Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

2-bodové víťazstvo Gladiátorov, nad Diplomatmi vyhrali 4:3 po sam. nájazdoch

EUHL pokračovala ďalším kolom, na ZŠ Pavla Demitru v Trenčíne privítali tento raz Gladiátori súpera z Bratislavy – Diplomats Pressburg. Dramatické študentské stretnutie, ktoré sa nezaobišlo bez šarvátok a množstva vylúčení, nepoznalo po 60-ich minútach hry víťaza, rozhodnúť museli samostatné nájazdy. V nich boli úspešnejší Trenčania, i keď počas zápasu mali väčšmi na vrch práve ich súperi.

Gladiators Trenčín – Diplomats Pressburg 4:3 po sam. nájazdoch (1:1, 0:1, 2:1)

Góly a asistencie: 9. Jankových (trestné strieľanie), 54. Uhlík (Vaněk), 59. Vaněk, rozhodujúci sam. nájazd Buliš – 12. Šoltís (Mikšík), 40. Kraus (Brincko), 50. Šoltís (Mikšík, Hegely)

Vylúčení: 8:11 na dve minúty, navyše Jankových (GLA) 10min za nešportové správanie, Vizváry (DIP) 5+DKZ za vrazenie na mantinel, Burian (DIP) 10min za nešportové správanie, presilové hry: 0:1, oslabenia: 1:0, počet striel: 44:36

Rozhodovali: M. Krist – P. Dzian, M. Nosek

Gladiators Trenčín: Gašparovič – Okuliar, Zemko, Halabrín, Chmara, Vaněk, Feranec, Hogel, Buliš, Uhlík, Broska, Barták, Littva, Ondra, Gábriš, P. Jurenka, T. Jurenka, Jankových, Šulík, Porubský

Diplomats Pressburg: Turák – Mikšík, Holeš, Hegely, Hanko, Vizváry, Kraus, Burian, Studený, Brincko, Karaba, Ernst, Winkler, Just, Sudek, Šoltís, Čáni

Stretnutie začali aktívne vysokoškoláci oboch mužstiev, na trenčianskej strane pohrozil Zemko i Timotej Jurenka, spomedzi Diplomatov sa chcel delovkou presadiť Čáni. Práve hostia si zahrali prvú hru v početnej výhode, počas ktorej strieľal sprava Just, no Gašparovič jeho puk vyrazil. Diplomati si ale nedali dostatočne pozor na Davida Jankových, ktorý sa sám rútil na brankára a v poslednej chvíli bol podrazený; spomínaný hráč gladiátorského celku premenil trestné strieľanie a svoj tím poslal do vedenia. Odpoveď prišla pomerne rýchlo – to, čo sa nepodarilo Vizvárymu, Krausovi a ani Winklerovi, napokon predviedol Šoltís, keď poslal za Gašparoviča vyrazený puk. Druhý raz sa mohli dostať Trenčania do vedenia zásluhou Bartáka, Turák bol ale zásadne proti. V závere pohrozil na druhej strane Karaba, do šatní sa ale odchádzalo za stavu 1:1.

Druhé dejstvo bolo pre Diplomatov výrazne neľahké, no predsa boli gólovo úspešnejší. Aj keď sa museli veľmi dlho brániť brániť, Turák puk za seba nepustil. Naopak Ernst s Hegelym neraz potrápili domáceho gólmana, jeho pozornosť preveril i Kraus. Už-už sa zdalo, že druhá časť skončí nerozhodne, no v 40. minúte poslal Diplomatov do vedenia práve spomínaný Christián Kraus.

Záverečnú časť odštartovali lepšie Diplomati, najskôr to skúšal Hegely, v brejku trafil Kraus konštrukciu bránky. Presný zásah a zvýšenie na 3:1 v prospech študentov VŠMVV pridal v 50. minúte Šoltís, domáci sa ale prebudili v hodine dvanástej.  Najskôr strelil kontaktný gól Uhlík, keď využil prihrávku spred bránky a sprava prekonal Turáka. 63 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času, počas powerplay, ukázal Vaněk, že skutočne vie, kedy sú jeho góly najdôležitejšie a teda o víťazovi stretnutia rozhodli až samostatné nájazdy. V nich boli úspešnejší študenti trenčianskych vysokých škôl (Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne, Vysokej školy manažmentu/City university of Seattle v Trenčíne), konkrétne Buliš sa postaral o dvojbodvú výhru.

autor: Janka Danková