Lider im nie straszny

Hokeiści PPWSZ Podhale Nowy Targ w kolejnym swoim występie w rozgrywkach EUHL pokonali po karnych lidera PAN EUROPA Kings. Słowacy pokazali jednak, że nie przypadkiem są na pierwszym miejscu w tabeli.

Spotkanie fantastycznie przez dwie tercje układało się dla nowotarżan, którzy wykorzystywali prezenty od gości z Bratysławy. Pierwszą bramkę dla PPWSZ zdobył Kondrashov w 8 minucie. Krążek odbity od bandy znalazł się przed bramką i nie pozostało mu nic innego jak skierować do siatki. Przyjezdni atakowali, ale ich strzały nawet z bliska mijały bramkę jak zaczarowane i za nic nie chciały wpaść do siatki. A tymczasem Akademikom wchodziło i zdobywali kolejne bramki. W drugiej tercji jeszcze trzy a dwie z nich, gdy na lodzie mieli o jednego gracza mniej. Wynik 4:0 dla PPWSZ Podhale po 2 tercjach wydawał się sporą zaliczką jednak jak się okazało później to było za mało na lidera ze Słowacji. W 44 minucie Kings zdobyli pierwszą bramkę, ale dystans trzech bramek do Podhala wydawał się jeszcze sporą zaliczką. W końcowych 5 minut regulaminowych 60 minut gry Słowacy odrobili jednak trzy bramki i mieliśmy remis. Dogrywki w meczu nie było, więc od razu przystąpiono do wykonywania rzutów karnych. Jeden jedyny celny strzał oddał, Katin i wygrana akademików PPWSZ Podhale Nowy Targ stała się faktem.

PPWSZ vs PANEUROPA KINGS 30 11 2015 PHOTO M Mantyka (2)

PPWSZ Podhale Nowy Targ – PAN Kings Bratysława 5:4 (1:0, 3:0, 0:4) karne 1:0
1; 0 Kondraszow – Panczakiewicz (7:09)
2:0 Kurbatow – Baszirow (25:54)
3:0 Ugłow – Katin – Alimow (32:02 w przewadze)
4:0 Kondraszow – Alimow (34:38 w przewadze)
4:1 Zavara – Krahulec – Hubek (43:29)
4:2 Barilla – Fabo (55:04)
4:3 Zavara – Krahulec –Kopecky (56:50 w przewadze)