shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

UTB Zlin vs. UK Praha

Základní část EUHL finišuje a v bitvě českých týmů se utkali hráči UTB Zlín a Univerzity Karlovy z Prahy. Ve vyhroceném utkání padlo dohromady 94 trestných minut. V Brumově-Bylnici vedli třikrát domácí hráči UTB, ale v poslední třetině přišli o nadějný náskok, a podruhé tak těsně podlehli Pražanům.

Lepší vstup do utkání měli hosté, kteří několikrát nebezpečně zahrozili. Skórovat se jim povedlo již v první pětiminutovce, když se prosadil Matyáš Hložek. Zlínští ovšem dokázali okamžitě zareagovat a po nedorozumění v obraně srovnal po šesti sekundách Radek Holík. V 7. minutě už domácí hráči vedli, když samostatný únik proměnil Marek Pospíšil.

Skóre se v první třetině měnilo jako na běžícím pásem. Ve 13. minutě stav srovnal Jan Slánský. Reakce UTB byla znovu blesková, když třetí branku vstřelil Roman Nesrsta. Aby toho nebylo málo, tak se gólově prosadil znovu Jan Slánský, který svou brankou dodal tečku za první třetinu, která skončila remízou 3:3.

Ve druhé periodě se hrálo opatrněji a padlo pouze po jedné brance na každé straně. Nejprve vrátil vedení na stranu UTB Vladan Sedláček, který se dobře zorientoval před brankou UK a procedil kotouč pod betony brankáře. Ve 37. minutě bylo počtvrté v zápase srovnáno po brance Jonáše Křepelky.

V závěrečné části bylo cítit napětí. UTB i UK pokračovali v tvrdé a agresivní hře. Rozhodující branka padla ve 47. minutě. Autorem trefy byl kapitán UK Petr Hučko. Zlín měl k dispozici přesilovou hru, kde mohl znovu srovnat stav, ale po zaváhání defenzívy a důrazném napadání dostal kotouč do branky David Macenauer. Domácím se po šesté inkasované brance už nepovedlo zareagovat na změnu stavu, a tak vedoucí tým soutěže zvítězil i na ledě UTB Zlín.

foto: Míša Příhonská

 

Zápasu sa zúčastnili: Marian Smerčiak, Roman Moravec, Jaroslav Straka, Ľubomír Sekeráš, Peter Špankovič, Stanislav Hložek, Milan Pažitka

Stanislav Hlozek