Akademici si v Domažlicích otevřeli střelnici a Krynica odjela s výpraskem!

Na středu 29. listopadu bylo naplánováno další domácí utkání plzeňských Akademiků. Místo tradiční Kooperativa Arény ho však Akademici sehráli o 60 kilometrů dál, a to na domažlickém zimním stadionu. V rámci šíření myšlenky univerzitního hokeje po plzeňském kraji tam přivítali neoblíbeného soupeře, polskou Krynici.

Kdo ve středu dorazil na domažlický zimák, rozhodně se nenudil. Už ve třetí minutě totiž vymetl levý horní růžek hostující branky domácí kapitán Václav Polívka. Do konce první třetiny se k němu přidal ještě Martin Muchka, který od modré propálil vše, co mu stálo v cestě a také navrátilec do sestavy Petr Mainer, který „tak trochu omylem“ poslal puk mezi betony hostujícího brankáře a stanovil tak konečný stav první třetiny na 3:0.

Do druhé třetiny vlétli Akademici ve stejném tempu jako do té první. Už 49 sekund po úvodním hvizdu zvýšil na 4:0 v přesilové hře Ondřej Polívka, který po nahrávce svého bratra Václava vymetl opačný růžek Romanovovy branky než jeho bratr v první třetině. Uplynula minuta a Západočeši se radovali z další branky, když nepozorného brankáře hostí překvapil nováček Hajšman a zapsal si tak první branku v akademickém dresu. Za stavu 5:0 pro domácí se poprvé trefili i hosté, kteří dobrou kombinací překonali brankáře Frčka. To bylo také to poslední, co Frček v domácí brance zvládl, hned poté totiž přenechal místo v brance Filipu Smejkalovi. Do konce druhé třetiny přidali Akademici ještě dvě branky. Obě si do statistik zapsal střelami z mezikruží Jan Setikovský, který dvakrát nedal hostujícímu brankáři žádnou šanci. Do kabin se šlo za stavu 7:1.

Jestli si někdo myslel, že už se toho ve třetí třetině na ledě domažlického zimního stadionu moc dít nebude, šeredně se mýlil. Akademici vstoupili do třetí periody ve stejném stylu, jako do těch předchozích, a už po minutě a deseti sekundách zvýšil na 8:1 druhou brankou v zápase Mainer. Hosté však rychle odpověděli a už po 25 sekundách tak svítil na ukazateli stav 8:2. Akademikům se to očividně nelíbilo, a tak v přesilové hře zvýšil Setikovský už na 9:2 a zkompletoval tak hattrick. Dvě minuty nato využil přesilovku po krásné kombinaci i Polata a zvýšil už na hrozivých 10:2.

Zdálo se, že je definitivně hotovo. Akademici však v této části třetí třetiny ztratili koncentraci a dost výrazně polevili, čehož hosté bleskurychle využili. V rozmezí 49. a 53. minuty překonali domácího Smejkala hned čtyřikrát a stáhli náskok Plzně na 10:6. Finální slovo však chtěli říct Akademici, kteří se po slabší pětiminutovce vzpamatovali a přidali ještě další dva góly. Nejprve se počtvrté v utkání trefil Setikovský, když krásnou kličkou v samostatném úniku nedal brankáři hostí šanci a skóre uzavřel po výborné kombinaci Kubíka s Baxou druhý jmenovaný.

V Domažlicích tak byla k vidění 18 gólová přestřelka, ze které vyšli vítězně „domácí“ Akademici a připsali si tak další důležité tři body do tabulky. Další utkání čeká plzeňský univerzitní hokejový tým už ve středu 6. prosince, když v Home Monitoring Aréně přivítají Engineers Prague. Nepůjde však o obyčejný zápas, nýbrž o čtvrtý ročník známe akce s názvem Plyšáková bouře, při které Akademici vybírají plyšáky pro děti ve Fakultní nemocnici v Plzni. Fanoušci mají jednoduchý úkol – jako vstupenka na utkání jim poslouží plyšák, toho poté po prvním gólu Akademiků vhodí na led a o zbytek se postarají už sami Akademici.

29.11. 19:00, Domažlice
Akademici Plzeň – Academy 1928 KTH Krynica-Zdrój 12:6 (3:0, 4:1, 5:5)

Góly: 4. V. Polívka, 16. Muchka, 18. Mainer, 21. O. Polívka, 22. Hajšman, 29. Setikovský, 32. Setikovský, 42. Mainer, 43. Setikovský, 46. Polata, 53. Setikovský, 54. Baxa – 28. Shalamov, 42. Evdokimov, 49. Pichuev, 49. Kopyttsov, 50. Alferov, 53. Kopyttsov

Střely na branku: 49:42 (20:20, 13:9, 16:13)
Vyloučení: 6:4
Využití: 3:1

Sestava Akademici: Frček (od 28. Smejkal) – Kubík, Prachař, Pokorný, Muchka, Malota, Blumentrit, O. Polívka – Škarka, Franěk, Sequens, Setikovský, Mainer, Kučera, Polata, Baxa, Voves, V. Polívka (C), Jakubec, Hajšman

Rozhodčí: Svoboda – Jelínek, Kotyza