UHT Dukes Graz uspel v Bratislave, HK Slávia STU porazil 9:3

Záverečný zápas Hokejovému klubu Slávia STU v aktuálnej sezóne nevyšiel podľa predstáv a s tretím ročníkom EUHL sa tak musí rozlúčiť s nelichotivou prehrou 3:9. Hosťujúci celok z Grazu podržal brankár Scheucher, dôležitú rolu však zohralo i množstvo vylúčení. Vyššie tresty si však vyslúžili len domáci hráči, ktorí dohrali stretnutie v oklieštenej zostave.

HK Slávia STU – UHT Dukes Graz 3:9 (0:5, 2:2, 1:2)

Góly a asistencie: 28. Slavkov, 35. Vystavil (Slavkov, Bubica), 48. Sochor (Harakaľ) – 6. Schulter (Schuller), 12. J. Innerkofler (Zӧbinger), 17. Schuller (Moidl), 18. Schulter, 19. Mӧrtl, 31. J. Innerkofler (Weihs, Zӧbinger), 33. Brenter (Schulter, Moidl), 41. Ščepka (Weihs), 53. Lammer

Vylúčení: 11:9 na dve minúty, navyše Harakaľ (STU) 10min, Bubica (STU) 5+DKZ, Sochor (STU) 5min, Vystavil (STU) 5+DKZ, presilové hry: 1:3, oslabenia: 0:0, počet striel: 24:36

Rozhodovali: V, Fridrich – A. Vacula, T. Regec

HK Slávia STU: Korduliak (21. Ilko) – Rendek, Hajduk, Slavkov, Kanda, Harakaľ, Schmidt, Valach, Lichtner, Pavličko, Vystavil, Meliška, Šatka, Sudek, Sochor, Boroš, Bubica

UHT Dukes Graz: Scheucher – Panger, Lammer, Moidl, Lehmann, Mӧrtl, Ščepka, Schulter, J. Innerkofler, Weihs, Brenter, Zӧbinger, Schulter, Kӧberl, F. Innerkofler, Schuller

Prvá tretina domácim absolútne nevyšla podľa predstáv, ba práve naopak. Už od úvodných minút diktovali tempo hry hostia z Grazu, Weihs ako prvý otestoval Korduliakovu pozornosť štipľavou strelou z pravého kruhu. Počas hry 4 na 4 dokázala síce Scheucherovi pohroziť dvojica Vystavil – Kanda, no z hry stále viac ťažil súper. Gólové skóre otvoril v 6. minúte Schulter, po individuálnej akcii chcel bekhendom zvýšiť na 2:0 Schuller. STU sa dokázala dostať dopredu, kde to dobre myslel Vystavil, keď prihral pred bránku Schmidtovi, no keďže mu puk išiel na bekhend, nedokázal zakončiť podľa predstáv. Naopak presný zásah pridal Graz, keď sa podarilo skóroval Josefovi Innerkoflerovi. Domácim na strelenie kontaktného gólu nepomohla ani presilová hra o dvoch hráčov, keď delovku od modrej vypálil Schmidt a Hajduk tečoval. Záver dejstva patril jednoznačne rakúskym vysokoškolákom, ktorí prekonali Korduliaka ešte trikrát!

Do strednej časti vstúpil HK Slávia STU už v bránke s Ilkom, no ani toho súper z Grazu nešetril. Už na začiatku musel spomínaný gólman čeliť trestnému strieľaniu v podaní Lammera, no stav sa nemenil. Zmena nastala až v 28. minúte, kedy sa podarilo prvý raz v zápase presadiť domácim, Scheuchera prekonal Slavkov. Dravosť rakúskeho celku ale znova nabrala na obrátkach a tak sa do STU-čkárskeho brankára zahryzol najskôr J. Innerkofler a následne v presilovej hre Brenter – 1:7. Hru v početnej výhode ale dokázali využiť i domáci, gól prišiel z hokejky Vystavila.

Aj záverečnú časť dokázal Graz odštartovať vo veľkom štýle – už po 50-ich sekundách hry sa presadil Slovák Ščepka pôsobiaci v rakúskom tíme. Na druhej strane chcel pohroziť Schmidt s Pavličkom, no druhý menovaný mal obmedzený pohyb a nezakončil tak podľa predstáv; o radosť na domácej striedačke sa postaral až Sochor. Krušné chvíle nastali pre STU v 52. minúte, keď začali hrať v oslabení o dvoch hráčov; súper túto skutočnosť využil a zblízka zvýšil na 3:9 Lammer. Hráči HK slávia STU sa tak museli s aktuálnym ročníkom EUHL rozlúčiť nemilou prehrou, nemožno im však odoprieť snahu a odhodlanie nevzdať sa až do poslednej chvíle.