Fanúšikovia UMB Hockey Teamu sa na úvod domácej série tešili z výhry

Prvý domáci zápas UMB Hockey Teamu Banská Bystrica sa spočiatku niesol v duchu vyrovnaného súboja dvoch vynikajúcich tímov. Bystričania sa však po prehre na domácom ľade Ostravy na tento zápas poriadne pripravili. Aj napriek snahe a bojovnosti nakoniec zatlačili súpera do kúta a odniesli si do kabín čisté víťazstvo.

UMB Hockey Team Banská Bystrica – BO Ostrava 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Góly a asistencie:  4. Adamčík (Tatar), 34.Brnčal (Novodomec, Mendel), 55. Novodomec (Mendel, Brnčal)

Vylúčenia: 4:6

Počet striel: 39:28

Rozhodcovia: Ľ. Vido – A. Jakubec, M. Michal

UMB Hockey Team Banská Bystrica – Korytár, Gašparovič – Kadlečík, Jendrol, Rajčan, Žáčik, Kandra, Pavlikovský, Studený, Koch, Garay, Vydurek, Koch, Adamčík, Primus, Sapar, Novodomec, Tenkel, Janák, Brnčal, Mendel

BO Ostrava – Putec – Hudec, Zamecznik, Bača, Surek, Široký, Dvořák, Štepan, Hranoš, Kovalskí, Nardelli, Maj, Dyrr, Zberovský, Kurnik, Schwarz, Kosina, Pasker, Gelnar, Fejko, Plašek

Do prvého stretnutia na domácom ľade bystrického mužstva vstúpili oba tímy v rýchlom nasadení. Prvých 5 minút sa však hra odohrávala zväčša v obrannom území súpera. Po viacerých nádejných gólových akciách sa puk podarilo dostať za Putecov chrbát už v 4. minúte, o čo sa zaslúžil Adamčík po Tatárovej asistencii. V 6. minúte obsadil trestnú lavičku Ostravy Plašek za hákovanie. Počas presilovky domáci niekoľko krát atakovali súperovho gólmana. Ten sa však popasoval s každou strelou a nedovolil, aby sa Bystričania dostali do dvojgólového vedenia. V 10. minúte zacvendžala žŕdka Korytárovej bránky, keď po vhodení buly na ňu bez váhania vypálil  Surek. Na oplátku si v presilovke zahrali aj súperi, keď rozhodcovia poslali v 14. minúte na trestnú lavičku Kocha za podrazenie. Domáci však ukážkovo bránili a nedali súperom šancu na vyrovnanie stavu stretnutia.

V druhej tretine pokračovali tímy v rovnakom nasadení. V 25. minúte získali Bystričania  presilovú hru, ktorú im zabezpečil Fejko seknutím. Domáci obsadili územie pred súperovým bránkoviskom na celé dve minúty, avšak puk sa im po druhýkrát  do bránky streliť nepodarilo. V 28. minúte sa dostal do úniku Adamčík, no jeho puk Putec vyrazil. V zapätí sa domáci opäť chopili šance, čo však namiesto gólu vyústilo do krátkeho konfliktu medzi hráčmi. Atmosféra na štadióne bola napätá, čo zapríčinilo aj ďalšie vylúčenie už raz pykajúceho Fejka. Domáci spustili na gólmana Ostravy paľbu, ktorú však obdivuhodne ustál. Bystričania  neprestávali vyvíjať na Puteca tlak, ktorému nakoniec v 34. minúte podľahol po Brnčalovej strele. O minútu na to získal UMB Hockey Team ďalšiu šancu, keď sa po tretí krát dostal do presilovej hry. Putec si tak ani na minútu nevydýchol, no opäť podržal svoje mužstvo, keď v oslabení vychytal každú zo striel bystrickej päťky. Situácia sa obrátila v 37. minúte, keď si Janák išiel odsedieť dve minúty za nečakané napadnutie. Súperi využívali svoju presilovku zodpovedne a bez prestávky skúšali Korytárovu pozornosť. Ten však svoju excelentnosť opäť potvrdil a nedovolil súperom znížiť stav stretnutia.

Po prestávke prišli hráči do poslednej dvadsaťminútovky značne namotivovaní, čo sa ukázalo v hernom prejave oboch tímov. V 47. minúte sa súperi dostali do ďalšej presilovky, no boli opäť neúspešní. V 55. minúte padol posledný gól zápasu, ktorý si pripísal Novodomec, spolu s asistujúcim Mendelom a už skórujúcim Brnčalom. Konečný stav stretnutia bol 3:0.

Autor článku: Barbora Plešavská

Autor foto: Čalfa z no_a_čo