Páté vítězství v sezoně pro UTB

UTB Zlín – HK Slávia STU Bratislava 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)

Góly: 14. Galuška (Macharáček, Schaffer), 17. Ondra (Stojar, Schaffer), 38. Jankových (Galuška), 45. Ondra (Galuška, Horehleď), 45. Vaněk (Macharáček, Jankových) – 19. Ketner (Hajduk, Kanda), 30. Hajduk (Mičúch)

Marodka UTB se již začíná vyprazdňovat, a tak po zaváhání s UMB tentokrát Zlínští naplno bodovali. Vítězství se začalo rodit v první třetině, kdy po brankách Viléma Galušky a Michala Ondry vedlo UTB již 2:0. Snížit za STU Bratislava sice dokázal Ketner, ale domácí vedení do závěru první dvacetiminutovky udrželi.

Ve druhé části hosté už dokázali srovnat stav, když se trefil Richard Hajduk. Zlínští ale ještě v závěru třetiny dokázali strhnout vedení zpět na svou stranu po brance Davida Jankovýcha, a tak se po čtyřiceti minutách hry domácí vedli těsně 3:2.

V pětačtyřicáté minutě Zlínští rozhodli o vítězství dvěma slepenými brankami během sedmadvaceti vteřin. Na gól Michala Ondry navázal kapitán Petr Vaněk. Závěr utkání byl hodně nervózní a sudí rozdal množství trestů. Další branka ale již nepadla, a tak UTB Zlín zvítězilo nad STU Bratislava 5:2.

autor: David Šimon