Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

Engineers slaví čtvrtou výhru v řadě! Bratislavské Kings porazili 5:1

Engineers navázali na vítěznou sérii z předchozích duelů a porazili bratislavský tým Paneuropa Kings 5:1. Na domácím ledě v Praze na Hvězdě tak dokázali vyhrát už počtvrté v řadě. Velkou měrou se o to přičinil tentokrát 4. útok, který vstřelil hned 4 góly. Domácí tým soupeře od první minuty přehrával a a jasně si šel za dalšími 3 body do tabulky Evropské Univerzitní Hokejové Ligy (EUHL), ve které se po úspěšném představení posunul na 4. místo. Zápas poznamenalo mnoho šarvátek a vyloučení, hlavní rozhodčí v něm udělil celkem 154 trestných minut.

Engineers Prague – Paneuropa Kings 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)

Branky: 4. Zdvořáček (Kolář), 6. Zdvořáček (Žáček), 29. Kolář (Zdvořáček), 41. Ujfaluši (Vostracký, Sem), 44. Kolář (Zdvořáček, Dudák), 52. Szabó (Naumov)

Střely: 42:20

Vyloučení: 9:9, Využití: 0:0

Diváci: 100

Engineers Prague: Cvrček (46. Konečný) – Sem, Vostracký, Klement, Herna, Žáček, Janásek, Ureš, Oravec – Dulovec, Ujfaluši, Kratochvíl, Hyršl, Veber, Suda, Popek, Hlaváč, Vacek, Kolář, Zdvořáček, Dudák

Diplomats Pressburg: Bohuš (Orlík) – Stanislav, Tarabík, Záviš, Naumov, Pribula, Šotek, Ketner – Takáč, Halabrín, Mašlanka, Čechovič, Novysedlák, Ivanyi, Kundrát, Szabó, Jonášek

Už od začátku zápasu bylo všem přítomným jasné, že domácí chtějí pokračovat ve své vítězné sérii. Úvodní tlak nesl své ovoce a hned ve 4. minutě se prosadil Petr ZDVOŘÁČEK, který bekhendem dorazil puk do branky po akci Dana Koláře – 1:0. O dvě minuty později, při svém dalším střídání, se čtvrtá pětka prosadila znovu. Míra Žáček vyslal perfektním pasem do brejku Petra ZDVOŘÁČKA a ten přidal svůj druhý gól. Nápor domácích Pražanů lehce přibrzdilo několik vyloučení v závěru třetiny. Po zákroku Janáska navíc měli hosté možnost hrát 5 min dlouhou přesilovku, kterou ale vůbec nezvládli a mohli být rádi, že sami neinkasovali po některém z brejků domácích. Do kabin tak odcházeli Engineers s dvoubrankovým vedením.

Druhá třetina začala vyloučením jednoho z bratislavských. A i když si domácí v přesilovce vytvořili před brankou hostů dost šancí, gólu se nedočkali. Až v 29. minutě se o pozornost znovu přihlásil, v zápase skvěle hrající, čtvrtý útok Engineers – na 3:0 zvyšoval ranou z mezikruží Dan KOLÁŘ. To byl první a také poslední gól v této třetině, ačkoliv příležitostí ke skórování měli především domácí víc než dost, všechny ale pochytal solidně chytající Bohuš.

Poslední hrací část zahájili Engineers čtvrtým gólem. A to hned v její první minutě! Za asistence Pepy Vostrackého a Davida Sema skóroval z úniku Petr UJFALUŠI a domácí pokračovali v „krasojízdě“. Záhy zvýšil na 5:0 opět Dan KOLÁŘ, asistovali Petrové Zdvořáček a Dudák. Čtvrtá lajna tak nasázela Slovákům hned čtyři branky, což je skvělá zpráva především pro domácího kouče Filipiho. Hráči na druhé střídačce měli ze zápasu pocity přesně opačné. Nespokojenost bratislavských s výsledkem nabrala na síle v 46. minutě, kdy se počínající potyčka na ledě mezi dvěma hráči přesunula až ke střídačce Kings, kde se změnila v hromadný pěstní souboj. Do bitky se dostali i rozhodčí, kteří posléze udělili snad všechny možné tresty oběma týmům. Ze strany bratislavských létaly vzduchem dokonce i hokejky. Po menší přestávce a uklidnění situace hra pokračovala. Domácí v 46. minutě vystřídali brankáře, místo Cvrčka nastoupil Konečný. Ten na rozdíl od svého předchůdce musel lovit puk z branky poté, co v 52. minutě skóroval v přesilovce SZABÓ, asistoval mu Naumov. Z průběhu zápasu frustrovaní hosté se však na další odpor nezmohli a po napjatém česko-slovenském utkání tak mohli 3 body do tabulky slavit Engineers.

Čtvrté vítězství za sebou přineslo Engineers čtvrté místo v tabulce ligy. Skvělou vizitkou Pražanů je také to, že mají nejméně obdržených gólů v celé EUHL – z osmi zápasu inkasovali pouze 16x. Na další match se vydají příští středu 6. prosince do Plzně, kde se postaví místním Akademikům ve čtvrtém ročníku akce s názvem Plyšáková bouře!