UMB Hockey Team prevetral gólmana z Prahy. Bystričania zdolali súperov vysoko 7:2.

Na dnešnom stretnutí v Banskej Bystrici sa na ľadovej ploche ako súperi UMB Hockey Teamu, postavili českí bratia z Prahy – Prague Engineers. Prvá tretina bola bohatá na góly. Z piatich strelených gólov, bol domáci tím majiteľom štyroch. Druhá dvadsaťminútovka bola víťazná pre súperov, tretia opäť pre domácich. Tri body do nadstavbovej časti si tak s veľkým prehľadom pripísali hráči univerzitného tímu spod Urpína.

UMB Hockey Team – Prague Engineers 7:2 (4:1, 0:1, 3:0)

Góly a asistencie:  2. Majling (Tatár, Koch), 4. Mendel (Novodomec), 7. Žáčik (Koch, Novodomec), 9. Majling (Žáčik, Tatár), 46. Indrych (Brnčal), 51. Tatár (Brnčal, Indrych), 53. Šeliga (Janák, Adamčík) – 7.Hlaváč (Potocký), 39. Popek (Fiala)

Vylúčenia: 4:7

Počet striel: 45:22

Rozhodcovia: Štefík M. – Jakubec A., Kollár M.

UMB Hockey Team – Korytár, Juraštík – Adamčík, Garay, Žáčik, Kandra, Kadlečík, Studený, Kasanický, Koch, Vydurek, Šeliga, Tatár, Kamzík, Primus, Majling, Sapár, Indrych, Novodomec, Janák, Brnčal, Mendel

Prague Engineers – Příhoda, Cvrček – Vostracký, Sem, Oravec, Žáček, Janásek, Herna, Kordík, Klement, Veber, Potocký, Popek, Hlaváč, Urbančík, Vacek, Hyršl, Fiala, Kolář, Bazgier, Heža

Bystrickí šampióni privítali na domácom ľade svojich súperov z Prahy gólom, hneď minútu a pol po vhodení úvodného buly. Otvárací gól zápasu si pripísal Majling, ktorý si počkal na vykorčuľovanie Cvrčeka a zavesil do ľavého horného rohu bránky. Ani nie o dve minúty na to skóroval pre UMB Hockey Team aj Mendel, ktorý  spolu s asistujúcim Novodomcom obsadili výhodné miesta pred bránkoviskom súperov a rozhodnou strelou úspešne zakončili. V 4. minúte zápasu tak viedli domáci 2:0. V 5. minúte sa vylučovalo na strane súperov za krosček. A práve v oslabení sa Engineerom z Prahy podarilo streliť svoj prvý gól zápasu a znížiť tak stav stretnutia na 2:1. Netrvalo dlho a Bystričania opäť odpovedali. Tentokrát za UMB Hockey Team zabojoval Žáčik a v 7.minúte poslal puk pomedzi  betón a žrďku bránky za Cvrčekov chrbát. V paľbe pokračovali domáci aj naďalej v 9. minúte kedy v Pražskej bránke skončil Majlingov druhý puk, ktorý premenil skóre stretnutia na 4:1. Hra pokračovala zo strany na stranu, až do 16. minúty kedy súperi opäť obsadili trestnú lavičku. Počas nasledujúcich dvoch minút domáci bez prestávky atakovali bránku súperovho gólmana, no puk iba rozcvendžal žrďku bránky, alebo bránku len tesne minul. Po uplynutí trestu sa Popek na trestnej lavičke v momente prestriedal s Vostrackým. UMB Hockey Team tak získal ďalšie dve minúty na to, aby si zvýšil svoj trojgólový náskok, avšak obe presilové hry nevyužil.

