shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

Priateľský zápas UMB vs. CityU Gladiators

Univerzita Mateja Bela z Banskej Bystrice dokázala v prípravnom zápase Európskej univerzitnej hokejovej ligy poraziť gladiátorov z Trenčína.

Prvý prípravný zápas ŠK UMB – Hockey Team sa začal po úvodnom buli, ktoré hodil pán prorektor Prof. Karol Görner. Hráči univerzity z Banskej Bystrice sa od úvodu zahryzli do súpera a tak kto bolo aj počas celého zápasu. Od začiatku sa tlačili do bránky, stále boli pri puku a čo bolo asi najdôležitejšie dopredu ich tlačila ambícia ukázať sa, že majú na to stať sa súčasťou EUHL ligy. A ukázali to najlepšie ako mohli víťazstvom nad gladiátormi z Trenčína 6:2. Zápas mal náboj a hráči oboch tímov ukázali, že liga EUHL má svoju kvalitu a bude len napredovať. Zápas sa hral vo veľkom tempe celých 60 minút a 455 divákov si prišlo na svoje, videli pekné akcie, pekné góly a takisto zopár hitov pri mantineloch. Výborná organizácia a tiež kvalitný zápas prinesol pozitívne reakcie a hlasy všetkých zúčastnených.

IMG_7885

Mgr. Lukáš Opáth (hlavný tréner ŠK UMB)

Som veľmi rád, že sa tento zápas uskutočnil, pretože nám ukázal, že sme schopní zostaviť univerzitný tím hodný EUHL ligy. Chlapci ukázali, že majú chuť hrať a to je pre mňa ako trénera veľmi dôležité. Zápas sa hral na veľmi vysokej úrovni a diváci si mohli prísť na svoje. Toto je pre nás len začiatok a čaká nás tvrdá práca, na ktorú sme pripravení. Teší ma, že prišiel taký počet divákov. Číslo 455 dokazuje, že Banská Bystrica je hokejové mesto a je tu o šport záujem. Teší ma, že sme tento zápas zvládli či už na ľade, ako aj mimo neho. Na záver chcem poďakovať univerzite Mateja Bela, športovému klubu UMB a mestu Banská Bystrica, že podporujú takýto typ projektu a veria, že náš tím postúpi do ligy EUHL. Projekt má veľkú budúcnosť, dôverujem ľuďom, ktrorí tento projekt spustili a preto chceme byť jeho súčasťou.

IMG_7796

IMG_7829 IMG_7858 photo 3 photo 2