shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

Gladiátorsky celok posilní štvorica hráčov zo Zlína, chce s ním vyhrať Sekeráš Trophy

K prípravám na novú sezónu pristupujú zodpovedne. Okrem tréningov na suchu si trenčianski Gladiátori dali záležať i na posilnení ich kádra. V nasledujúcom ročníku EUHL (Európska univerzitná hokejová liga) budú ich dresy obliekať aj štyria bývalí hráči Zlína, medzi ktorými sa nachádza aj najproduktívnejší hokejista moravského celku Petr Vaněk.

 Hoci zástupcovia EUHA (Európska univerzitná hokejová asociácia) ešte verejne nepotvrdili, že UTB Zlín v EUHL končí, viacero skutočností tomu predsa len naznačuje. Štvorica hráčov spomínaného celku sa dohodla na pôsobení v Gladiators Trenčín, medzi ktorými je aj Petr Vaněk, ktorý minulú sezónu nazbieral najväčší počet kanadských bodov (11+7) spomedzi všetkých Zlínčanov. Spolu s ním poputuje pod hrad Matúša Čáka aj Michal Ondra, David JankovýchVáclav Schaffer. „Najskôr ma prekvapilo, že mi niekto z Trenčína vôbec volá. Bol to manažér Gladiátorov, ktorý mi vlastne oznámil, že Zlín v lige končí – my sme o ničom nevedeli. Tu nám stále nikto oficiálne nepovedal, že ďalej nebudeme pokračovať. Prístup UTB bol veľmi zlý a vždy sme si museli všetko riešiť sami. Vôbec to nefungovalo ako na Slovensku, kde sa tímy o všetko perfektne starajú. Takže ma spomínaný telefonát na jednej strane zaskočil, no na druhej som bol rád, že si univerzitnú ligu ešte zahrám a že niekto má o mňa záujem,“ otvorene priznal Michal Ondra. Rovnako ako Trenčín, tak i zvyšné tímy mali možnosť osloviť potenciálnych hráčov zo Zlína. A hoci sa viedli diskusie o ďalších ponukách, spomínaní hráči uprednostnili práve Gladiátorov, s ktorými by chceli vyhrať ligovú trofej. Petr_Vanek_v_univerzitnom_drese„Proti Trenčínu som odohral jeden zápas a viem, že majú kvalitný tím. Dúfam, že k ním aj s ostatnými spoluhráčmi zapadneme a spoločne sa pobijeme o víťazstvo v súťaži. Nemá zmysel dávať si menšie ciele,“ netajil sa svojimi ambíciami Ondra. „Čo sa týka výsledkov, očakávam, že tímu dodám potrebné skúsenosti a s ostatnými chalanmi pomôžeme Trenčínu k Sekeráš Trophy,“ doplnil svojho spoluhráča Petr Vaněk. Práve on už niektorých svojich budúcich spolubojovníkov pozná; v januári sa stretli v jednom výbere, keď si merali sily proti americkému výberu ACHA. „Mal som už možnosť zoznámiť sa s niektorými hráčmi z Gladiators a boli to dobrí chalani. Myslím si, že vzťahy v kabíne by nemali byť problémové,“ pousmial sa Vaněk, ktorý minulú sezónu uštedril presný zásah aj Trenčanom.  Súčasne si uvedomuje, že práve jeho budúci tím bol tým najvylučovanejším za ostatnú sezónu: „Hráči sa občas nechávali zbytočne vylučovať, avšak nič to nemení na tom, že mali a stále majú potenciál na najvyššiu pozíciu – preto som si Trenčín vybral!“

Gladiators Trenčín súčasne rokujú aj s novým brankárom, zatiaľ je však všetko v štádiu riešenia, keďže potenciálny gólman ešte nie je prijatý na vysokoškolské štúdium v meste Matúša Čáka.

 autor: Jana Danková