shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

Bez puku a predsa naplno

Leto  patrí  medzi jedno z najnáročnejších období v živote hokejistu, to  bez pochyby . Mnoho hráčov sa snaží doliečiť si šrámy a boliestky z predošlej  sezóny, ale zároveň sa snažia pripraviť aj na najbližšie obdobie,  aby svojmu klubu odviedli maximum.

K letnej príprave Paneuropa Kings – bronzového tímu z uplynulého ročníka sa vyjadrila aj nežnejšia polovička mužstva, brankárka  Zuzana Tomčíková: V období leta som zástancom toho, aby sa brankári pripravovali spolu s tímom. Keďže však s Kings nemáme spoločnú prípravu, trénujem  sama. Dôležité pre brankára je zamerať sa na postreh a rýchlosť.   Ako opora v bráne sa neocitám v osobných súbojoch tak často ako hráči, ktorí potrebujú viac sily.

Martin Tekáč:. V plnej príprave som od začiatku júna. Spolu s ostatnými kamarátmi a priateľkou sa naberám fyzickú kondíciu  v areáli Draždiaku v Petržalke. Našli sme tu vhodné prostredie na cvičenie aj kondičné behy. Tie sú nevyhnutné pre zvýšenie aeróbnej kapacity. Preferujeme kruhový tréning, ktorý je zameraný na rozvoj sily horných a dolných končatín, ako aj na rozvoj brušného svalstva, ktoré je pre hokejistu podstatné.

Ak mám prípravu porovnať s minulým rokom,  je to úplne iné. Na ľade trávim oproti vlaňajšku dvojnásobok času. Pevne verím, že na novú sezónu budem aj dvakrát lepšie pripravený. Akurát nemám poriešené hokejky. (Smiech) Máme však najlepší realizačný tím, tak sa o to nebojím. Aj keby bol už zajtra prvý zápas, som pripravený nastúpiť a hrať, uzavrel Tekáč.

Dodo Fabo: Ako „králi“ chceme budúcu sezónu podať čo najlepší výkon. Letnú prípravu nemôžeme zanedbať. Síce sa každý pripravujeme individuálne, ale keď sa stretneme, bavíme sa o nej a keďže som v súkromí osobný tréner, snažím sa odpovedať na všetky otázky. Každý z nás zažil množstvo príprav a teda pozná koncepciu letnej. Pozerám sa na to aj z profesionálneho hľadiska. Najväčší problém mi robí beh na dlhé trate. Neznášam to (smiech). Na budúcu sezónu chcem byť pripravený a tak sa raz za týždeň musím prebehnúť aspoň na hodinku.

Z vyjadrení kráľov je jasné ,že sa budú usilovať o najvyššie priečky. Či sa im podarí dosiahnuť vrchol uvidíme počas sezóny

Autor: Matej Čalfa