Z celkových patnácti gólů si většinu připsali Paneuropa Kings

Ač v celkových statistikách Evropské univerzitní hokejové ligy obsazují první dvě pozice hráčů s nejvíce body právě Akademici, a to konkrétně Jakub Fashingbauer  s deseti body a Václav Polívka s devíti, týmu jako celku se v dnešním zápase nepodařilo uhrát bod ani jeden. Tým Akademiků odvetný zápas proti Paneuropa Kings na domácím ledě nezvládl a po vypjatém zápase plzeňští nakonec podlehli 6:9.

Akademici Plzeň – Paneuropa Kings 6:9 (1:4, 4:3,1:2)

Góly a asistence: 16. Ingriš (Blumentrit, Polívka), 23. Malota (Pondělík), 23. Franěk (Škarka), 27. Polívka (Kašpar), 31. Svoboda (Franěk, Valeček), 43. Sedláček (Pondělík) – 12. Hubek (Šotek, Faktor), 12. Zvara, 16. Zvara (Szabó), 20. Zvara (Marušiak), 32. Hubek (Adamík), 35. Hubek, 38. Pečimut (Hubek), 48. Pečimut (Faktor), 53. Fabo (Jonášek).

Vyloučení: 5:4 na dvě minuty, oslabení: 0:0, přesilovky: 2:3, počet střel: 45: 57

Rozhodčí: Sýkora M. – Malý O. – Soukup M.

Akademici: Smejkal (40. Šimůnková) – Kašpar, Bluemtrit, Radouch, Malota, Valeček, Fišer, Brand, Charvát, Faschingbauer, Ingriš, Polívka, Pondělík, Dědič, Sedláček, Franěk, Svoboda, Škarka, Rubeš, Šimůnek, Fiala

Paneuropa Kings: Porubský – Marušiak, Zvara, Szabó, Hošek, Pečimut – Fabo, Hubek, Adamík, Krahulec, Findura, Švec, Šišmič, Tekáč, Faktor, Kalina, Bednárik, Šotek, Jonášek

Diváci, kteří dorazili do HM Arény a kteří jako vždy podporovali svůj tým až do samotného konce utkání, se měli rozhodně na co dívat. Během první třetiny padlo hned pět gólů z celkových patnácti. První branku zápasu si připsal hráč týmu Paneuropa Kings, Patrik Hubek. O necelou půl minutu později zvyšuje náskok hostů Rastislav Zvara. Gólovou šňůru slovenského týmu přerušil svou střelou Karel Ingriš, ovšem do šatny Akademici odcházeli za stavu 1:4, když se Zvarovi dvakrát podařilo prosadit před bránou.

12186767_995134947195419_1190849879320514516_o

Avšak Akademici jakoby zapomněli na čtyři utržené góly a na led vyrazili v bojovné náladě. Po dvou minutách od úvodní buly druhé třetiny se do slovenské branky strefuje Filip Malota. Gólový náskok soupeřů se rozhodl snížit i Vilém Franěk, který našel mezeru mezi soupeřovými betony. Dorovnat se podařilo Václavu Polívkovi střelou od modré, která se zastavila až o vnitřní síť soupeřovy branky. A Akademici nepolevovali. Puk za brankovou čáru dostal také Daniel Svoboda a domácí se tak poprvé v zápase dostali do vedení. Bohužel tento stav dlouho neudrželi, neboť hosté využili nabídnuté přesilovky a srovnali na 5:5. Tento gól soupeřům vlil novou energii do žil a tým Paneuropa Kings se opět aktivně začal zapojovat do hry. Takto znovu Patrik Hubek otáčí skóre ve prospěch svého týmu. Necelé tři minuty před koncem třetiny posílá ještě jednu branku Akademikům do šatny Kristián Pečimut.

V posledním dějství utkání přiživuje naděje ohledně vítězství nad rivaly ze Slovenska Ladislav Sedláček, který snižuje náskok soupeřů na 6:7. Soupeř se snažil pohotově odpovědět, avšak puk těsně před brankovou čarou zastavila Karolína Šimůnková, která vystřídala svého spoluhráče Filipa Smejkala a do brány se postavila na závěrečných dvacet minut. Ovšem během oslabení se nepodařilo uhlídat Pečimuta, který zvyšuje na 6:8. Akademici se však nehodlali vzdát bez boje. Soupeři dalo velkou práci využít přesilovou hru. To se ale nakonec podařilo Josefu Fabo, který si připsal poslední branku utkání. Akademici tak po velmi napínavém zápase podlehli soupeři ze Slovenska 6:9.

Autor: Nikola Havelková