shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

„Hokej ma naučil sa v štúdiu nevzdávať,“ hovorí kapitán bystrického univerzitného tímu Richard Novodomec

Momentálne je najlepší strelec v lige a súčasne kraľuje aj tabuľke produktivity. Kapitán univerzitného hokejového tímu z Banskej Bystrice Richard Novodomec pripisuje svoje zdary najmä psychickej pohode.

UMB Hockey Team je súčasťou Európskej univerzitnej hokejovej ligy (EUHL) od roku 2014. Za ten čas sa v súťaži blyslo hneď niekoľko hráčov, ktorí dominovali ako v samotnej lige, tak sa dostali napr. i na svetovú Univerziádu. V aktuálnom ročníku EUHL je najvýraznejšou postavou 26-ročný Richard Novodomec.

V bystrickom tíme pôsobí od roku 2017; univerzitný hokej ho tak sprevádzal počas celého štúdia na vysokej škole. Momentálne využíva výnimku, ktorú poskytujú pravidlá EUHL a síce, že hráč môže hrať ešte rok po úspešnom ukončení vysokej školy, univerzity. „Snažil som sa dostať aj na doktorandské štúdium, ale nevyšlo to. Čas ukáže, či sa o to pokúsim aj o rok,“ pousmial sa Novodomec, „s radosťou ale môžem povedať, že sa v súčasnosti venujem aj telesnej, aj trénovaniu,“ pokračoval absolvent učiteľstva telesnej a športovej výchovy a trénerstva ľadového hokeja.

„Hokej ma naučil sa v štúdiu nevzdávať. Je možné predmety prirovnať k rôznym zápasom; niektoré jednoduchšie, niektoré naozaj ťažké. Určite by som to ale mohol odporučiť. Aj chalanom čo trénujem, vždy hovorím, že aj to je cesta hokeja. Roky čo som strávil na univerzite a pri UMB Hockey Teame, sú pre mňa naozaj nezabudnuteľné,“ vyslovil.

V aktuálnej sezóne Novodomec odohral 7 zápasov, v ktorých získal neuveriteľných 24 kanadských bodov (11+13). „Tento rok ide všetko veľmi ľahko. Keďže je to pravdepodobne moja posledná sezóna, tak sa ju snažím užívať si a pred zápasmi sa nestresovať. Tak isto mám veľkú podporu od priateľky a rodiny, čo len prispieva k mojej pohode. Samozrejme, bez spoluhráčov, by to nešlo. Celá päťka sme si veľmi dobre sadli a vyhovujeme si,“ prezradil svoj recept na úspech, som rád, že pomáham tímu vyhrávať a keby mám vymeniť tie body za finále a tretí titul pre UMB, určite by som to urobil,“ povedal úprimne.

Jeho efektivita a hokejová zručnosť nezostala nepovšimnutá. Nejaké ponuky som mal, či už to bolo do prvej ligy alebo do druhej, ale momentálne to už nie je moja priorita. Venujem sa naplno trénovaniu, som hlavný tréner v kategórii dorastu a zaberá to naozaj dosť času,“ vysvetlil Novodomec. Jeho UMB Hockey Team sa momentálne nachádza v EUHL na priebežnom prvom mieste, zo šiestich odohratých zápasov neprehral ani jeden.

autor: Janka Danková