shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

Víťaz Stanley Cupu Marián Hossa podporuje študentskú hokejovú ligu

Slovenský trojnásobný držiteľ Stanley Cupu Marián Hossa vyjadril podporu projektu EUHL, ktorého cieľom je upriamovať pozornosť nielen na hokej, ale tiež na vzdelanie. Hossa sa prikláňa k myšlienke prepojenia spomínaných dvoch zložiek, nakoľko otvorene priznáva, že v súčasnej dobe už častokrát  len šport mladému človeku nestačí.

Útočník Chicaga Blackhawks Marián Hossa sa môže popýšiť nielen po tretí raz vyhratým finále NHL, ale i skutočnosťou, že je vzorom pre mnohých, nielen mladých, hráčov. Menový hokejista je známy nie iba svojou bojovnosťou, ale tiež zodpovednosťou, ktorá ho sprevádzala už v školských časoch. Medzi študentmi, súčasnými či bývalými, a profesorským zborom na Dopravnej Akadémii v Trenčíne, kde Hossa študoval, je veľmi dobre známe, že spomínaný útočník chodil do školy aj unavený po ťažkých zápasoch a nevyhováral sa na svoju rolu hokejistu. Na dôležitosť vzdelania poukazuje i teraz, keď sa rozhodol podporiť projekt EUHL, za ktorého začiatkami stojí i bývalý slovenský reprezentant Ľubomír Sekeráš. „Sme radi, že súčasné hokejové hviezdy vyjadrujú podporu nášmu projektu. Častokrát dokážu práve oni osloviť mladých hráčov, keďže sú pre nich vzormi, a toto určite platí aj o Majovi Hossovi. Tým, že vyjadril podporu EUHL, dal patrične najavo, že súhlasí s ústrednou myšlienkou tohto projektu – a teda prepájať vzdelanie so športom, neupriamovať sa len na jedno z toho. Paradoxne on je jedným z tých, ktorí využívajú vo svojom živote naplno šport, no napriek tomu dokáže poukázať i na potrebu vzdelávania mladých hráčov,“ vyjadril sa Sekeráš.

[youtube id=“5P5YxG0-s7E“ width=“620″ height=“360″]

Hossa svoje sympatie k štúdiu, resp. ku strednej škole, ktorú navštevoval, prejavuje aj v súčasnosti. Pri svojich predošlých dvoch oslavách Stanley Cupu, priniesol túto prestížnu trofej i na pôdu Dopravnej Akadémie v Trenčíne, čím sa nemôže popýšiť žiadna iná škola na Slovensku. Po Brankovi Radivojevičovi, Rastislavovi Pavlikovskom, Róbertovi Petrovickom, Jánovi Pardavom, Tomášovi Kopeckom, Andrejovi Nedorostovi, Marcelovi Hossovi či trénerovi Montrealu Canadiens (NHL) Clémentovi Jodoinovi sa stal Marián Hossa ďalším slovenským reprezentantom, ktorý otvorene vyjadril podporu EUHL (Európska univerzitná hokejová liga), ktorá ponúka priestor na hokej študentom vysokých škôl z viacerých európskych krajín. Spomínaná súťaž odštartuje v októbri už tretí ročník, tímy znova zabojujú o majstrovskú trofej, ktorá je pomenovaná po zakladateľovi Sekerášovi – Sekeráš Trophy.

autor: Jana Danková (EUHA)