shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

UMB tím vyrovnal sériu s Akademikmi. O postupe do finále rozhodne zajtrajší duel

Na dnešnom zápase sa UMB tím stretol so súpermi z Plzne. V prvom zápase semifinále  Bystričania podľahli Akademikom 5:2, no druhým zápasom si víťazstvom zaistili remízu v sérii. Už v prvej tretine začal aktívnejšie UMB tím a vo svojej hre pokračoval počas celého stretnutia. O tom, ktorý z tímov si zaistí postup do finále rozhodne už zajtrajší zápas na zimnom štadióne v Banskej Bystrici.

UMB Banská Bystrica – Akademici Plzeň 7:3 (2:1, 2:0, 3:2)

Góly a asistencie: 4.Šeliga (Kasanický), 16. Majling (Michalčík, Indrych), 30. Drmaj (Ferletjak, Koch), 40. Koch (Janák, Indrych), 51. Žáčik (šeliga, Kasanický), 52. Ferletjak (Mančák), 55. Janák (Nociar, Koch) – 19. Polívka (Kašpar, Blumentrit), 48. Muchka (Baxa), 56. Muchka (Synek, Franěk)

Vylúčení: 10:6

Rozhodovali: Štefík M., Nemec M. – Jakubec A., Hanko P.

UMB Banská Bystrica: Korytár, Malatinec – Janečko, Michalčík, Ferletjak, Šeliga, Mančák, Kamzík, Brnčal, Kandra, Drmaj, Primus, Majling, Žáčik, Indrych, Nociar, Kováčik, Kasanický, Rajčan, Janák, Mendel, Koch

Akademici Plzeň: Smejkal, Frček – Baxa, Červenka, Dědič, Kala, Franěk, Sequens, Prachař, Muchka, Kašpar, Tichý, Malota, Škarka, Synek, Polívka, Svoboda, Faschingbauer, Blumentrit

 

V úvodných minútach zápasu preukázali oba celky bojovný výkon. UMB tím už v 4. minúte vstúpil do zápasu s využitou presilovou hrou. Domácim sa presilovku podarilo využiť hneď v prvých sekundách. Skóre zápasu otvoril Šeliga, ktorý ztečoval Kasanického strelu. Po uplynutí trestu dostali súperi možnosť vyrovnať, keď sa na strane domácich vylučovalo za sekanie. Akademikom sa taktiež podarilo zasiahnuť bránku, no gól nakoniec nebol uznaný, pretože hokejka pri strele presiahla hornú žrďku bránky.  Rozhodnutie rozhodcov v prospech UMB tímu nakoplo domácich natoľko, že sa hra presunula na dlhší čas pred bránku Akademikov. V 15. minúte sa dvojica Ferletjak a Mančák dostali do vynikajúcej pozície pred bránkoviskom súperov. Po nádejnej no neúspešnej gólovej akcii vyústilo napätie u Kašpara ktorý uštedril Mančákovi krosček. Domáci sa tak opäť dostali do presilovej hry, ktorú úspešne zakončil Majling svojou šikovnou strelou od modrej čiary. Kapitán tímu z Plzne tak vyštartoval na bránku domácich a svoj únik zakončil bekhendovou strelou. Korytárov zákrok však zabránil Faschingbauerovej strele. Ku koncu prvej tretiny sa ešte súperom naskytla príležitosť znížiť stav stretnutia. Po faule zo strany domáceho tímu sa usadili v útočnom pásme a Polívka tak priamou strelou do pravého horného rohu znížil gólový náskok domáceho tímu na 2:1. V závere tretiny sa domáci ešte dostali do oslabenia.

Druhú tretinu pokračovalo domáce mužstvo v oslabovej hre. Hostia sa  pokúšali udržať hru vo svojom ofenzívnom pásme, no vyrovnávajúci gól nepadol. V 23.minúte sa päťka súperov na dve minúty znova preriedila na štyroch. Golman Plzne Smejkal bol atakovaný z každej strany, no UMB tímu sa ho prestreliť nepodarilo. Druhá tretina sa niesla v znamení vylúčení. Presilové hry sa striedali zo strany na stranu. V 27. minúte sa Bystrické mužstvo muselo opäť popasovať s hrou v oslabení, ktorú však zvládli bez problémov. Po uplynutí trestu si domáci opäť overili brankára Plzne. Niekoľko neúspešných striel UMB tímu bolo zaknihovaných v 30. minúte. Ferletjakovú strelu sa Smejkalovi podarilo zastaviť, no puk nečakane poskočil a Smejkal už nedokázal zabrániť gólu. Vyskočeného puku sa zmocnil Drmaj a pohotovou reakciou zaručil tretí gól pre UMB tím. Napätie na ľadovej ploche začalo rásť, čo aj zapríčinilo ďalšie vylučovanie na strane hostí. V 34. minúte tak Bystričania opäť dostali možnosť zvýšiť svoj gólový náskok nad tímom z Plzne. Na konci trestu takmer skóroval Kováčik, no v akcii mu zabránil faul od Malotu. Súperi sa teda znova poslali na dve minúty na trestnú lavičku za sekanie. UMB tím však presilové hry nevyužil. 51 sekúnd pred koncom druhej tretiny sa ešte domáce mužstvo dokázalo posunúť na trojgólový náskok. Koch sa šikovne prepracoval pred bránku Akademikov a bekhendom poslal puk pomedzi betóny Smejkala.

Stretnutie pokračovalo v tretej tretine opäť vylúčením. Tentokrát sa na lavičku posadil hráč UMB tímu Indrych za hákovanie. Akademici znova dostali šancu znížiť skóre zápasu. Hostia si však nezvýšili gólového konto, no aspoň si zvýšili počet striel na bránku, ktoré boli v tomto čase v porovnaní s domácimi výrazne slabšie 35:15. Ďalšiu príležitosť do Plzenského celku prinieslo v 48. minúte podrazenie zo strany domáceho tímu. Obrovskú snahu súperov tak konečne spečatil Muchka a svojou priamou strelou podporil svoj tím znížením skóre na 4:2. Nervozita sa pomaly preniesla zo striedačky Akademikov na striedačku domáceho tímu, ktorému druhý gól súperov mierne pohrozil. UMB tím sa z nervozity veľmi rýchlo otriasol a s istotou pokračoval vo svojej hre. V 51. minúte využili Bystričania chybu v striedaní hostí a vrátili sa do pôvodného trojgólového vedenia. V zápätí domáci nadviazali ďalší gól. Ferletjak využil situáciu pred bránkoviskom súperov a puk poslal za chrbát Smejkala. V 52. minúte sa naskytla súperom výnimočná príležitosť, kedy sa dostali na 1 minútu a  40 sekúnd do presilovej hry 5 na 3. Akademici však presilovku nezužitkovali. Výborný Korytár odolával každej strele, a svojimi zákrokmi motivoval svoj tím do posledných minút zápasu. V 55. minúte  vybojoval puk Nociar, posunul ho k Janákovi, ktorý asistenciu spracoval a poslal puk priamou strelou pod Smejkalovú lapačku. Hneď po úspešnej gólovej akcii sa domáci opäť ocitli v oslabovej hre. Akademici to patrične využili a skórovali na 7:3. Tretí gól si na konto zapísal po druhý krát Muchka, ktorý prestrelil Korytára spred bránkoviska. Druhý zápas v semifinále medzi UMB tímom a Akademikmi z Plzne skončil výhrou domáceho tímu. Rozhodujúci súboj o postup do finále bude zajtra 31.3.2017 o 17:30 na zimnom štadióne v Banskej Bystrici.

 

Autor foto: Čalfa z No_a_čO