Paneuropa Kings vs. UTB Zlín 6:3 (2:0, 1:1, 3:2) Stav série: 1:1

V druhom semifinálovom zápase EUHL v Ružinove medzi bratislavskými Paneuropa Kings a UTB Zlín vyhrali domáci hokejisti 6:3 a vyrovnali tak stav série na 1:1. Séria sa hrá na 2 vyhrané zápasy a víťaz bude jasný už v sobotu 5. apríla.Domáci začali hneď na úvod veľmi aktívne a už v prvej minúte nastrelili tyčku. Neskôr pohrozili aj hostia, keď prudkú strelu predviedol Martyčák, netrafil však bránu, krátko na to spravili Králi veľkú chybu, keď hosťujúci Čech išiel sám na bránu, z tejto akcie však gól nepadol. Ako prví sa tak presadili domáci, keď v 5. minúte dokázal presne trafiť útočník Szabó po prihrávke Štorcela. Paneuropa Kings sa po góle dostali do tlaku, z čoho neskôr vyplynul aj prvý faul na strane hostí. V 6. minúte sa na trestnú lavicu poberal Martyčák. Domácim stačilo na využitie presilovky len pár sekúnd a na 2:0 upravil stav domáci útočník Jančovič po asistenciách Hanáka s Kutákom. Domáci sa dostali po dvoch góloch do značnej hernej prevahy, tá však bola prerušená vylúčením, keď sa v 8. minúte zápasu poberal na stretnú lavicu Kalina. Zlínu sa napriek výhode nedarilo a Kingovia sa dokonca dostali do útoku, ten však bol podporený zbytočným faulom Aschenbriera a Zlín hral 33 sekúnd presilovku 5 na 3, ktorú však nedokázal využiť. Počas zlínskej presilovky sa udiala aj malá šarvátka medzi Nesrstom a Kutákom, ktorí tak dostali dvojminútové vylúčenia. Hráči Zlína si v prvej tretine absolútne nedávali pozor na fauly. Domáci tak boli v prvom dejstve zápasu jednoznačne lepším tímom.Hneď od začiatku druhej tretiny sa domáci pustili do útoku. Tlak Kingov vyústil do ďalšej presilovky, keď sa na trestnú lavicu poberal hosťujúci hráč Martyčák. Presilovka domácich však prekvapujúco pomohla hosťom, keď sa v 22. minúte presadil počas vlastného oslabenia Gazda, ktorý išiel sám na brankára. Tú istú presilovku však nakoniec využili aj hráči Kings, keď sa v 23. minúte presadil Fabo, asistujúcimi hráčmi boli Jančovič a Kuták. V 25. minúte hral presilovku aj Zlín, no nedokázal ju využiť. V druhej tretine sa na rozdiel od tej úvodnej hra vyrovnala a zaujímavé šance sme tentokrát mohli vidieť na oboch stranách. Domáci hrali od 33. minúty ďalšiu presilovku, ktorú takmer celú odohrali vo svojom útočnom pásme, obrovský tlak však ku gólu pretaviť nedokázali. V 36. minúte ponúkli presilovku hosťujúcemu tímu aj domáci, keď sa previnila striedačka a dostala trest za príliš veľa hráčov na ľade, ani túto presilovku však hostia využiť nedokázali.V tretej tretine mali diváci v Ružinove možnosť vidieť veľa gólov. Paneurope Kings sa za 6 minút podarilo skórovať rovno trikrát, keď sa postupne presadili Aschenbrier, Bobocký a Kalina. Domáci sa však neskôr s výsledkom mierne uspokojili, s čím súviselo viacero šancí Zlína. Hostia sa ku koncu zápasu dostávali k väčším šanciam a pokúšali sa ešte nepriaznivý výsledok zvrátiť. Na konečný výsledok 6:3 upravil Křemeček, ktorý v závere zápasu skóroval ešte dvakrát v 56. a 59. minúte.Ľudovít Jurínyi (tréner Paneuropa Kings): „ Som veľmi rád, že sme dneska vyhrali. Poviem to v krátkosti, šlo nám o veľa, keby sme prehrali, tak by sme vypadli, ale som rád, že to chlapci dotiahli do víťazného konca. Bolo nás dnes tak akurát, aj zranenia sa niektoré vyliečili, tak chalani mohli nastúpiť. Hrali sme disciplinovane, čo sme si povedali, to sme aj splnili. Dali sme dva rýchle góly, čo nás nakoplo a troška nás aj upokojilo. Sme radi, že sme to udžali, škoda tých gólov v závere po individuálnych chybách, ale to je už jedno, je to play off.“Ondřej Šudoma (hráč UTB Zlín): „Prehrali sme hlavne kvôli tomu, že nás bolo len 13, bohužiaľ máme veľa zranených hráčov a za druhé si myslím, že sme nedodržiavali nejaké taktické veci, ktoré sme si v kabíne povedali a z toho vyplývali koniec koncov chyby. Mali sme veľa vylúčení, ale k rozhodcom sa nebudem vyjadrovať, tak ako sa nevyjadroval po minulom zápase ani tréner Kings. Uvidíme, ako sa bude pískať zajtra a ako to dopadne. Musíme určite viac strieľať a musíme najmä triafať bránku, pretože dnes sme mali síce veľa striel, no veľa z nich išlo mimo.“Paneuropa Kings vs. UTB Zlín 6:3 (2:0, 1:1, 3:2) Stav série: 1:1 (Hrá sa na 2 víťazné zápasy)Zostavy:UTB Zlín: Orlík (Bziňák) – Vojsovič, Kubic, Tekáč, Pečimut, Nemec, Kuták, Simon, Kovalčík – Szabó, Marušiak, Štorcel, Aschenbrier, Bobocký, Zvara, Fabo, Hanák, Jančovič, Slovík, Kalina, Klein

Paneuropa Kings: Kučera (Dočkal) – Pap, Měšťánek, Gazda, Strojil – Martyčák, Pospíšil, Nesrsta, Čech, Holík, Vaněk, Šudoma, Křemeček, Sedláček

Autor: Nikola Richterová