shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

Vysokoškoláci sa pripravujú na sezónu, EUHL odštartuje už tretí ročník

Mužstvá hrajúce EUHL (Európska univerzitná hokejová liga) sa pripravujú na ďalší ročník a to počas celého leta. Kým Bystričania využívajú syntetický ľad a Diplomati vsadili na tvrdé silové tréningy, Gladiátori sa rozhodli káder posilniť novými hráčmi. Pred novou sezónou však nikto nezaspal na vavrínoch a tak sa tímy snažia pripraviť najlepšie ako vedia – aby mohli zodvihnúť v apríli nad hlavu Sekeráš Trophy práve oni.

Boje o trofej pre víťaza EUHL odštartujú v októbri už po tretí raz. Dvakrát sa z prvenstva tešilo pražské mužstvo; pohár, ktorý je pomenovaný po jednom zo zakladateľov ligy – Ľubomírovi Sekerášovi – by však chceli zodvihnúť nad hlavy i všetci ostatní. UMB_ladAby spomínaným Pražanom sťažili cestu k obhajobe prvenstva, na sezónu sa pripravujú počas celého leta. Hráči UMB Hockey Team Banská Bystrica využili príležitosť byť na ľade i počas horúcich letných dní a svoje korčule tak nešetria. „Som veľmi rád, že náš tím má možnosť pripravovať sa na ľade aj mimo sezóny. Na Slovensku je to dosť veľká rarita, pričom v zahraničí je to skôr samozrejmosťou. Tréningový proces je pre hráčov o niečo náročnejší, pretože na tomto ľade nesmú prestať pracovať nohami, avšak o to väčšiu výhodu budú mať na tom bežnom,” vysvetľuje tréner Lukáš Opáth, ktorého zverenci využívajú syntetický ľad Tri Duby Golf Resort na Sliači.

Diplomats Pressburg vsadil na poriadnu fyzickú prípravu. „Od konca júla sme mali kemp, kedy sme trénovali trojfázovo – dvakrát na ľade a raz na suchu. Pripravujeme sa so špeciálnymi vecami,“ rozosmial sa Vladimír Hegely, najproduktívnejší hráč Diplomatov za ostatný rok, „kondične by sme mali byť veľmi dobre pripravení. Máme naozaj všetko čo potrebujeme a sme skvelá partia, takže sa popri tom aj zabávame  tešíme sa na sezónu. Naším cieľom je zatiaľ playoff – následne uvidíme ako ďalej. Veľmi nám pomáha pán riaditeľ, celé vedenie školy a náš tréner – lepších ľudí okolo seba sme na Slovensku azda nikde nemali.“

trophyPo medailovom úspechu túžia i trenčianski Gladiátori, ktorí dvakrát obsadili konečné štvrté miesto. Zjavne chcú, aby platilo „do tretice všetko najlepšie“ a tak sa rozhodli svoje mužstvo posilniť novými hráčmi. Namiesto klasického náboru však vsadili na priame oslovenie konkrétnych vysokoškolákov – hokejistov a taktiež začali spolupracovať s HK Dukla Trenčín. Vďaka spoločnému tryoutu by mal vystužiť rady ich tímu Švéd Viktor von Haugwitz, ponuku hrať v trenčianskom drese využila i štvorica hráčov, ktorá v minulej sezóne pôsobila v UTB Zlín. Gladiátori však nezabudli ani na klasickú letnú prípravu, do popredia dávajú spoločný futbal či hokejbal.

V poradí už tretí boj o Sekeráš Trophy začne v októbri, teda na začiatku akademického roka väčšiny vysokých škôl a univerzít. Hráči – vysokoškoláci tak budú opäť postavení pred neľahkú úlohu a síce zosúladiť štúdium i šport, čo je ústrednou myšlienkou celej EUHL.

autor: Jana Danková (EUHA)