PLAY-OFF začali Králi úspešne.

14.3.2018  odštartovalo play-off Európskej Univerzitnej Hokejovej Ligy (EUHL). Ako už všetci vieme tím Paneuropa KINGS sa vo štvrťfinálovom kole popasuje s tímom z Brna – HC Masaryk University. V stredu sa odohral prvý zápas, ktorý skončil jednoznačným víťazstvom domácich Kráľov.

Paneuropa KINGS – HC Masaryk University

6:0 (3:0, 3:0, 0:0)

Góly a asistencie: 4. Kléma (Hubek, Mikeš), 13. Naumov (Čechovič), 15. Halabrín (Pribula, Bilik), 34. Čechovič (Mašlanka, Kundrát), 34. Hrbáčik (Hubek, Šotek), 38. Ketner

Vylúčenia: 7:5

Počet striel: 15:44

Rozhodcovia: Orolín Michal, Uličný Branislav, Kovalík Ľubor, Moller Anton

Paneuropa KINGS: Bohuš (Kolossov) – Pribula, Tarabík, Ketner, Bilik, Záviš, Šotek, Kučera – Mikeš, Hrbáčik, Kléma, Kundrát, Mašlanka, Podgorski, Halabrín, Szabó, Hubek, Čechovič, Naumov

HC Masaryk University: Tichon (Holub) – Šidák, Kosorin, Maršálek, Gman, Polesný, Křesala, Grygera, Pernický – Matov, Pěška, Čtvrtníček, Biolek, Vlašín, Veverka, Urban, Vomočil, Nohel, Bustin, Florek, Račický

Od začiatku prvej minúty sa začal hrať aktívny hokej, kde sa oba tímy dostali do niekoľkých šancí, ktoré však brankári oboch celkov mali pod kontrolou. V tretej minúte domáci Kléma prekvapil hosťujúceho Tichona strelou zápästím a tak otvoril skóre stretnutia. Hosťujúcemu tímu bola ponúknutá aj presilová hra, kedy mali ideálnu šancu vyrovnať skóre stretnutia. Túto možnosť však nevyužili a domáceho Bohuša sa im nepodarilo prekonať. V 13-tej minúte sa presadil štvrtý útok domácich, kedy domáci Naumov spomedzi kruhov zvýšil skóre domácich na 2:0. Po góle bola hosťom opäť ponúknutá presilová hra, ktorú mali domáci zase raz výborne pod kontrolou. Päť minút pred koncom prvej tretiny Králi zvýšili svoje skóre na 3:0 po výbornej prihrávke Bilika, ktorý našiel na modrej čiare Pribulu z trestnej lavice, a ten už s Halabrínom nemal žiadny problém úspešne zakončiť. Halabrín tak za pomoci Pribilu a Bilika uzavrel prvú tretinu s trojgólovým náskokom.

Počas prvej prestávky si domáci tím pripravil pre fanúšikov súťaž o oblečenie, ktoré nosia len Králi a o pobyt v Hoteli Tatra v hodnote 350 €.

Do druhej tretiny tím hostí nastúpil s odhodlaním skórovať a chuťou vyrovnať náskok domácich. Snažili sa využiť každú streleckú šancu o čom nasvedčuje aj vysoké číslo počtu striel, no cez neprekonateľného domáceho Bohuša puk neprešiel. V 34-tej minúte domáci Kundrát výborne prihral Mašlankovi, ktorý sa s Čechovičom dostal do prečíslenia a ten úspešne zakončil a zvýšil náskok na 4:0. To domácim Kráľom nestačilo a niekoľko sekúnd na to opäť zvýšili svoje skóre na 5:0. Po dobrej práci Klému ťažil Hubek, ktorý spoza hosťujúceho brankára prihral strelcovi piateho gólu domácemu Hrbáčikovi. Dve minúty pred koncom udreli opäť domáci. S číslom 91 sa presadil domáci obranca Ketner strelou bez prípravy od modrej čiary a tak uzavrel druhú tretinu so skóre 6:0.

Hokejový zápas medzi Paneuropa Kings a Masaryk University

Počas druhej prestávky si mali možnosť prísť na ľad zastrieľať aj diváci a tak súťažiť o BMW M3. Jeden zo súťažiach minul vytúžený cieľ o niekoľko milimetrov. Súťaž bude pokračovať aj na najbližšom domácom zápase Kráľov.

Hosťujúci tím nastúpil do tretej tretiny s novou taktikou. Začali hrať agresívnejší hokej, čo však dopomohlo len k zvýšeniu počtu vylúčení a nie skóre. Keďže sa hostia viac sústredili na napádanie ako skórovanie, výsledok stretnutia sa nezmenil a domáci si postrážili svojho brankára, ktorý sa tešil zo 100 % úspešnosti.

Druhý štvrťfinálový zápas sa odohrá na ľade súpera v Brne v nedeľu 18.3.2018 o 13:00.

Nižšie Vám prinášame pohľad oboch trénerov celkov na priebeh zápasu.

Trenér Peter Kopecký (Paneuropa KINGS): „Dnes sme boli mimoriadne efektívny, čo nám vyhralo zápas. Prvú tretinu sme mali výborný nástup, kde sme aktívne „forcheckovali“ a získavali sme z toho puky. V podstate súper z toho robil chyby a dostávali sme sa do šancí, ktoré sme zaplať pán Boh konečne využili. Od toho sa odvíjal celý zápas. Druhú tretinu sme tiež v podstate vyhrali 3:0, ale ta hra bola slabšia, chlapci už boli pravdepodobne moc v eufórií. Nedá sa im ale uprieť snaha. Každopádne, či je to 6:0, alebo 1:0, vyhrali sme a musíme druhý dôležitý krok spraviť v Brne.“

Trenér Luděk Stehlík (HC Masaryk University): „No toto bol náš trošku nešťastný zápas. Na strely sme vyhrali 45:15 a na góly sme prehrali 6:0. Také zápasy sa však hrajú, je to play-off a máme ešte dva zápasy, tak uvidíme, či sa nám to podarí otočiť. “