Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

Diplomati deklasovaní na domácom ľade vysoko 2:8

Pre Diplomatov dôležitý zápas s tímom Paneuropa Kings už vopred dával tušiť, že sa bude na čo pozerať. Dvaja bratislavskí rivali, ktorí si v zápase nikdy nič nedarujú, sa teda stretli na domácom ľade diplomatov, kde sa odohral súboj pripomínajúc známe semifinálové stretnutie na majstrovstvách sveta vo futbale v roku 2014. Aj v tomto prípade totiž vysoko prehral práve domáci tím.

Diplomats Pressburg – Paneuropa Kings (1:3, 1:1, 0:4)

Góly a asistencie: 19. Ernst (Holeš), 39. Mikšík (Winkler, Turan) – 5. Fabo (Kopecký, Szabo), 7. Krahulec (Zvara), 13. Podgorski (Barták), 34. Barila (Trestné strielanie), 43. Barták (Hubek, Podgroski), 52. Krahulec (Ketner), 56. Barták (Krahulec), 58. Findura (Ketner, Hatnák)

Vylúčení: 6:5 na dve minúty, presilové hry 0:2, oslabenia 0:0, strely na bránu: 22:37

Rozhodovali: Fridrich – Navrátek, Stanzel

Diplomats Pressburg: Pravda – Burian, Karaba, Just, Vizváry, Brincko, Rutkovský – Hudcovský, Holeš, Hegely, Mikšík, Turan, Čáni, Kraus, Winkler, Šoltís, Gavaľa, Lokaj, Ernst;

Paneuropa Kings: Porubský – Tekáč, Kabát, Kopecký, Tarabík, Ketner, – Szabó, Zvara, Krahulec, Hronec, Findura, Fabo, Hanták, Hubek, Barták, Barila, Faktor, Podgorski, Takáč, Adamík

Už v prvých minútach zápasu bolo jasné, že domáci tím nevkorčuľoval na tento zápas plne koncentrovaný. Agilným a presným hráčom Paneuropy sa totiž darilo držať si puk na hokejkách častejšie a, ako bolo zrejmé, aj jednoduchšie ako diplomatom. Otvorenie skóre taktiež pripadlo hosťom, kedy v 5. minúte skóroval Fabo. O ďaľší gól sa postaral už o dve minúty Krahulec, zvyšujúc skóre na 0:2. Diplomati sa síce pokúšali založiť úspešný útok a zvrátiť tak nepríjemnú vyhliadku do zápasu, no nedarilo sa im. Na 0:3 zhodou okolností zvýšil bývalý hráč Diplomatov Podgorski, už udomácnený medzi hráčmi hostí. Prvý gól diplomatov vsietil Ernst len niečo vyše minúty pred koncom prvej tretiny.

Začiatkom druhej tretiny sa zdalo, že Diplomati nabrali druhý dych. Darilo sa im častejšie sa dostávať do útočného pásma a držanie puku sa tiež zlepšilo. Ani to však neprinieslo kýžené zníženie skóre. Naopak, hráčom Paneuropy sa opäť takmer podarilo zvýšiť po spracovaní puku rukou a následnej dorážke do prázdnej brány. Tento gól bol však sporný a rozhodca ho napokon neuznal. Hostia sa satisfakcie dočkali necelé dve minúty po tomto rozhodnutí, kedy po faule Hegelyho dostal šancu premeniť trestné strieľanie Barila. Tak sa aj stalo a hostia opäť viedli o 3 body. Koncom tretiny sa síce znovu diplomatom podarilo znížiť, no bolo to posledný kráť, čo do priebehu zápasu ako tak zasiahli.

Tortúra tretej tretiny. Tak by sa dala sumarizovať posledná časť zápasu v očiach domácich a ich fanúšikov. Psychicky vyčerpaní diplomati, snažiac sa síce o prienik do útočného pásma a založenie útokov, neboli schopní čeliť tlaku zo strany hostí. Každá uplynulá minúta a blížiaci sa koniec zápasu predznamenával isté vykúpenie pre domáce mužstvo, ktoré na znak svojej porážky inkasovalo 4 góly a už v treťom zápase v rade prehralo.