Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

Gladiátori otočili stav stretnutia, o body obrali nováčika z Brna

Európska univerzitná hokejová liga (EUHL) pokračovala ďalším kolom, tento raz trenčianski Gladiátori privítali nováčika z Brna. Tí deň pred tým prehrali na bystrickom ľade, chuť si tak chceli napraviť v stretnutí práve proti Trenčínu. Hoci sa dostali do dvojgólového vedenia a v zápase aj strelecky dominovali, na body napokon nesiahli.

Gladiators Trenčín – Cavaliers Brno 5:3 (1:2, 1:0, 3:1)

Góly a asistencie: 13. Haščič, 28. Haščič (Kvasnica, Zemko), 44. Šulík (Révesz, Baron), 48. Mečiar (Trefný), 49. Kvasnica (Haščič, Okuliar) – 6. Gombarčík (Dobiáš), 9. Nossek, 43. Salát (Cívka, Štepánek)

Vylúčení: 3:5 na dve minúty, navyše Baron (GLA) 10min, presilové hry: 0:1, oslabenia: 1:0, pomer striel: 33:37

Rozhodovali: D. Lessay – A. Jurčiak, M. Krajčík

GladiatorsTrenčín:Páleš – Matejka, Zemko, Okuliar, Kopunec, Hajko, Baron, Novák, Porubský, Haščič, Smolka, Šulík, Kutiš, Kvasnica, Balaj, Mečiar, Trefný, Révesz

Cavaliers Brno: Bartošek – Stupka, Štepánek, Dobiáš, Sokolík, Grűnwald, Nossek, Humi, Malíř, Maršálek, Kozel, Polzer, Cívka, Gombarčík, Svatuška, Roubal, Pospíšil, Vojáček, Salát, Dobšák

V úvodnom dejstve dominovali hostia, ktorí sa do svojho súpera poriadne zahryzli. Vo 4. minúte to spred bránky skúšal Pospíšil, puk skončil ale len na brankárových betónoch. Pomocnú ruku následne podal Dobiáš, no ani jeho zodvihnutý puk nezakotvil v bránke. Gólové skóre sa podarilo Cavalierom otvoriť krátko na to, keď puk aj s kúskom šťastia doslova doskackal za Páleša a o tri minúty po Nossekovej strele spoza kruhu viedli hostia už 2:0. Gladiátorom sa podarilo zareagovať počas vlastného oslabenia, keď sa dostal dopredu vysunutý Haščič; síce prvotnú strelu namieril do betónov, následne sa mu puk podarilo upratať za Bartošeka.

Stredná časť priniesla so sebou už väčšiu iniciatívu domáceho celku, čomu dopomohla na úvod presilová hra. Práve v nej to na dvakrát skúšal Okuliar, no stav sa nemenil. Na druhej strane nevyužil odkrytú bránku Štepánek a klišé „nedáš – dostaneš“ sa potvrdilo i tento raz. O dve minúty na to si Haščič s Kvasnicom oku lahodiaco prihrávali pred bránkou na jeden dotyk, prvý menovaný pri poslednom kontakte s pukom vsadil na strelu a vyrovnal. V polovici stretnutia sa trenčianski vysokoškoláci mohli dostať prvý raz v zápase do vedenia, no Révesz po Haščičovej prihrávke nespracoval puk ideálne a nevyužil tak protipohyb brankára. Krátko pred koncom sa naskytla veľká príležitosť i na druhej strane, Polzer však neuspel.

Záverečná tretina tak začala s vyrovnaným skóre, to však trvalo len do 43. minúty. Cavalierom sa totiž naskytla možnosť hrať v početnej výhode a Salát túto príležitosť využil, keď zakončoval spred bránkoviska. Zo strany domácich ale prišla blesková odpoveď, už po dvadsiatich sekundách hry sa Šulík postaral o vyrovnanie, a o štyri minúty neskôr sa po Mečiarovom zakončení Gladiátori dostali prvý raz v zápase do vedenia. Najtesnejší možný náskok o necelú minútu poistil strelou spomedzi kruhov Kvasnica, na to už hostia nedokázali zareagovať. Cavalieri sa síce dostali do pásma, no Páleša svojimi strelami veľmi neohrozili. Hostia tak zo slovenského tripu odchádzajú bez bodu, deň pred tým prehrali v Banskej Bystrici 2:7.

autor: Janka Danková