Akademici udolali Budapešť, výhru vystřelil kapitán Faschingbauer

Byly to nervy. Přestože Akademici v průběhu duelu s maďarskou Budapeští ani jednou neprohrávali, museli o výhru bojovat až do samého závěru. O triumfu 3:2 a třech bodech do tabulky nadstavbové části EUHL rozhodl necelých pět minut před koncem plzeňský kapitán Jakub Faschingbauer.

Skóre otevřeli ve 4. minutě domácí Akademici. Jan Baxa se protáhl obranou hostů, jednoručnou přihrávkou vybídl z modré čářy sjíždějícího Matyáše Kubíka, který poslal puk do sítě – 1:0. O pár chvil později bylo z první větší šance maďarského celku srovnáno. Ondřej Červenka neudržel na útočné modré stabilitu. Puk si našel Peter Körösi, prohnal se kolem ležícího Červenky a z levé strany propálil Jakuba Frčka.

Ještě do konce úvodní dvacetiminutovky si Plzeňané vzali vedení zpět. Ke střele napřáhl Dominik Beer, do jeho projektilu vložil hůl Jaroslav Hřebík a změnil trajektorii puku, čímž znemožnil gólmanovi hostí jakkoliv zareagovat.

Branku na 2:2 zaznamenal při signalizované výhodě István Szücs, který si našel odražený puk a z výhodné pozice s přehledem zavěsil.

Na další – rozhodující – gól se čekalo více než půl hodiny čistého hracího času. Stálo to však za to. Jakub Faschingbauer si zpracoval puk do jízdy tak šikovně, že se obtočil kolem maďarského obránce a osamocený pádil na brankáře, kterému nedal sebemenší šanci. Plzeňský kapitán tak ve správnou chvíli ukázal své kvality a vystřelil Akademikům důležité vítězství.

EUHL, 3. kolo nadstavbové části, 17:45 Kooperativa Aréna, Plzeň

Akademici Plzeň – Hokiklub Budapešť 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)
Branky: 4. Kubík (Baxa), 15. Hřebík (Beer, V. Polívka), 55. Faschingbauer (Blumentrit) – 7. Körösi, 24. Szüsc (Kaiser, Godó)

Střely na branku: 43:44 (14:12, 17:17, 12:15)

Vyloučení: 9:8