Po prvej tretine viedli domáci vysoko aj v počte striel na bránku a to 19:6. Hneď v 22.minúte sa na strane súperov opäť rozdávali tresty. Domácim sa ani štvrtú presilovku v poradí nepodarilo využiť. Bystričania boli ešte stále s čistým trestným kontom. V tejto dvadsaťminútovke sa viac ako gólových šancí, dočkali fanúšikovia najmä vylúčení, v ktorých súper pokračoval aj v 32. minúte za nešportové správanie a pár sekúnd nato aj za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou. Hra pokračovala 5 na 3. Súperi v oslabení odvážne bránili. Domáci ani v takejto prevahe nepretlačili puk do bránky súperov. V 34. minúte sa zablysla nádej pre hráčov z Prahy, no puk sa nedostal za bránkovú čiaru. Hneď na to sa po prvý krát vylučovalo na striedačke UMB Hockey Teamu, no  súperi počas svojej presilovej hry neznížili stav stretnutia. V 38. minúte sa pred Korytárom usadili súperi. Hlavný tréner Engineers Prague sa rozhodol stiahnuť brankára z hry a posilniť účinkujúcu päťku o jedného hráča. Domáci však tomuto tlaku nepodľahli. Hneď nato sa u domácich znova vylučovalo, čo už hráči Prahy využili a znížili skóre na 4:2.

V tretej tretine pokračoval UMB Hockey Team vo voľnom tempe. V 46. minúte skóroval kapitán domáceho mužstva Indrych a premenil stav stretnutia na 5:2. Rozhodcovia vylučovali v 48.minúte a na trestnú lavičku poslali Mendela  a Vostrackého. O minútu na to si k Mendelovi prisadol Tatár za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou. Hra pokračovala 3 na 4. Súperi obkľúčili Korytára, no puk za jeho chrbát nedostali. Po uplynutí trestov sa v 51.minúte na bránku súperov vrhli domáci a šikovnej strele Tatára už Cvrček nezabránil. Stav stretnutia bol 6:2. V 53. minúte si gólový úspech vychutnal aj Šeliga a poslal svoj tím do päťgólového vedenia.  Minútu do konca zápasu sa ešte stihlo vylučovať. Na lavičku sa posadil súper za krosček. Stav stretnutia 7:2 sa už v poslednej minúte nezmenil a UMB Hockey Team oslávil svoje ďalšie víťazstvo na domácom ľade.

„Dnešný zápas sme hrali s kvalitným domácim tímom. Ten začiatok sa nám nepodaril, neskôr sme aj trocha vyrovnali hru, no hráči domáceho tímu mali celú hru pod kontrolou. Bohužiaľ nám chýbalo 6 hráčov, čo sa ťažko nahrádza. Nieje to výhovorka, je to fakt. Chalani robili, čo mohli. Aj vďaka tomu, že sme sa bránili, z toho nám vlastne vznikali tie chyby. Tlak domácich bol nezadržateľný a zaslúžene vyhrali. Hrali sme na tri päťky, pretáčali sme tam dvoch hráčov, a na tom zápase sa to naozaj prejavilo. Bohužiaľ na našej strane boli aj fauly, čo sa častokrát stáva u tých istých hráčov, pramení to aj z toho, že sme nemali tak veľký pohyb. Musím to ale pochopiť, majú na to dva zápasy, inak by sme na tu play-off ani nemali šancu. No potom tam už neboli fauly, ktoré by boli za hranicou, za čo som skutočne rád.“ (Milan Filipi – hlavný tréner Engineers Prague)

„Dnes to nebolo ľahké stretnutie, aj keď výsledok ukazuje možno niečo iné.  Sú to všetko ťažké zápasy My už dolaďujeme formu, a všetko ladíme na play-off. Toto bol ako tak na polovicu obraz toho, čo by sme chceli hrať v play-off, ale samozrejme je tam ešte strašne veľa roboty. Čo sa týka zmien v tíme, prijali sme ďalších hráčov, možno ešte nejaké zmeny prídu, ale hovoriac o súpiske, tá je už uzavretá. Čo to ešte skúšame, hráme sa, dolaďujeme, nejak sa nám to rysuje.  Máme ešte dva týždne, ten čas je dobrý. Pracujeme aj s mentálnym coachom Petrom Bielikom. Myslím, že je to veľká pomoc, máme s ním sedenia ako celý tím, teraz plánujeme ďalšie, máme pripravené aj nejaké témy, ktoré ešte chceme prebrať.  Pred play-off bude ešte viac využívaný. Je to jedna z vecí, ktorá určite pomôže, ale taktiež ešte potrebujeme doladiť nejaké veci na ľade.“  (Lukáš Opáth – hlavný tréner a športový riaditeľ UMB Hockey Teamu)

Autor článku: Barbora Plešavská

Autor foto: Čalfa z no_a_čo