shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

EUHL na prelome sezón – vyhodnotila ostatný ročník, predstavila možné nové tímy

Hoci je tu Európska univerzitná hokejová liga ešte len dva roky, čoraz väčšmi sa dostáva do povedomia ľudí a predovšetkým napreduje. Nielen samotná asociácia (EUHA), ktorá riadi spomínanú súťaž, ale i tréneri či manažéri tímov, neustále spájajú svoje sily a pokúšajú sa vytvárať čo najvhodnejšie podmienky pre fungovanie ligy tak, aby boli spokojní všetci jej účastníci – a v neposlednom rade i priaznivci univerzitného hokeja.

Hokejista EUHL 2015Po dvoch rokoch fungovania EUHL možno konštatovať, že už po tomto čase sa dá spozorovať mnohé plusy a silné stránky súťaže, avšak i prípadné nedostatky, ktoré je potrebné odstrániť a čo najefektívnejšie vyriešiť. Napredovanie sa nevyhne potrebnej kritike, no súčasne i potešujúcim slovám – ktoré vedia naopak motivovať a dodať nové sily. I preto EUHA odmenila tých najlepších prednedávnom ukončeného ročníka. Trénerom sezóny 2014/2015 sa stal Lukáš Opáth, ktorý sa so svojím nováčikovským tímom UMB Banská Bystrica prebojoval až do samotného finále. Jeho tímový kolega Milan Kyseľ získal ocenenie pre najlepšieho manažéra, avšak nezabudol podotknúť, že spomínaná cena patrí aj jeho kolegovi Marekovi Janíkovi a tiež Lukášovi Opáthovi, s ktorými spoločne manažujú banskobystrický tím. Na pódiu sa najviackrát objavil kapitán majstrovskej Prahy Petr Hučko, ktorému bola venovaná cena za najlepšieho hokejistu sezóny,  za najproduktívnejšieho hráča, jeho víťazný tím získal Sekeráš Trophy a spomínaný útočník sa dokonca objavil aj v All Stars tíme. IMG_1149Spolu s ním sa najlepšou šesticou hráčov stal brankár Matúš Porubský (HK Slávia STU Bratislava), obrancovia Karel Herr (UK Praha), Nicolas Ketner (HK Slávia STU Bratislava) a útočníci Marek Marušiak (Paneuropa Kings) a Daniel Bednárik (Gladiators Trenčín). Hučkov spoluhráč Vojtěch Vokatý si odniesol cenu za najužitečnejšieho hráča v playoff, naopak kolektívnemu oceneniu pre Majstra Slovenska po základnej časti sa potešili hráči Paneuropy Kings. Úsmev na tvári nechýbal ani ne-hokejistom, ktorí sa podieľajú  predovšetkým na propagovaní tímov: Matej Čalfa vyhral kategóriu najlepší novinár, za mediálny rozvoj počas celého fungovania EUHL boli ocenení Jana PšenkováPeter Brichta.

Ocenenia a teda danie najavo, že činnosť, ktorú spomínaní ľudia vykonávajú, si druhí vážia a predovšetkým, že je potrebná, bude snáď hnacou silou do ďalších ročníkov nielen pre ich samotných, ale tiež pre hráčov, trénerov, manažérov či novinárov i z ďalších mužstiev. IMG_1268„Konkurencia“ môže byť však stále väčšia a väčšia; Peter Špankovič, generálny manažér EUHA, prezradil, že sú univerzity, s ktorými prebehli rokovania o vstupe do EUHL a teda možno spomínanú súťaž rozšíria. Konkrétne ide o České vysoké učení technické v Prahe, Masarykovu univerzitu v Brne a záujem prišiel i z Poľska: Podhale – Nowy Targ.

autor: Janka Danková