shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

Gladiátori vyhodnotili sezónu, Bednárik bohatší o dve ocenenia

Slávnostné ukončenie a vyhodnotenie uplynulého ročníka EUHL nenechalo dlho čakať ani na hráčov Gladiators Trenčín. Spomínané mužstvo tvoria bojovníci z dvoch škôl – Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne a Vysokej školy manažmentu/City University of Seattle; spomínaní hokejisti tak absolvovali až dve príjemné podujatia. Kým rektor prvej spomínanej univerzity stavil na spoločný obed, dekan VŠM/CityU sa s hráčmi zvítal na večer.

 „Už sa stáva peknou tradíciou, že sezónu ukončujeme stretnutím s vedením oboch trenčianskych vysokých škôl ako aj vedením EUHL.  K hlavnému bodu programu patrí predovšetkým poďakovanie hráčom za úspešné reprezentovanie vysokých škôl. IMG_3930Oni na oplátku poďakujú vedeniu  škôl za  pomoc a podporu počas celej sezóny. Výhodou je, že hráme pod hlavičkou oboch trenčianskych vysokých škôl, takže môžeme oslavovať dvakrát,“ pousmial sa manažér trenčianskeho tímu Lukáš Frývaldský. Tím pod vedením trénera Mariána Smerčiaka skončil i tento rok na štvrtom mieste, vedenie oboch spomínaných škôl to aj tak berie ako dobré umiestnenie a za reprezentáciu univerzít je hráčom vďačné. Jozef Habánik, rektor TnUAD, hráčom poďakoval nielen verbálne, ale tiež im odovzdal ďakovné listy a ocenil najlepšieho strelca Gladiátorov Daniela Bednárika. Práve on svojím gólom v predĺžení v štvrťfinálovom zápase proti HK Slávia STU Bratislava zabezpečil Trenčanom postup do ďalšieho kola vyraďovacej časti hry. Odmenení ale nezostali iba hráči, aj samotný rektor Habánik dostal čo-to na pamiatku; hokejisti mu venovali podpísaný dres ako symbol vďaky za jeho veľkú podporu počas sezóny. Ten prisľúbil svoju pomoc aj na ďalší rok, prísne ju však podmienil dobrými výsledkami a hlavne profesionálnym prístupom hráčov k tréningovému procesu, a to už aj počas letnej prípravy.

O druhé ukončenie sezóny sa postarala Vysoká škola manažmentu/City University of Seattle. Na stretnutie prijal pozvanie dekan David Griffin, ktorý sa hráčom prihovoril svojou rodnou angličtinou. Ako sa na správneho Kanaďana patrí, ocenil, že študenti nehrajú za školu futbal ale hokej. 11264998_10204483997919793_2180348427799256808_nI on poďakoval realizačnému tímu a každému hokejistovi odovzdal čestný diplom za úspešné reprezentovanie školy v sezóne 2014/2015. Manažér tímu a tréner zase ocenili najlepších hráčov na každom poste; spomedzi obrancov to bol Filip Okuliar, Daniel Bednárik si prebral cenu za najlepšieho útočníka a trojicu tých najlepších uzavrel brankár Juraj Gašparovič. Rovnako ako rektor TnUAD, tak aj dekan VŠM/CityU, si za svoju podporu tímu okrem poďakovania hráčov  odniesol aj jeden z gladiátorských dresov.

Hráči tak i po ukončení sezóny pocítili podporu zo strany škôl a teraz je rad znova na nich – zaťať zuby, prebojovať sa letnou prípravou a po nej znova naskočiť na ľad plní odhodlania víťaziť.

autor: Janka Danková