě tak snížil Kristián Kraus a reagovat bratislavský tým stačil i na rychlou domácí odpověď v podobě přesilovkové trefy Karla Herra. Přesně v polovině zápasu totiž překonal Vokatého Adam Podgorsky a na světelné tabuli tak svítil stav 3:2.

Hodně zajímavé věci se pak děly v závěru prostředního dějství. Na začátku 37. minuty nejprve vrátil vysokoškolákům z Prahy dvoubrankový náskok Martin Gremlica. O chvíli později ale všem přihlížejícím v hale ztuhla krev v žilách. Hostující Igor Karaba totiž trefil holí do tváře Matyáše Hložka, který musel být převezen do Ústřední vojenské nemocnice, kde se podrobil operaci zlomenin lícní kosti a horní čelisti. Karaba za svůj zákrok obdržel trest na 2 + 2 minuty, byť se Pražané domáhali vyloučení do konce utkání. Následnou přesilovku ještě do přestávky využil Petr Novák a celek UK Praha vedl 5:2.

Že hokejisté Univerzity Karlovy už nebudou chtít tento zápas pustit, ukázal hned úvod třetí třetiny. V čase 41:29 uklidil kotouč za Turákova záda Miroslav Polák, kterému nahrával Slánský. Poté domácí neproměnili trestné střílení, ale v 50. minutě se domácí prosadili dokonce ve vlastním oslabení. Turáka propálil Karel Herr, jenž tak z pozice obránce zaznamenal svůj druhý gól v zápase. Z nervózního utkání pak vyplynula šarvátka, za kterou si na čtyři minuty poseděli na trestné lavici domácí Novák a hostující Winkler. Pět a půl minuty před koncem ještě přišel i záblesk něčeho hokejového v podobě gólové akce Diplomatů, na konečných 7:3 tak korigoval Filip Brincko.