Mestské derby pre Kráľov

V sobotu 7.11. o 19:00 hod. sa na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu uskutočnila bitka o naše hlavné mesto. V Európskej univerzitnej hokejovej lige proti sebe nastúpili Paneuropa Kings a Diplomats Presburg. Súboj dvoch tímov z Bratislavy ponúkol od začiatku do konca kvalitný hokej.

Paneuropa Kings – Diplomats Presburg 7:4 (1:0, 1:2, 5:2)

Góly a asistencie: 1.Krahulec (Adámik, Hubek), 20 Adámik (Tarabík, Krahulec), 40 Adámik (Krahulec, Kopecký), 46 Krahulec (Tarabík,Hubek). 47 Fabo, 52 Barilla (Ketner) 55 Ketner , 31 Hegely (Just), 31 Hegely (Mikšík), 43 Podgorski (Vyzváry, Hegely), 47 Kraus (Mucha)

Vylúčení: 10:6 na dve minúty navyše Barilla (PAN) 2+2 za hru zo zdvihnutou hokejkou, presilovky 2:1,oslabenia 0:0, počet striel 37:28

Rozhodovali: Fridrich – Regec -Tvrdoň

Kings: Porubský, Kabát, Adámik, Kopecký, Hošek, Krahulec, Fabo, Hubek, Bednárik, Findura, Barilla, Zvara, Szabó, Pečimut, Faktor, Švec, Šotek, Tarabík, Jonášk, Ketner Tekáč.

Diplomats Presburg: Turák, Mikšík, Podgorski, Hegely, Homola, Vyzváry, Kraus, Burian, Studený, Brincko, Karaba, Ernst, Winkler, Mucha, Just Šoltís, Čáni, Hudcovský, Turan, Holeš.

Diváci sa v mestskom derby od úvodného buly mali na čo pozerať. Ešte sa nestihli poriadne usadiť a domácich dostal do vedenia Krahulec. Úvod teda Kráľom vyšiel nad očakávanie. Diplomati sa z úvodného gólu otriasli a začali sa tlačiť pred bránu domácich. Z prílišnej snahy oboch tímov pramenili vylúčenia. Obaja brankári, ale svoje celky podržali a do kabíny odchádzali šťastnejší domáci, ktorí prvú tretinu vyhrali o gól.

Po zmene strán opäť ako prví udreli domáci. Do vedenia o dva góly Kings dostal po súhre útoku Adámik. O niekoľko sekúnd sa na trestnú lavicu porúčal domáci Barilla a za hru so zdvihnutou hokejkou dostal dvojitý menši trest. Domáci sa ale mohli spoľahnúť na Porubského a v oslabení neinkasovali. Hostia sa o slovo prihlásili v 31. minúte, kedy sa dvoma rýchlymi gólmi vrátili do zápasu. Po štyridsiatich minútach bolo skóre nerozhodné. Tesne pred sirénou na trestnú lavicu odišiel hosťujúci Brincko za hákovanie.

Posledná tretina bola z diváckeho pohľadu najatraktívnejšia. Ponúknutú presilovú hru domáci využili a Adámik ich dostal do vedenia. Diplomati bleskovo odpovedali a Podgorski svoj tím držal v hre o body. Už o niekoľko minút sa ale domáci dostali do vedenia o dva góly a v aréne bolo veselšie. Do ojedinelého samostatného nájazdu sa dostal Kraus a znížil na rozdiel jedného gólu. Opraty zápasu ale králi držali vo svojich rukách a opäť odskočili na dva góly, presadil sa Barilla. Posledný, kto sa zapísal do streleckej listiny, bol Nikolas Ketner, ktorý uzavrel sled gólov v stretnutí.

Vďaka víťazstvu a prehre Gladiátors Trenčín je Paneuropa Kings novým lídrom tabuľky.

Autor: Matej Čalfa