Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

Další tým z Brna už proti Engineers neměl šanci. Tři body zůstávají v Praze

Ve svém druhém domácím zápase v rámci Evropské Univerzitní Hokejové Ligy (EUHL) přivítali Engineers už druhý brněnský tým, tentokrát Cavaliers. Pražané byli od začátku lepším týmem a bylo jen otázkou času, kdy svou herní převahu potvrdí brankami. Hosté sice na první gól dokázali odpovědět, více jim ale pražský tým nepovolil. Engineers Prague si tak připsali zasloužené tři body, nováčci  odjížděli do Brna s prázdnou. Potvrdí Engineers výhru i příští týden, tentokrát s polským soupeřem z Krynice?

Engineers Prague – Cavaliers Brno 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)

Góly a asistence:  4. Suda (Vostracký),  35. Oldřich Heža (Urbančík, Herna), 36. Sekera, 39. Hlaváč (Herna, Oldřich Heža), 44. Adam Hyršl – 33. Gombarčík

Střely: 32:28

Vyloučení: 5:2, bez využití

Rozhodčí: Frodl – Fuis, Kovář

Engineers Prague: Konečný, Příhoda – Klement, Herna, Sekera, Žáček, Ureš, Janásek, Sem, Vostracký – Dulovec, Ujfaluši, Kratochvíl, Suda, Hyršl, Urbančík, Veber, Heža O., Hlaváč, Dudák, Popek, Fiala; Trenér: Milan Filipi

Cavaliers Brno: Bartošek – Dobiáš, Malíř, Vojáček, Cívka, Vágner, Dobšák, Maršálek, Salát, Huml – Pospíšil, Stupka, Polzer, Gombarčík, Svatuška, Hussein, Dvořák, Kosorín, Kozel, Sokolík, Roubal, Kosorín

Po náročném týdnu, ve kterém se Inženýři potkali nejprve proti sobě na Hokejové bitvě, a poté společné změřili síly se svým pražským rivalem UK Praha (3:4 v prodl.), následoval zápas s brněnskými Cavaliers. Další nováček z Brna tentokrát na rozdíl od svých kolegů z „Masárny“ dorazil včas a zápas začal přesně podle plánu.

Hned v úvodní minutě se domácí zapomněli na ledě při střídání a na trestnou lavici odešel Martin SUDA. Ten však chybu napravil hned po vpuštění do hry, kdy dostal  přesný pas od Pepy Vostrackého a ve 4. minutě z úniku vstřelil úvodní gól zápasu! Engineers soupeře přehrávali a do žádné vážnější šance soupeře v první třetině nepustili. I přes spoustu šancí ale nedokázali domácí přidat další, „uklidňující“ góly.

Do druhé třetiny se tak vstupovalo pouze s rozdílem jednoho gólu. Domácí to lehce svazovalo a jejich hra byla plná nepřesností. Cavaliers právě v tu chvíli vycítili svou šanci a na hráčích Brna byla vidět zvýšený snaha, rychlejší bruslení a ostřejší hra. To  vše se jim záhy vyplatilo a Michal Gombarčík z mezikruží střelou vyrovnal stav na 1:1. Hned poté měli hosté ještě jednu tutovku, kterou však skvělým zákrokem vychytal domácí brankář Michal Konečný. Tým Engineers ale paradoxně gól a šance Brna spíše probudily ze spánku a hned vzápětí dokázal vstřelit dvě rychlé branky!  Nejprve Marek Herna našel ve středním pásmu Urbančíka, který přiklepl do jízdy Oldovi HEŽOVI a navrátilec do sestavy předvedl tváří v tvář brankáři Brna parádní bekhendový blafák – 2:0. Premiérový gól v dresu Engineers si poté připsal Honza SEKERA, který od modré nahodil puk a ten se i díky teči jednoho z brněnských obránců dostal až do sítě – 3:1.  A to nebylo všechno, do konce třetiny ještě na 4:1 zvýšil Tomáš HLAVÁČ, který tečoval střelu Marka Herny od modré čáry. Asistenci si připsal také Olda Heža.

Stejně jako v první třetině se i v té závěrečné dokázali prosadit pouze domácí. Ve 44. minutě si Adam HYRŠL zpoza branky a naprosto přesnou střelou k bližší tyčce možná trochu zaskočil hostujícího brankáře – 5:1. Po této brance bylo o výsledku zápasu prakticky rozhodnuto a na hře to bylo znát. Z průběhu zápasu frustrovaní hosté se ve třetí třetině snažili hrát agresivně, domácí jim ale jasně dali najevo, kdo si ze zápasu odnese 3 body. V závěru měli domácí hned několik stoprocentních šancí, další gól však nepadl.

Inženýři tak zvítězili nad Kavalíry 5:1, nikdo z přítomných by se však nemohl divit, kdyby byl rozdíl ve skóre dvojnásobný. Ale to jsou jen hokejová „kdyby“, hlavní je pro domácí fakt, že si připsali tři body do tabulky EUHL!

Engineers Prague si tak prohře s UK spravili chuť a do vyrovnané tabulky EUHL připsali důležité 3 body.  Další zápas čeká Engineers příští středu 15. listopadu proti polskému týmu KTH Krynica, tradičně na domácím stadionu na Hvězdě.

Autor: Barbora Pospíšilová, Marek Herna