Kavalíři se vrací z Budapešti s přesvědčivým vítězstvím a prvním hattrickem

Brněnští hokejisté cestovali podruhé za hranice České republiky v rámci Evropské Univerzitní Hokejové Ligy. 29. října je na ledě v Budapešti přivítal domácí tým Hokiklub Budapest. Přečtěte si, jak se rodilo brněnské vítězství.

Hokiklub Budapest – Cavaliers Brno

3:6 (0:3, 2:0, 1:3)

Góly a asistence:  22:48 Dobry Roman (Jászai Barna), 36:18 Kőrösi Péter (Szopos Otto, Godó Dániel), 49:44 Berendi Dominik (Vajda Zsolt, Németh Árpád), 0:12 Polzer Daniel (Pospíšil Pavel), 5:22 Polzer Daniel (Gombarčík Michal), 19:51 Pospíšil Pavel (Huml Dominik, Stupka Matouš), 41:36 Cívka Dominik, 47:34 Nossek Radim (Dvořák Filip, Svatuška Jiří), 52:32 Polzer Daniel (Dobšák Libor)

Vyloučení: 2:4

Počet střel: 39:37

Rozhodčí: Gábor Juhász, Máté Szabó, Lóránt László

Hokiklub Budapest: Zaka, Gadásci – Nagy, Négyesi, Bán, Zavalniuk, Szopos, Baranyai, Sándorffy, Dorner – Berendi, Vajda, Horváth, Vajda Z., Jászai, Godó, Gágoror, Kőrösi, Karda, Németh, Fekete

Cavaliers Brno: Barotšek, Ptáček – Dobiáš, Vojáček, Cívka, Dobšák, Maršálek, Salát, Huml, Culka – Pospíšil, Stupka, Polzer, Gombarčík, Svatuška, Malíř, Nossek, Dvořák, Kosorín, Kozel

Statistiky zápasu

Úvod jako z říše snů. Tak začal zápas Kavalírů, tentokrát na ledě proti domácí Budapešti. Už v první minutě, konkrétně po dvanácti sekundách hry, otevřel skóre přesnou střelou Daniel Polzer po výborné práci celé první formace. Polzer o 5 minut později zvýšil již na 0:2 po pěkné střele Gombarčika. První třetina byla jasnou záležitostí týmu Cavaliers, avšak domácí hráči hrozili rychlými brejky. Hostům pomohla dvakrát konstrukce brány, a zároveň i skvěle chytající Jakub Bartošek. V devatenácté minutě pohrozil po nádherné přihrávce Stupky Pospíšil, ale zastavil ho domácí brankář Zaka Norbert. Pospíšil si však spravil chuť ihned při další akci. Stav zápasu byl po úvodní dvacetiminutovce 0:3 a Cavaliers odcházeli do šatny ve výborné náladě.

Studená sprcha přišla v následující třetině, kde domácí jasně dominovali a snížili na 2:3. Nejdříve vstřelil kontaktní gól na 1:3 Róbert Dobrý a následně po přesilovce Kavalírů, ve které si hosté nevytvořili větší tlak, snižoval na rozdíl jediné branky Péter Kőrösi. Na světelné tabuli svítilo po druhé třetině skóre 2:3.

Do závěrečného dějství vstoupili domácí hráči s výhodou přesilové hry, kterou nejen, že nevyužili, ale ihned po skončení výhody trestal chybu domácích Cívka, který v brejku překonal Zaku a postaral se o gól s přívlastkem “vítězný”. Kavalírům přineslo zvýšení skóre na hokejky znovu větší pohodu a výborně hrající Nossek zvyšoval v čtyřicáté osmé minutě na 2:5. Domací Budapešť nesložila zbraně a už o dvě minuty později snižoval náskok Berendi na 3:5. To však nebylo nic platné, protože v padesáté třetí minutě zakončil svůj hattrick Daniel Polzer a stal se tak vůbec prvním střelcem s třemi góly v jediném zápase v dresu s kavalírem na hrudi.

Konečný stav 3:6 z pohledu domácích znamená pro Cavaliers Brno první tři body do soutěže, kdy se  Brnu podařilo odlepit se ze dna tabulky. Momentálně figurují na jedenácté příčce.

Trenér Ladislav Šoukal (Cavaliers Brno): „Měli jsme dobrý vstup do zápasu. Využili jsme šance a první třetina byla víceméně v naší režii. V prostředním dějství nás soupeř překvapil, když potrestal naše dvě hrubé chyby. Ve třetí části jsme se vrátili k výkonu z první třetiny. Kluci hráli výborně a dotáhli utkání do vítězného konce. Věřím, že se nám tento výkon podaří přenést i do dalších zápasů. Máme v kabině velkého sportovního ducha a doufám, že nás bude provázet celou sezónu.”

Už ve středu 8.listopadu se Cavaliers představí na ledě Engineers Prague, kde budou chtít znovu bodovat a stoupat v tabulce výš a výš. Náročný program brněnských borců pokračuje domácím zápasem proti Akademikům z Plzně o tři dny později, 11. listopadu v Hokejových halách dětí a mládeže v 14:30. Srdečně Vás zveme na oba zápasy.

Autor: Pavel Vojtášek, Daniel Jochman