Tradičná rivalita medzi slovenským a českým hokejom

EUHL pokračovala ďalším kolom, na zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave, HK Slávia STU privítala našich českých bratov – UK Praha. Od začiatku zápasu bola napätá atmosféra, ktorá gradovala nielen u  hráčov, ale aj u divákov. Zápas bol veľmi napínavý a vyrovnaný, bolo vyše 40 trestných minút a z výhry sa napokon radovali hostia 5:4.

HK Slávia STU – UK Praha 4:5 (1:3, 1:1, 2:1)

Góly a asistencie: 11. Hajduk Richard (Vystavil, Gráčik), 21. Máder(Kontura, Rendek), 42. Máder (Horváth, Mikloš), 49. Vystavil – 12. Gremlica (Valder, Hybner), 16. Hybner (Valder, Balaz), 17. Slánský (Novak), 36. Verner (Herr), 53. Slánský (Herr, Hucko)

Vylúčenia: 9:6 na dve minúty, navyše Novak (UKP) 10min za nešportové správanie

presilové hry: 1:1, oslabenia: 0:0, počet striel: 24:35

Rozhodovali: doc. Ing. Vladimir Goga Phd. –  Michal Poláčik, Bc. Tomáš Regrec

HK Slávia STU: Mega(Snopek) – Rendek, Hajduk, Minárik, Harakeľ, Schmidt, Horváth, Máder, Vystavil, Naumov, Meliška, Galko, Kontura, Sochor, Gráčik, Mikloš, Sabaka, Bubica

UK Praha: Skuhrovec – Vosahlik, Hucko, Slánský, Balaz, Hybner, Valder, Novak, Gremlica, Herr, Křivokapič, Kasala, Verner, Hložek

12291156_1122410514445059_6382340220535879517_o

Hneď od prvých minút sa museli UK Praha brániť nátlaku od Hajduka a Mádera, ktorí sa snažili preraziť ich obranu a brankára Skuhrovca, čo sa im aj po pár minútach podarilo a dali prvý gól v tomto zápase, ale následne domáci poľavili na strehu a hostia im ukázali, že vedia nie len brániť, ale aj útočiť a to presnejšie tak, že dorovnali, dokonca predhnali domácich o dva góly, a tým sa uzatvára prvá tretina výhrou 1:3 pre hostí.

Druhú tretinu otvárajú domáci, ktorí sa otrepali a hneď v prvých sekundách skórovali, presnejšie Máder a asistovali mu Horváth a Mikloš. Odpoveď UK Praha bola jasná a tvrdá a to bol natlák na nášho brankára, ktorého testovali nie jednou strelou až nakoniec jedna prešla a to v 35 minúte a to od hráča Kasalu a tým sa uzavrela 2 tretina so skóre pre 2:4 hostí.

Poslednú tretinu by som nazval druhý dych, domácich, nechceli prehrať zápas a hneď od začiatku veľmi slušným spôsobom ukazovali ich dravosť. Jeden z prvých pokusov to bolo od Bubicu, ktorý sa snažil preraziť ich obranu a brankára, nakoniec sa mu to nepodarilo a týmto to len začalo. Bolo to doslovné obstreľovanie bránok z oboch strán. Mader ukázal čo dokáže, keď mu nahral Horváth v 41 minúte, kde strelil prekrásny gól a na to po pár minútach padol hneď další od hráča Vystavila, ktorý dorovnal skóre na 4:4. Po tomto góle požiadali UK Praha 30 sekundovú pauzu. Začalo šialenstvo, domáci fánušikovia jasali, ale UK Praha sa nechcela vzdať a zabojovala, v 52 minúte skóroval Slánský. Po tomto góle požiadal tréner HK Slávia STU o 30 sekundovú pauzu. Na to začali hrať domáci priebojnejšie a vydali zo seba všetko, ale nakoniec ich dobehol čas a zápas bol ukončený v riadnom hracom čase a to 5:4 pre hostí.

Autor: Štefan Adame