Cavalieri podľahli bystrickej paľbe. UMB tím doma nezaváhal a nadelil nováčikom sedem gólov

Na dnešnom stretnutí privítal UMB tím na svojom domácom ľade nováčikov EUHL ligy – Cavaliers Brno. Podľa výsledkov jednotlivých tretín môžeme jednoznačne zhrnúť, že prvá tretina bola veľmi vyrovnaná a ďalším dvom panovali domáci. Tí okrem výrazného výsledku na tomto stretnutí dosiahli aj výrazne víťazstvo čo sa týka počtu striel, a rovnako aj nie tak lichotivému počtu vylúčení v porovnaní so súpermi.

UMB Hockey Team – Cavaliers Brno 7:2 (2:2, 3:0, 2:0)

Góly a asistencie:  3. Kandra (Kasanický, Novodomec), 14. Kamzík (Tatár), 26. Sapár (Janák), 31. Jakubik (Brnčal, Koch), 36. Tatár (Kováčik), 51. Koch (Brnčal, Jakubik), 57. Jakubik (Brnčal, Koch)  – 12. Kozel (Cívka, Svatuška), 20. Polzer (Grünwald, Pospíšil)

Vylúčenia: 7:2

Počet striel: 51:27

Rozhodcovia: Vojtek R. – Jakubec A., Kováčik M.

UMB Hockey Team – Malatinec, Korytár – Janečko, Garay, Jakubík, Šeliga, Tatár, Kamzik, Žáčik, Kandra, Primus, Majling, Bednárik, Sapár, Indrych, Novodomec, Kadlečík, Kováčik, Kasanický, Janák, Brnčal, Koch

Cavaliers Brno  – Bartošek – Curka, Kosorín, Sokolík, Grü nwald, Malíř, Huml, Maršálek, Kozel, Dobiáš, Polzer, Cívka, Gombarčík, Svatuška, Pospíšil, Salát, Dobšák

Nováčikovia EUHL priniesli na bystrickú ľadovú plochu veľmi priateľskú atmosféru. Prvé sekundy zápasu sa zdalo, akoby všetci hráči na ľadovej ploche hrali za jeden tím. V druhej minúte zápasu sa však na trestné lavičky posadil súper a domáci začali hrať svoju dravú hru. Už v prvých sekundách presilovky sa im podarilo skórovať. O tento prvý gól zápasu sa zaslúžil Kandra, po Kasanického asistencii v území pred bránkoviskom. V 10. minúte zápasu sa hlavný tréner Cavalierov rozhodol o veľmi zaujimavý krok a to stiahnutím brankára z hry. Posilnil tak svoje mužstvo o jedného hráča. Brankár sa však takmer ani nestihol dostať na striedačku, keď rozhodca odpískal faul. Na trestnú lavičku sa posadil hráč UMB tímu za podrazenie. Bystričania tak hrali v oslabení 4 na 5. Neprešla ani minúta, keď rozhodca opäť zapískal. Opakovane sa vylučovalo na strane domácich, tentokrát za držanie. Bystričania sa na ďalšie minúty dostali do veľmi nepriaznivej situácie. Cavalieri svoju presilovku zapečatili gólom. Najprv sa rozostavili pred Korytárom a po krátkom kolotoči vypálil na Korytára Kozel od pravého kruhu. Sieťka bránky sa zatriasla a skóre sa zmenilo na remízu. V 12. minúte boli Bystričania ešte stále v oslabení 5 na 4, no neprestávali napádať bránku súperov. Po jednej veľmi nádejnej strele sa len rozcvendžala žrďka Bartoškovej bránky. Pár sekúnd potom už hrali domáci v plnom počte. Po nasledujúcom buly sa okamžite presunuli k súperovej bránke, kde sa podarilo puk dostať za Bartoškov chrbát až do tretice. Po prvých dvoch neúspešných strelách z ktorej sa o jednu pokúsil Tatár, to nakoniec zaklincoval Kamzík a uviedol svoje mužstvo do vedenia 2:1. Dve a pol minúty do konca prvej tretiny sa na ľadovej ploche objavila krvavá stopa, ktorej majiteľom bol hráč Cavaliers Brno, Dobšák. Po tejto nepríjemnej udalosti bola krátka prestávka, pokiaľ si technická čata urobila na ľadovej ploche poriadok. Po prestávke sa na trestné lavičky posadil Kandra, ktorý dostal dvojitý trest za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou. Cavalieri si tiež odpykávali posledné sekundy svojho trestu, no minútu do konca prvej tretiny ešte stihli odohrať v plnom počte. V presilových hrách sa Cavalierom očividne veľmi dobre darilo. Aj v tejto sa im podarilo skórovať. O ďalší gól, ktorý premenil skóre na remízu sa zaslúžil Grünwald nádhernou priamou strelou z postavenia medzi modrou čiarou a ľavým kruhom. Po dvadsaťminútovke bol stav zápasu vyrovnaný 2:2.

