Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

Diplomati na domácom ľade podľahli Krynici. Oba celky predviedli výborný výkon so šťastným koncom pre hostí.

Do Bratislavy zavítali hráči vzdialenej Krynice, domáci Diplomati chceli potvrdiť dobré výsledky z posledných zápasov. Vyraďovacia fáza sezóny sa nezadržateľne blíži a oba celky mali o čo hrať. Zápas, ktorý určite prevýšil kvalitou úroveň ligy dokázali nakoniec do úspešného konca doviesť hostia z Krynice.

Diplomats Pressburg – ACADEMY 1928 KTH Krynica 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)

Góly a asistencie: 28. Rutkovský (Loydl), 47. Podgorski (Hegely, Winkler) – 5. Egorov, 9. Alimov (Polinin), 40. Pomortsev (Dudkiewicz, Muratov)

Vylúčenia: 5:8 na dve minúty, navyše za hostí Dudkiewicz 10 minútový osobný trest, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, počet striel 32:25

Rozhodcovia: Fridrich V. – Regac T., Vysny D.

Diplomats Pressburg: Pravda – Demo, Múčka, Loydl, Rutkovský, Brincko, Just, Beliansky – Zvara, Krahulec, Hegely, Winkler, Podgorski, Mucha, Kučera, Čáni, Šoltís, Faktor

KTH Krynica: Bek – Egerov, Yuzlenko, Polinin, Alimov, Dudkiewicz, Pomortsev, Muratov, Krokocz, Lomaev, Alferov, Galushkia, Chikida, Bashirov, Latiuk, Sokolovskiy, Smirnov

Domáci Diplomati začali zápas vo veľmi vlažnom tempe, zato hráči Krynice  po dlhej ceste pôsobili oddýchnutým dojmom. Rozohrávku sprevádzali prevažne nepresnosti a tak sa hra prelievala z jednej strany na druhú. Oba celky nastúpili s rovnakým obranným systémom, prehusteného stredného pásma, kde sa bojovalo o každý centimeter ľadu. Na prevažne ruských hráčoch Krynice bolo vidieť vyššie nasadenie a tak sa dostali aj do vedenia. Popri mantineli prenikol do útočného pásma Egorov a popod chrániče dokázal Pravdu prekonať. Hostí gól nabudil ešte k väčšej aktivite, domáci však rozhodne nezložili zbrane a rýchlo sa dokázali otriasť. Šancí na oboch stranách bolo minimum, obrany pracovali veľmi spoľahlivo. Do výnimočnej streleckej pozície sa dostal domáci Winkler, ale spomedzi kruhov pálil iba do brankára. Na druhej strane sa podarilo opäť udrieť hosťom, Alimov nedal Pravdovi žiadnu šancu. Do prestávky tak išli celky za stavu 0:2.

16903561_1493811523971621_7726220050110975743_o

V úvode druhej časti dostala hosťujúca lavička menší trest za neskorý príchod na ľadovú plochu, čím dali Diplomatom dobrú šancu na skorigovanie nepriaznivého stavu. V presilovej hre sa však domáci nedokázali presadiť proti dobre sa brániacemu súperovi. Pri vyrovnanom počte hráčov na ľadovej ploche hra naberala na tempe, oba celky pôsobili skutočne kvalitným dojmom. Po jednom vhadzovaní v útočnom pásme Diplomatov sa k puku na modrej čiare dostal Rutkovský a výborne schovanou strelou dokázal znížiť. Ruskí hráči znervózneli, kým Diplomati absolútne prebrali iniciatívu zápasu. Vo vzduchu visel gól v Bekovej sieti, hosťujúci brankár však predviedol niekoľko výborných zákrokov. Do sľubnej pozície sa dostal domáci Zvara, pálil iba do Beka. Na druhej strane nemal Pravda príliš veľa práce, všetky náznaky šancí však dokázal zneškodniť. Keď to vyzeralo, že Diplomati svojho súpera pretlačia a dokážu vyrovnať prišla nenápadná akcia hostí. Od modrej čiary nahadzoval Pomortsev, Pravda nemal šancu keďže mal absolútne zakrytý výhľad a puk zapadol až do siete, 1:3. I keď Diplomati v druhej časti dominovali, chýbalo im povestné šťastie aby dokázali zvrátiť nepriaznivý výsledok.

16835955_1493809230638517_5162672806791323754_o

Do tretej časti domáci naskočili rozhodnutí so zápasom ešte niečo urobiť. Hostia nezostali nič dlžní a nebezpečnými rýchlymi výpadmi stále hrozili. Snaha Diplomatov priniesla vytúžené ovocie, po pravej strane prešiel ako tank Winkler, napálil puk iba do žrde, dorážal Hegely aj Podgorski, ktorý sa už dokázal presadiť 2:3. Gól spôsobil ešte výraznejšie zvýšenie aktivity domácich. Dobré príležitosti vznikli početnými výhodami, hosťujúci brankár však v rozhodujúcich chvíľach svoje mužstvo podržal. Diváci, ktorí dorazili na zimný štadión v Petržalke rozhodne nemohli ľutovať, nasadenie a kvalita rozhodne nechýbala. Pár minút pred koncom sa do sľubných opakovaných šancí dostal hosťujúci Alimov, Pravda však dával domácim stále nádej na bodový zisk. Domáci to skúsili v samotnom závere aj bez brankára, v šestici už výsledok nedokázali zvrátiť. V poslednej minúte ušiel obrane Alimov a spečatil konečný stav na 2:4. Hráči Diplomatov sa najbližšie predstavia na klziskách súperov, najskôr preveria lídra z Plzne o deň neskôr pražské UK.

Autor: Jakub Sudek