Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

První pražské derby po velkém boji ovládla Univerzita Karlova

Úterní večer nabídl první letošní pražské derby v rámci Evropské Univerzitní Hokejové Ligy (EUHL) mezi domácí Technikou Praha a týmem obhájce trofeje, Univerzity Karlovy (UK). Diváci na stadionu pražské Hvězdy viděli skvělý zápas plný nasazení a osobních soubojů. Šťastnější nakonec z ledu odcházel tým obhájců titulu z UK, který si po těsné výhře 2:1 připsal do tabulky 3 body.

TECHNIKA PRAHA – UK PRAHA 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)

Góly a asistence: 39. Adam Hyršl – 27. Klindera, 36. Novák (Hložek)

Vyloučení: 2:3, bez využití

Diváci: 150

Technika Praha: Příhoda (Matuna) – Zilcher, Sem, Klement, Herna, Žáček, Pálka, Kuruc – Ujfaluši, Urbánek, Hudek, Adam Hyršl, Hlaváč, Fiala – Kolář, Hlaváč, Heža – Janoušek, Potocký, Bazgier

Univerzita Karlova Praha: Oliva (Skuhrovec) – Krátký, Knobloch, Baláž, Bartoš, Herr, Ottomanský, Pastier, Vacek – Aleš Hyršl, Kasala, Slánský – Hložek, Klindera, Novák – Špičan, Valder, Gremlica – Klindera, Svoboda

Kdo v úterý večer dorazil na Hvězdu, rozhodně nemohl litovat. Oba týmy svými výkony nabídli atraktivní duel, který se prostě musel líbit. Derby pražských týmů bylo plné pohledných hokejových momentů, zároveň se však soupeři navzájem rozhodně nešetřili. Nejednou musela být po tvrdých hitech hra přerušena. Nutno však podotknout, že všechny zákroky byly v rámci pravidel a zákeřné zákroky zůstaly stranou.

Úvod utkání však takové podívané nenasvědčoval. Prvních deset minut se neslo v duchu zkoušení toho, co soupeř na druhé straně hřiště dovolí. Mírnou převahu od začátku měl tým z UK, kterému ale obrana Techniky nedovolila dostat se do vážnější gólové příležitosti. Když už se nějaká šance na skórování naskytla, zasáhl brankář Příhoda. Domácí se ze začátku v útoku spíše trápili a viditelně jim scházela útočná esa Dulovec s Tobolou, kteří do zápasu nemohli nastoupit. Postupem času se však k několika příležitostem dostala i Technika a to především po chybách v rozehrávce hráčů v červených dresech. Nejprve se sám před Olivou ocitl Potocký a po něm také Hyršl, ale ani jeden z nich maskovaného muže v brance hostů překonat nedokázal. Týmy tak odcházely do šaten za nerozhodného stavu.

Druhá třetina opět začala mírným náporem Karlovky. Nerozhodný stav vydržel do 27. minuty. Hosté vystihli nepřesné založení domácího útoku a Klindera střelou z mezikruží nad lapačku poslal hosty do vedení. Šanci na srovnání dostala Technika hned vzápětí v podobě přesilové hry. Do vážnějšího ohrožení branky se však domácí nedostali, zbylé střely pochytal Oliva. Skóre se znovu měnilo ve 36. minutě, kdy další nepřesnou rozehrávku potrestal pohotovou bekhendovou dorážkou nad beton Příhody hostující kapitán Novák a dostal tak hosty do dvoubrankového vedení. Reakce Techniky na sebe nenechala dlouho čekat, domácí evidentně přidali a začali svého soupeře přehrávat. Odměnou jim byl kontaktní gól Adama Hyršla ve 39. minutě zápasu.

Závěrečná část pokračovala tak, jak ta předchozí skončila. Hráči Techniky výborně bruslili a díky tvrdé hře se také dostávali do více příležitostí. V úvodu třetiny měli dokonce výhodu přesilovky 5 na 3, při níž kapitán Sem dokonce nastřelil spojnici branky. Gólové radosti se ale domácí nedočkali. Tempo utkání se neustále zvyšovalo, domácí si vytvořili soustavný tlak, hosté naopak hrozili z rychlých protiútoků. V jednom z nich se ocitl Slánský, ale tváří v tvář Příhodovi neuspěl. Pět minut před koncem přišla největší šance Techniky na vyrovnání. Adam Hyršl zachytil hostující rozehrávku, ale jeho parádní střelu z mezikruží zastavila znovu branková konstrukce za zády Olivy. V závěru ještě domácí zkusili štěstí při power play, vyrovnat se jim ale už nepodařilo.

Technika tedy po dvou výhrách v novém domácím prostředí v Praze na Hvězdě poprvé padla. Úřadující mistři z Univerzity Karlovy si připsali do tabulky všechny tři body.

Svěřence trenéra Fillipiho nyní čeká delší přestávka, další zápas čeká tým Techniky až 13. prosince, kdy se představí znovu na domácím ledě proti polskému celku KTH Krynica 1928. O týden později se fanoušci domácích mohou těšit na další české derby, tentokrát do Prahy přijedou Akademici z Plzně.