Bystričania znova víťazne. Nováčika z Prešova zdolali 4:2.

Na zimnom štadióne v Banskej Bystrici sa konala akcia Zo školy na zimák, na ktorej sa prezentovali členovia hokejového tímu UMB Banská Bystrica. Študenti Univerzity Mateja Bela a zároveň hráči ľadového hokeja sa na ľadovej ploche stretli s nováčikmi univerzitnej ligy – UNIPO Warriors z Prešova. Na tento zápas sa prišlo pozrieť takmer 900 fanúšikov, medzi ktorými sa objavili aj študenti stredných škôl Banskej Bystrice. UMB tím už od začiatku stretnutia predviedol naozaj kvalitnú hru. Počas celého zápasu nepúšťali súperov do výraznejšieho tlaku. Nakoniec boli o triedu lepší a zaknihovali ďalšie víťazstvo.

UMB Banská Bystrica – UNIPO Warriors Prešov  4:2 (2:1, 2:0, 0:1)

Góly a asistencie: 5. Michalčík (Kandra, Málus), 19. Drmaj (Janák, Janečko), 22. Indrych (Ferletjak, Michalčík), 39. Indrych (Ferletjak, Majling) – 17. Weiss (Jursa, Mistrík), 59. Paľa (Miháľ)

Vylúčení: 2:3 na dve minúty, naviac Lopáček (UNIPO) 10 min. za nešportové správanie

Rozhodovali: Jakubec Ľ. , Jakubec A. – Mlšek M.

UMB Banská Bystrica: Korytár, Malatinec – Ferletjak, Žáčik, Indrych, Michalčík, Kandra, Malus, Drmaj, Kamzík, Nociar, Koch, Janák, Mendel, Brňal, Kasanický, Studený, Tenkel, Akantis, Šeliga, Janečko, Bednarčík,

UNIPO Warriors Prešov : Konečný, Spodniak – Malinňák, Jursa, Hrušovský, Gábriš, Mikloš , Choma, Lopaček, Štofanik, Mistrík, Weiss, Mihaľ, Vinc, Starovič, Paľa, Billý, Jesenský

V prvej dvadsať minútovke začal aktívnejšie tím UMB, ktorý svoj úvodný tlak zúročil v 5. minúte. Krásnou strelou od modrej otvoril skóre Michalčík . V 17. minúte bol stav vyrovnaný po geniálnej prihrávke spoza brány, ktorú zakončil Weiss svojou priamou strelou spred bránkoviska. O dve minúty sa domáci tím opäť dostal do vedenia. Prečíslenie dva na jedna využil hráč Drmaj a stanovil skóre 2:1.

Hneď od úvodu druhej tretiny si Bystričania zvýšili náskok o ďalší gól. Zaslúžil sa oň Indrych, ktorý premenil svoj nájazd na úspešnú gólovú strelu. V 25. minúte si hlavný tréner domáceho mužstva z dôsledku stúpajúceho tlaku Prešova vyžiadal oddychový čas. V priebehu 39. minúty si po výbornej asistencii Ferletjaka z rohu útočného pásma pripísal Indrych na svoje gólové konto druhý gól. Domáci tím odišiel po druhej tretine z ľadovej plochy s trojgólovým náskokom 4:1.

V tretej tretine Bystričania nepúšťali súperov do výrazného tlaku a kontrolovali hru. Hráčom UNIPO Warriors sa podarilo skorigovať stav až v predposlednej minúte zápasu gólom z hokejky Paľu. Do konca zápasu sa už nič vážnejšie neudialo. Domáci tím si z ľadu odniesol víťazstvo nad Prešovom 4:2.

Lukáš Opáth (hlavný tréner UMB tím Banská Bystrica)

Bol to náročný zápas, na čo sme aj upozorňovali chalanov. Hrali sme čo sme chceli. Hrali sme veľmi takticky, nevypustili sme ani minútu. Góly mohli byť aj navyše, ale hokej je raz taký,  nemôže nám všetko padnúť. S doterajším priebehom sezóny som veľmi spokojný. Robíme pre to všetko. Stupňujeme aj našu kondíciu, tréningy sa zvyšujú, nechceme poľaviť. Do prestávky nás čakajú ešte dva zápasy. V prestávke plánujeme trocha oddýchnuť a potom nabehnúť znova, aby sme nestratili to čo máme natrénované a dúfam že to pôjde takto ďalej.

Peter Zachar (hlavný tréner UNIPO Warriors Prešov)

Dnešný zápas sa od začiatku vyvíjal rovnocenne. Boli sme vyrovnaným súperom. Od polovice zápasu sme ťahali za kratší koniec, čo domáci využili a strelili dva góly. To sme už v tretej tretine nedokázali dobehnúť. Na chalanoch vidím progres od prvého zápasu. Naozaj sa veľa zmenilo, či už vzhľadom k systému ktorý hráme, no som naozaj veľmi rád, že sa hráči zúčastňujú tréningového procesu. Ten progres nastáva od zápasu k zápasu viac a viac.