Bystričania opäť zabojovali. Druhé víťazstvo nad HK Slávia STU Bratislava je ich.

UMB tím potvrdil svoje prvé víťazstvo nad HK Slávia STU. Tento krát však výsledok nebol taký jasný. Obe strany bojovali o čo najlepší výkon. Šanca za šancou, strela za strelou, útok za útokom. Na ľade bolo veru poriadne veselo. Nakoniec však ako víťaz odišiel z ľadu domáci tím UMB Banská Bystrica.

UMB Banská Bystrica – HK Slávia STU 6:3 (0:1, 3:1, 3:1)

Góly a asistencie: 21. Ferletjak (Kandra), 26. Ferletjak (Málus, Indrych), 37. Málus (Indrych, Ferletjak), 42. Mančák (Kasanický, Hanzel), 47. Šeliga (Janečko, Indrych), 52. Ramaj ( Maliňák, Primus) – 1. Mikloš (Bubica), 38. Bubica (Mikloš), 55. Kanda (Hajduk, Schmidt)

Vylúčení: 6:9
Počet striel: 50:25

Rozhodovali: J. Majling – M. Číž, R. Ivan

UMB Banská Bystrica: Juraštík (37. Hanzel) – Akantis, Kamzík, Kováčik, Kandra, Knut, Maliňák, Kasanický, Mančák, Rajčan, Málus, Ramaj, Primus, Tenkel, Studený, Mendel, Šeliga, Indrych, Janečko, Ferleťjak

HK Slávia STU: Snopek (Mega) – Rendek, Hajduk, Minárik, Kanda, Harakeľ, Schmidt, Máder, Naumov, Meliška, Galko, Sochor, Mikloš, Bubica

Začiatok zápasu žiaľ neprial domácemu tímu UMB Banská Bystrica. Napriek snahe o inkasovanie aj v presilovkách, ktoré zostali nevyužité, sa prvá tretina skončila víťazstvom pre tím HK Slávia STU 1:0.

Prehra prvej tretiny domácich hráčov bola ich obrovskou motiváciou, čoho dôkazom bola Ferletjakova úspešná strela spred bránkoviska 20 sekúnd po začatí druhej tretiny. Svoj útok o niekoľko minút zopakoval a zvýšil skóre pre svoj tím na 2:1. Na neho naviazal Málus ďalší z gólov, z ktorého sa však tím netešil pridlho. Súperi z Bratislavy využili situáciu pred bránkoviskom a získali na svoju stranu bodujúci gól. Stav zostal do konca druhej tretiny nezmenený 3:2.

Hráči oboch tímov boli v poriadnom napätí. V priebehu tretej tretiny, a to už od jej začiatku, sa UMB tím tešil z ďalších gólov, ktoré získali vďaka Mančákovi, ktorý sa dostal do samostatného úniku a vybojoval gól pre svoj tím v 41. minúte zápasu. Nasledujúce minúty patrili Šeligovi a Ramajovi, ktorí podporili svoj tím a posunuli ich bližšie k víťazstvu. Bratislavčania však bojovali až do konca zápasu, žiaľ stihli stretliť bystrickej bránky už iba jeden gól.

Lukáš Opáth, hlavný tréner UMB Hockey Team po zápase: „Vedeli sme od začiatku, že to bude iný zápas ako v Bratislave a to sa aj potvrdilo. Bol to veľmi náročný zápas. Hlavne kvôli inkasovanému gólu hneď v prvej minúte. Toto sa prenieslo aj do našej hry. Prvých 20 minút sme zbytočnú nervozitu na hokejkách. Nakoniec sme potvrdili, že sme boli favoriti tohto zápasu. Klobúk dole ale pred súperom, od posledného zápasu spravili kusisko práce. Tiež si myslím, že patria k TOP fair-play tímom v lige, za čo si zaslúžia obdiv. Veľká vďaka patrí aj divákom, ktorí nás v početnom množstve hnali vpred a vytvárali neskutočnú atmosféru.“

Autor článku: Barbora Plešavská