shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

UMB na domácom ľade vo veľkom štýle

V meste pod Urpínom konečne odštartoval novú sezónu univerzitný hokej. Postarali sa o hokejisti z Univerzity Mateja Bela, ktorí pred približne 670 divákmi nastúpili proti nováčikovi ligy z Nowého Targu.

UMB Banská Bystria – PPWSZ Podhale Nowy Targ 4:2 (4:1,0:0,0:1)

Golý a asistencie: 3. Mendel (Mančák), 8. Kamzík (Žáčik, Kováčik), 16. Kamzík (Kováčik, Akantis), 19. Indrych (Ferleťjak) – 4. Kurbatov (Swistak, Bashirov), 42. Polinin (Latiuk, Bashirov)

Vylúčení: 6:7, Počet striel: 34:33

Rozhodovali: Ľ. Jakubec – A. Jakubec, M. Kováčik

UMB Banská Bystrica: Likavčan, Juraštík – Akantis, Kamzík, Kováčik , Kandra, Maliňák, Kasanický, Mančák, Prandorfy, Rajčan, Málus, Ramaj, Primus, Tenkel, Studený, Mendel, Žáčik, Indrych, Janík, Janečko, Ferleťjak

PPWSZ Podhale Nowy Targ: Lapshenkov, Murashev – Alimov, Alexei, Kondrashev, Katin, Latiuk, Paramonov, Siuty, Maksymovich, Kochetkov, Swistak, Kurbatov, Bashirov, Zamarlik, Habura, Voropai, Polinin, Panczakiewicz, Michalski

Tím z Banskej Bystrice opäť nesklamal a úvodný domáci zápas pripravil vo veľkom štýle. Laserová šou s pyrotechnikou a rocková kapela naživo počas celého zápasu, skutočne hviezdne otvorenie sezóny v réžiii UMB Banská Bystrica v spolupráci s LaDanza Music&Light Service a kapelou BROKEN RAIN.

Hokej bol už od prvej tretiny veľmi zaujímavý. Úvodnej tretiny sa ujali domáci, keď už v 3. minúte Mendel prekonal Lapshenkova. Hostia ale nedali na seba dlho čakať a vyrovnali minútu na to hokejokou Kurbatova. To ale ešte nikto netušil, že UMB si prvú tretinu nenechá ujsť. Už v 8. minúte si svoje strelecké konto v zápase otvoril Kamzík a ďalší gól pridal v 16. minúte. Zaradil sa takto hneď v úvode sezóny na 3. miesto produktivity hráčov v lige. Minútu pred koncom ukončil tretinu Indrych, ktorý zvýšil náskod domácich na 4:1. Neskutočne dynamická tretina v taktovke domácich naznačovala, že už je vymaľované.

Druhá tretina začala hneď zo začiatku veľmi svižne. Hostia vôbec nevyzerali na to, že by si sa s prehrou už stotožnili. Svedčila o tom aj dosť značná nervozita na ľade a 10 z 13 vylúčení práve v tejto tretine. Tímy bojovali a videli sme obojstranný hokej. Tretina škočila však bez gólov aj keď šancí na oboch stranách bolo skutočne požehnane. Domáci si udržali 3-goĺový náskok do posledného dejstva.

Tretiu tretinu hýril aktivitou tím z Nowého Targu. Usilovali zo všetkých síl o zvrátenie zápasu. Nádej svitla, keď v 42. minúte znížil na 4:2 Polinin. Hostia tlačili, no chýbala koncovka. Výborne chytajúci Likavčan udržal však výsledok a tak si domáci pripísali v prvom domácom zápase na konto výhru.

Tréner UMB tímu, Lukáš Opáth po zápase:
„Som rád, že nam prvý zápas vyšiel po všetkých stránkach. Prvá tretina bola naša a to sa ukázalo aj na výsledku 4:1. Druhá tretina bola zlá, nechali sme sa uplne zbytočne vylučovať a to nás zabrzdilo. Tretia tretina už bola o taktike. Dôležité je, že sme vyhrali a ideme ďalej, krôčik po krôčiku. Opäť sme ukázali, že hráme ako jeden kolektív. A to som veľmi rád.“

Tri body sú doma a chalani sa môžu pomaly pripravovať na sobotný zápas s STU v Bratislave a následne na zápas s Gladitormi z Trenčína, budúcu stredu 28.10.