Gladiátori podľahli trojnásobnému majstrovi 4:6, rozhodol záver stretnutia

Vysokoškoláci z Trenčína čelili pražskému tímu UK Praha, ktorého hráči doposiaľ ako jediní v celej histórii EUHL (Európska univerzitná hokejová liga) zodvihli nad svoje hlavy Sekeráš Trophy. UK Praha sa dostala prvý raz v zápase do vedenia až v 57. minúte, kedy bola postavená na nohy zásluhou päťminútovej hry v početnej výhode.

Gladiators Trenčín – UK Praha 4:6 (1:0, 2:3, 1:3)

Góly a asistencie: 11. Haščič (Zemko, Okuliar), 22. Haščič, 26. Vardžak (Kopunec), Zemko (Zvara, Haščič) – 23. Veselý (Borkovec, Svoboda), 25. Gremlica (Walter, Herr), 39. Valder (Baláž, Hyršl), 50. Valder (Herr, Vacek), 57. Valder (Vacek, Herr), 60. Walter (Svoboda)

Vylúčení: 5:6 na dve minúty, navyše Balaj (GLA) 10min za nešportové správanie, Matejka (GLA) 5+DKZ za faul kolenom, presilové hry: 1:3, oslabenia: 0:0, počet striel: 31:39

Rozhodovali: D. Lessay – A. Jurčiak, M. Gallo

Gladiators Trenčín: Gašparovič – Okuliar, Smolka, Zemko, Panáček, Matejka, Vardžak, Vaněk, Zvara, Feranec, Haščič, Haluška, Kopunec, Hajský, Jánoš, Hulman, jankových, Balaj

UK Praha: Karda – Baláž, Svoboda, Vacek, Borkovec, Pastier, Herr, Walter, Novák, Veselý, Hyršl, Gremliva, Valder

Gladiátori nastúpili do zápasu s Gašparovičom v bránke, pre ktorého to bola v aktuálnom ročníku EUHL premiéra. Už v 1. minúte si Pražania zahrali v početnej výhode, ale domáca obrana spomínanému brankárovi vo veľkom pomohla. Útočili prevažne hostia, zblízka popri žrdi to skúšal Valder. Gladiátori sa dostali väčšmi dopredu až počas presilovej hry, kedy sa Haščičovi strelou sprava podarilo otvoriť gólové skóre. V závere ukázali svoju silu opäť hostia, spoza kruhov strieľal Novák, na dorážky bol pred bránkou pripravený Walter.

Začiatok strednej časti vyšiel skvelo vysokoškolákom z Trenčína, počas signalizovaného vylúčenia sa dostal dopredu Haščič a blafákom upravil na 2:0. Radosť domácich ale netrvala dlho, Pražania totiž pomerne rýchlo znížili zásluhou Veselého. Hostia tlačili i naďalej, Walter s Kukačkom potrápili Gašparoviča, o vyrovnávajúci gól sa v 25. minúte postaral strelou zľava Gremlica. Následne určovali tempo hry domáci a svoju šancu využil Vardžák, keď strelou spred bránkoviska poslal Trenčanov opäť do vedenia. Do konca tretiny Pražania znova vyrovnali, Valderova nenápadná strela zľava skončila za Gašparovičom.

Záverečná tretina priniesla so sebou bojovný hokej na oboch stranách, o gól sa ako prví postarali Gladiátori, zblízka bol úspešný Zemko. Ani tento raz ale netrvalo dlho a hosťom sa podarilo vyrovnať – počas presilovej hry šikovným tečom upravil na 4:4 Valder. Na Kardu si brúsila zuby aj dvojica Jánoš – Hulman, no gól prišiel na druhej strane. Päťminútovým vylúčením Matejku postavili rozhodcovia Pražanov na nohy a Valder bol tretí raz v zápase úspešný. Svoje konečné víťazstvo napokon hostia potvrdili gólom 33 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času.

autor: Janka Danková