Vyrovnaný zápas Techniky s Kings nakonec ovládl vedoucí tým tabulky

V utkání mezi aktuálním leaderem tohoto ročníků Evropské Univerzitní Hokejové Ligy (EUHL) s předposledním týmem tabulky byl k vidění překvapivě vyrovnaný hokej s množstvím šancí na obou stranách. Podceňovaný tým domácích Techniků se takticky i bruslařsky vyspělému tým Paneuropy vyrovnal prakticky ve všech herních činnostech a pouze nedostatek klidu a štěstí v koncovce nakonec zabránil výsledkovému překvapení kola.

Technika Praha – Paneuropa Kings 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)

Góly a asistence: 31. Urbánek (Urbančík, Šergl) – 5. Ketner (Krahulec, Hubek), 30. Krahulec (Takáč, Ketner), 47. Barták (Podgorski, Ketner), 60. Hronec (Barták, Krahulec)

Vyloučení: 5:9, navíc Hudek (Technika) 5min + do konce utkání; využití: 2:0, počet střel: 31:24

Technika Praha: Příhoda – Sem, Pelc, Suk, Dvořák, Šergl – Hlaváč, Urbančík, Žák, Hyršl, Vostracký, Fiala, Urbánek, Hudek

Paneuropa Kings: Porubský  – Kabát, Kopecký, Pečimut, Šotek, Tarabík, Ketner, Tekáč – Barták, Holeša, Hronec, Takáč, Fabo, Hubek, Findura, Hanták, Zvara, Podgorski, Faktor, Krahulec, Jonášek

Už před utkáním bylo jasné, že hosté budou plnit roli favorita. Kromě postavení v tabulce tomu napovídal i fakt, že zatímco hosté disponovali kompletními čtyřmi pětkami, domácí do utkání nastoupili pouze se třinácti hráči v poli. Utkání začalo podle očekávání náporem hostů, na což domácí reagovali faulem Dvořáka. Oslabení se jim sice podařilo ubránit, ale chvíli po té se spíše nešťastně srazil ve středním pásmu domácí Hudek s jedním z protihráčů a rozhodčí Šťovíček ho přísně poslal už ve čtvrté minutě pod sprchy. Kromě dlouhotrvající přesilové výhody to znamenalo i další zásah do již tak nepočetného kádru Techniky. Hosté pětiminutovou přesilovkou nepohrdli a po pěkné kombinaci uvolnil Krahulec mezi kruhy volného Nikolase Ketnera a zadák hosté přesně mířenou prudkou ranou nedal Příhodovi šanci – 0:1. Gól hráče Paneuropy očividně uspokojil a podle jejich dalšího herního projevu se zdálo, že už jsou si jistí vítězstvím. Hráče Techniky ale jako by gól vůbec nepoznamenal a dál trpělivě hráli poctivý hokej při čemž vycházeli ze zabezpečené defenzivy. Brzy se dokonce začali domácí tlačit do útoku a vypracovali si několik slibných šancí, z nichž zejména ta Urbánkova volala po vyrovnání. Hostě se v této pasáží zápasu utápěli v komplikovaných kombinacích, které úspěšně eliminovala zformovaná obrana domácích v čele s pozorným Příhodou a částečně také špatná kvalita ledu. Do šaten si tak favorit odnášel nejmenší možný náskok.

Pokud někdo očekával bouři v kabině hostů a zlepšení hry vedoucího týmu tabulky, musel být od prvních minut druhé třetiny překvapený. Byli to totiž domácí, kdo určoval tempo hry. Technici si vypracovali množství šancí, například na Hlaváče už zívala prázdná Porubského klec, ale domácí útočník nedokázal ani tuto stoprocentní šanci využít. O chvíli později dokonce Hyršl strážce branky hostů překonal, ale puk propadnuvší z brankářovi výzbroje těsně minul pravou tyčku. Z rohu se podařilo několika pěknými kličkami dostat až před branku Vostrackému, ale ani on svou šanci nevyužil. Podle známého rčení „nedáš-dostaneš“ tak uhodilo na druhé straně. Urbančík ztratil puk mezi kruhy hosté a jasně ukázali, že proti takto kvalitnímu soupeři se nevyplácí chybovat ani takto daleko od vlastní branky. Po ose Ketner – Takáč – Krahulec se ke střele dostal posledně jmenovaný a nabídnutou příležitostí nepohrdnul – 0:2. Vojtěch Urbančík svou chybu vzápětí napravil, kdy v dalším střídání poučen z předchozího nezdaru místo kličky nic nevymýšlel a prudkou střelou rozezvonil tyč. Od ní se pak puk odrazil přímo k Petru Urbánkovi a ten už neměl problém skórovat – 1:2. Pro autora branky šlo o naprosto zasloužený zásah, ve druhé třetině byl jednoznačně nejpilnějším střelcem domácích. Před koncem třetiny se ještě znovu připomněli hosté kdy na jeden dotek sehráli přečíslení tři na dva a po střele z první zazvonila tyč pro změnu za Příhodou. Po vyrovnané druhé třetině se nicméně šlo do kabin již bez dalších úprav skóre.

Do třetí třetiny Technici nastoupili s odhodláním vyrovnat a v prvních deseti minutách k tomu měli i několik slibných příležitostí. Bohužel Hlaváč, Dvořák, Vostracký a zejména znovu Urbánek nedokázali znovu rozvlnit síť za Porubským. Svou sílu tak opět ukázali hosté. Nejprve chyboval na vlastní modré Pelc a jen za cenu faulu musel zatáhnout za pomyslnou záchranou brzdu. Při následné přesilovce pak hosté zachytili backhandové vyhození jinak výborně hrajícího kapitána domácích Sema a po rychlé sérii přihrávek a odrazu od chráničů jednoho z domácích se z gólu radoval hostující Barták – 1:3. Ke konci utkání hráli domácí dvě přesilovky a i přes to, že je nesehráli špatně se už nedokázali dotáhnout zpět na rozdíl jednoho gólu. V poslední minutě pak zužitkovala kontr do již otevřené obrany domácích dvojice Hronec – Barták. První jmenovaný už mohl sám zakončovat ale pěknou přihrávkou ještě vylepšil pozici pro Marka Hronce a ten se do prázdné branky nemýlil. Stanovil tak výsledek do konečné podoby na 1:4.

Za předvedený bojovný a překvapivě i takticky vyspělý výkon si Technici tentokrát zasloužili lepší výsledek a vzhledem k průběhu utkání by možná zápasu slušela i remíza. Hokej se však, jak je dobře známo, hraje na góly a v tom byli hráči Paneuropy přece jen  o chlup lepší. Závěrem je také nutné dodat, že ke kvalitě utkání a plynulosti hry přispělo i výborné řízení ze strany všech tří rozhodčích. Utkání by mělo být pro Techniky morální vzpruhou, kterou se budou snažit zúročit již příští týden, kdy bude opět ve Slaném jejich soupeřem tým PPWSZ PODHALE NOWY TARG.

12654646_956154717808715_8343554634143311257_n12654117_956159164474937_6413862923381347043_n

Autor: Jiří Novák