shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

Vyrovnanému zápasu přihlíželo tisíc diváků, vítěze určily až samostatné nájezdy

První den měsíce března vyrazili směrem do HM Arény v Plzni studenti základních a středních škol, aby mohli podpořit své kolegy z univerzit v boji o důležité body do play off. A jejich pomoc z hlediště přišla opravdu vhod, neboť tým Diplomatů nebyl snadným soupeřem a utkání ani po 60 minutách nemělo jasného vítěze. O tom rozhodovali až samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšnější domácí.

Akademici Plzeň – Diplomats Pressburg VŠMVV 5:4 po sam. nájezdech (2:2, 0:2, 2:0 – 0:0)

Góly a asistence: 3. Polívka (Faschingbauer), 9. Blumentrit (Tichý, Polívka), 50. Tichý (Blumentrit, Polívka), 52. Tichý (Polívka, Faschingbauer), 60. Franěk – 1. Kraus (Mucha), 5. Kraus (Mucha, Brincko), 36. Hudcovský (Vizváry), 38. Lokaj (Mikšík, Vizváry)

Vyloučení: 4:5 po dvou minutách, přesilové hry: 2:1, oslabení: 0:0, počet střel: 30:36

Akademici Plzeň: Smejkal – Blumentrit, Červenka, Fišer, Malota, Radouch, Tichý – Dědič, Faschingbauer, Fiala, Franěk, Linhart, Polívka, Rubeš, Řeřábek, Sequens, Svoboda, Škarka

Diplomats Pressburg VŠMVV: Pravda– Brincko, Karaba, Just, Studený, Vizváry – Holeš, Hudcovský, Koval, Kraus, Lokaj, Mikšík, Mucha, Pravda, Rutkovský, Turan, Šoltís, Winkler

Rozhodčí: Sýkora – Suchánek, Zimmermann

První třetina nezačala pro Akademiky příliš dobře. Již po 46 vteřinách od úvodního buly poslal puk Christián Kraus díky asistenci Matúše Muchy za soupeřovu brankovou čáru. Domácí však využili nabídnutou přesilovku, a ve třetí minutě tak mohli fanoušci slavit vyrovnávací gól Václava Polívky. Početní výhodu na ledě však nenechali nevyužitou ani hráči ze Slovenska. Golman Akademiků Filip Smejkal se nestačil v bráně přesunout a do nehlídaného místa vstřelil puk již podruhé Christián Kraus. Domácí tak znovu prohrávali o jednobrankový rozdíl 1:2. Tento stav se snažili upravit hráči David Fiala či Filip Malota, avšak jejich pokusy končily na slovenském brankáři Pravdovi. Nedlouho po nich se dostal do šance Tomáš Blumentrit, jenž Denis Pravdy v 9. minutě prostřelil. Stav utkání byl opět vyrovnaný, a tak také zůstal až do konce první třetiny. I přes šance na obou stranách a velkou bojovnost hráčů se ani jednomu týmu tuto část utkání skórovat již nepodařilo.

První část další dvacetiminutovky přinesla pouze dvě oslabení domácích, která úspěšně ubránili. Do šancí se hráči dostávali na obou koncích kluziště, ale žádná neměla být proměněna v gól. Ve 30. minutě plzeňskou bránu nebezpečně ohrozil autor prvních dvou branek Diplomatů, ale tentokrát Kraus přihrávku od spoluhráče Winklera nedokázal za Smejkalova záda dostat. Smejkal si poté musel poradit i s dalšími střelami, neboť v závěru třetiny hosté tlačili domácí do jejich obranného pásma. Akademici se sice z tohoto sevření dokázali dostat, avšak již nedokázali uhlídat Norberta Hudcovského, který zachytil přihrávku svého spoluhráče a s pukem si to zamířil rovnou k brance domácích. Jeho úspěšné zakončení dostalo Diplomaty znovu do vedení. Ve 38. minutě byla hra opět přerušena, neboť měl být ohlášen další gól slovenského týmu. Tentokrát obráncům dokázal ujet Kristián Lokaj, jenž poslal puk backhandem do horní části brány.

Do závěrečné třetiny vstupovali hokejisté z Plzně za nepříznivého stavu 2:4. Již začátkem poslední etapy zápasu se domácím naskytlo několik šancí, avšak před odkrytou bránou puk Davidu Rubešovi sklouzl z hokejky. Boční síť poté trefil Tomáš Blumentrit a v zakončení nebyl o mnoho úspěšnější ani Václav Polívka a jeho střela od kruhů. Domácí své soupeře pustili do větších útočných akcí až ve 48. minutě, jejich střely si však nenašly cestu až do brankové sítě. V 50. minutě vyvezl puk do útočné třetiny Václav Polívka, jeho pokus o zakončení byl však překažen. O kotouč se ale obrat nenechal a společně s Blumentritem asistovali u třetí branky Akademiků, kterou do brány dostal Jeremy Tichý. Obránce Tichý se zasadil i o vyrovnávací gól na 4:4 a vyslal tak Akademiky do bojů, ve kterých měly o vítězi rozhodnout samostatné nájezdy. Napínavý a vyrovnaný zápas nakonec rozhodl Vilém Franěk, který poslal vítězný puk mezi betony brankáře Pravdy. Akademici, kteří museli celý zápas dorovnávat skóre, nakonec soupeře ze Slovenska udolali a připisují si cenné dva body.

Autor: Nikola Havelková

Autor fotografie: Martin Kurfiřt