Do druhej tretiny vstúpil UMB tím v oslabení. Kandra si odpykával svoj trest ešte po dobu jednej minúty. V 26. minúte sa striedačka domácich tešila z ďalšieho gólu. Tretí gól Bystričanov si na svoje konto pripísal Sapár strelou od pravého kruhu. V 28. minúte sa dostal hráč domácich, Tatár do úniku, no v strele mu zabránil súper. Spravodlivosť sa predsa len prejavila a Tatár dostal ešte jednu šancu v podobe trestného strieľania. To však bolo neúspešné. Po odpískaní v 30. minúte, došlo ku šarvátke medzi Kasanickým a Cívkom, ktorí si na trestných lavičkách posedeli za nedovolené bránenie v hre a hrubosť. Stretnutie pokračovalo v hre 4 na 4. Po buly sa domáci presunuli pred bránku súperov, do ktorej poslal puk spomedzi kruhov Jakubík. UMB tím sa tak dostal do dvojgólového vedenia. Osem minút do konca druhej tretiny už hrali oba tímy so všetkými hráčmi. O štyri minúty na to sa na domácej striedačke opäť radovali. Bystričania predviedli pred bránkou súperov krásnu hernú kombináciu v podaní Kováčika  a Tatára, ktorý zakončil piatym gólom svojho mužstva. Minútu do konca druhej tretiny sa na trestné lavičky posadili hráči z oboch tímov. Súperovu lavičku ohrieval Cívka za faul lakťom, zo strany UMB tímu Primus za seknutie. Po druhej tretine bol UMB tím v trojgólovóm vedení 5:2.

Tretia tretina začala hrou 4 na 4. Tresty si hráči odpykávali ešte po dobu jednej minúty. Hráči z Brna sa pokúšali znížiť skóre a napádali Korytára tak často ako to len šlo. V 44. minúte sa vylučovalo. Na trestnej lavičke si posedel Majling z UMB tímu za podrazenie. O pár sekúnd na to sa počet hráčov na ľade vyrovnal opäť 4 na 4. Rozhodca vylúčil Polzera za hákovanie. Po uplynutí trestov pokračovala hra zo strany na stranu. V 48. minúte doplatili domáci na zbytočnú chybu, kedy sa na ľade ocitlo príliš veľa hráčov. Tento trest si odpykával Brnčal. Súperi však presilovku nepremenili. Aplaus na tribúnach opätovne znel aj v priebehu 51. minúty. Od pravého kruhu vypálil Brnčal a puk sa odrazil od Kochovej hokejky priamo za chrbát súperovho gólmana. Skóre stretnutia vzrástlo na 6:2. Deväť minút do konca zápasu sa za hákovanie posadil Janečko a súperi tak mali možnosť znížiť skóre. Z oslabenia sa Bystričania dostali bez ujmy na svojom štvorgólovom náskoku. UMB tímu sa ešte stále málilo. V 57. minúte predviedli akciu Brnčal a Jakubik a prepísali skóre na 7:2.  Po tomto góle sa po niekoľký krát ztrhla bitka, v ktorej znova nechýbal Cívka. Oba tímy však vyviazli bez trestov. Po ďalšej šarvátke ktorá nastala len pár sekúnd po predošlej, sa však už tresty rozdali. Na počudovanie sa obsadila iba trestná lavička domácich v počte dvoch hráčov a to Kamzíka za hrubosť a Kováčika, ktorý získal aj osobný trest do konca zápasu za pichnutie. Nato si vzal hlavný tréner UMB tímu Lukáš Opáth oddychový čas. Stretnutie pokračovalo na ďalšie dve minúty v hre 3 na 5.  Korytár však svoj tím excelentne podržal a nedovolil aby ho žiadna zo striel prestrelila. Posledná minúta zápasu sa hrala 4 na 5, no žiadnemu z tímov sa už nepodarilo skórovať. UMB tím tak zvíťazil s prehľadom 7:2.

„Vedel som, že dnes to nebude ľahké, že Brno bude mať naozaj dobrú kvalitu. Súperi nás potrápili aj keď ten výsledok to neukazuje. Tento zápas nebol taký jednoznačný ako sa zdá. V prvej tretine sme dostali dva hlúpe góly v oslabení, čo nás možno trocha zabrzdilo. V druhej tretine bolo veľmi dôležité že sme odskočili na druhý gól. Keď sme pridali na 5:2, vedel som že je dobre. Stále som však opakoval, že v tretej tretine nemôžeme vypustiť, za čo som aj rád. Nakoniec sme dohrali sme bez ďalšieho gólu. Takéto zápasy, ako napríklad dnešný, keď vyhrávame 5:2 musíme zvládať, jednoducho nemôžeme vypustiť. Tento zápas bol ťažký, ale boli sme lepší.“ (Hlavný tréner UMB tímu – Lukáš Opáth)

„Dnešný zápas by som zhodnotil na tretiny. Prvá tretina bola z oboch strán veľmi kvalitná. Druhá tretina, niečo sme si s chlapcami povedali, niečo nakreslili. Žiaľ boli tam individuálne chyby, na ktoré sme doplatili aj troma gólmi, ktoré boli rovnaké, ako cez kopirák. Je však vidieť, že Banská Bystrica to má skvelé nacvičené. Tretia tretina bola boj. Dostali sme zbytočné dva góly. Znova musím pochváliť aj chlapcov, že nevypustili a bojovali až do konca. Nedokážem povedať prečo sa udiali tie chyby. Možno im zviazala ruky tá atmosféra. No súperi hrali naozaj výborný hokej a bolo ťažké znížiť skóre. My sme však bojovali až do konca.“ (Hlavný tréner Cavaliers Brno – Ladislav Šoukal)

autor článku: Barbora Plešavská