Gladiators Trenčín odštartoval sériu domácich zápasov víťazstvom nad nováčikom z Ostravy

V rámci šiesteho ročníka Európskej univerzitnej hokejovej ligy (EUHL) sa trenčianski Gladiátori predviedli na domácom ľade po prvý raz. Hoci súper, vysokoškoláci z Ostravy, ukázal nováčikovské odhodlanie a bojovnosť, na zdolanie Trenčanov to nestačilo.

Gladiators Trenčín – BO Ostrava 7:6 (2:2, 3:1, 2:3)

Góly a asistencie: 3. Trenčan (Kopecký, Habšuda), 15. Staňo (Trenčan, Kopecký), 25. Huňa (Trenča, Staňo), 28. Kopecký (Huňa), 35. Huňa (Kopecký, Trenčan), 46. Jánoš (Huňa), 49. Suzakov (Blagoev) – 3. Schwarz (Baca, Kovalski), 18. Gelnar, 26. Plašek (Kosina), 41. Kovalski (Schwarz, Zamecznik), 43. Zberovský (Štěpán), 60. Schwarz (Štěpán, Gelnar)

Vylúčení: 6:6 na dve minúty, navyše Hegyi (GLA) 10 min, Kopecký (GLA) 10 min + DKZ, Maj (BOO) 10 min, presilové hry: 3:1, oslabenia: 1:0, pomer striel: 41:15

Rozhodovali: Lesay – Jurčiak, Hatala, 151 divákov

Gladiators Trenčín: Páleš (46. Dušák) – Habšuda, Matejka, Madový, Mikuš, Balaj, Huňa, Suzakov, Kopecký, Šimko, Klokov, Trenčan, Hegyi, Porubský, Osvald, Jánoš, Staňo, Blagoev, Mečiar, Kudlej, Berák

BO Ostrava: Šrámek – Hudec, Zamecznik, Baca, Ščurek, Široký, Dvořák, Štěpán, Hranoš, Kovalski, Nardelli, Maj, Dyrr, Zberovský, Kurník, Schwarz, Kosina, Pasker, Gelnar, Fejko, Plášek

Prvý domáci zápas trenčianskych Gladiátorov na domácom ľade začal vo svižnom tempe, pričom Trenčania dokázali už v 3. minúte otvoriť počas presilovej hry gólové skóre. Súper z Ostravy ale hneď o 33 sekúnd využil zaváhanie domácej obrany a odpovedal vyrovnávajúcim gólom.  Gladiátorom sa podarilo dostať sa znovu do vedenia v 15. minúte, kedy zblízka zakončoval Staňo, no ani v tomto prípade sa nečakalo na vyrovnávajúci gól pridlho; hosťom bola poskytnutá presilová hra o dvoch hráčov a Gelnarova strela zľava skončila za Pálešovým chrbtom.

Po tretí raz v zápase dokázali domáci odskočiť svojmu súperovi na rozdiel jedného presného zásahu – počas presilovej hry prihrával presne Trenčan a pod gól sa podpísal Huňa. Ostrava ale znova predviedla dobre známe rýchle vyrovnanie, keď využila protiútok a Plašek zakončil vyrazený puk. V 28. minúte sa trenčianski vysokoškoláci tešili už po štvrtý raz a pred koncom tretiny dvíhali ruky od radosti znova. Tomu však predchádzalo nastrelenie konštrukcie po Kopeckého strele; puk dopadol kúsok pred bránkovisko za Šrámekov chrbát, Huňovi tak stačilo šikovné zakončenie.

Nováčik z Ostravy sa za stavu 5:3 ani zďaleka nevzdával, ba práve naopak. Štart do poslednej tretiny mu vyšiel podľa predstáv a v 43. minúte už bolo vyrovnané. Piaty presný zásah vyhnal Páleša z bránky, kde ho nahradil Dušák. Gladiátori sa museli brániť, no aj v tejto situácii si dokázali vybojovať šance a po prečíslení sa dostali vďaka Jánošovi znova do vedenia. Krátko na to pridal gól i Suzakov a už-už sa zdalo, že je o víťazovi stretnutia rozhodnuté. Hostia ale ukázali svoje odhodlanie a tak ešte 10 sekúnd pred koncom tretiny našli recept na Dušáka a upravili na konečných 7:6.

autor: Janka Danková