Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

UK Praha ve Valentýnském utkání porazila HC Masaryk University vysokým rozdílem

Ve středu 14. 2. si dali druhé Valentinské rande borci Univerzity Karlovy s nováčkem HC Masaryk University z Brna.  Z první schůzky si body z venku vezli borci z Univerzity Karlovy, když si celý večer jelo svou a Brňany přejelo rozdílem pěti branek. Přesto se rozhodli brněnští přijet na horkou půdu UK Praha v podvečer všech zamilovaných a vysokou porážku Pražanům oplatit. Utkání však ukázalo, kdo má v tomto čistě hokejovém vztahu navrch.

Do utkání nastupovala Masarykova Univerzita posílena dvěma vítěznými zápasy, oproti Karlově Univerzitě, která naopak doma dvakrát podlehla svým soupeřům ze Slovenska. Pro domácí to byl zápas, ve kterém měli znovu nalézt ztracenou formu ze základní části. V úvodu hrála obě mužstva koncentrovaně a vyvarovala se zbytečných chyb. V 6. minutě dokázal nenápadnou střelou překvapit Izraelského brankáře brněnských Nira Tichona a domací Petr Svoboda dostal svůj tým do vedení 1:0. Od té chvíle bylo na ledě v podstatě jen jedno mužstvo. Nebýt výborného výkonu brankáře Brna, byla by na konci 1. třetiny na výsledkové tabuli u týmu UK vyšší číslice než 1. Jednogólová ztráta byla pro Brno přijatelným výsledkem.

Druhé dějství začalo stejně jako skončilo to první. Tlak hráčů v červeném pokračoval od prvních vteřin a během prvních 3 minut si vypracovali její hráči pět brankových příležitostí. Až ta šestá skončila brankou, když dorazil Václav Krudenc za bezmocného Tichona střelu Štěpána Veselého 2:0. O 6 minut později při hře 4 proti 4 využila většího prostoru dvojice Martin Slánský, Lukáš Kasala a druhý jmenovaný propálil potřetí brněnského brankáře 3:0. Demolici obrany Masarykovy Univerzity postupně završili na stav 6:0, Václav Krudenc brankou z přesilové hry, Marek Pulkrab z krásné otočky kolem branky a sváteční střelec Vladimír Kopica. To bylo už moc na brankáře Tichona a přenechal místo v brance hostí náhradníkovi Pavlovi Golasowskému. Tuto třetinu si brněnští za rámeček nedají, jelikož za celou třetinu vyprodukovali pouze 3 střeli na Jelínkovu branku a navíc inkasovali 5 branek. Zápas byl po této třetině v podstatě rozhodnutý.

Do třetí třetiny nastoupili hosté se snahou snížit nepříznivý výsledek a domácí v poklidu dohrát toto utkání bez zbytečného dramatizování. V brance UK mohl poprvé v utkání vyniknout David Jelínek, který pochytal několik nebezpečných šancí a živil tak naději na své první čisté konto v EUHL. Na 7:0 zvyšoval v polovině 3. třetiny s pomocí dezorientovaného brněnského obránce svým druhým gólem Vladimír Kopica. Čestného zásahu se Masarykova Univerzita přeci jen dočkala. V 55. minutě se prosadil bekhendovou střelou nejlepší hráč hostí v tomto utkání Peter Bustin 7:1. Rozdíl skóre se zastavil na šesti brankách a Karlovka pokořila ambiciózní tým z Brna ještě vyšším rozdílem než v prvním utkání a doufejme, že našli ztracenou formu.

UK Praha × HC Masaryk University 7:1 (1:0, 5:0, 1:1)

UK Praha: Jelínek (Hamalčík) – Klinger, Kopica, Slavíček „C“, Březák, Černý – Kukačka, Slánský „A“, Kasala, Svoboda, Pulkrab, Krudenc, Novák „A“, Špičan, Veselý, Matějka, Hyršl, Malý, Lojka

HC Masaryk University: Tichon (Golasowski) – Šidák „A“, Křesala, Grman, Kučera, Grygera, Kosorin, Pernický – Bustin „C“, Matov, Vaverka, Florek, Vlašín „A“, Račický, Urban, Pavel, Heža

Branky a nahrávky: 6. Svoboda (Novák), 24. Krudenc (Veselý), 30. Kasala (Slánský, Březák), 32. Krudenc (Černý, Slavíček), 36. Pulkrab (Matějka, Kukačka), 36. Kopica (Krudenc), 53. Kopica (Kasala, Slánský) – 55. Bustin (Matov)

Vyloučení: 4:6

Střely na branku: 49:19

Rozhodčí:  Výborný, Sekera, Hnát

Autor: Josef Vošahlík, Foto: Aneta Procházková