Diplomati do novej sezóny vstúpili výhrou nad UHT Dukes Graz

Za svojim prvým zápasom v tohtoročnej sezóne sa hráči Diplomats Pressburg museli vydať do 260 kilometrov vzdialeného mesta Graz, kde na nich čakal domáci tím UHT Dukes. Po niekoľko hodinovej ceste a zastávke na kávu v centre Grazu tak celá výprava diplomatov konečne dorazila na štadión Liebenau, kde sa stretnutie odohrávalo. Nasledovala rozcvička a o 20:30 tiež úvodné buly, ktoré započalo zápas, pre oba tímy predstavujúci vstup do novej sezóny.

UHT Dukes Graz – Diplomats Pressburg   3:4 (1:1,1:1,1:2)

Góly a asistencie: 13. Sternat (Ritzmaier), 36. Sternat (Ungericht), 43. Riedmann (Bendjanec) – 18. Kraus (Karaba, Hegely),22. Studený (Mikšík, Ernst), 44. Mikšík (Ernst, Brincko), 55. Hegely (Čáni, Mikšík)

Vylúčenia: 12:11, počet striel: 32:30

Rozhodovali:R. Trattnig – S. Kapun, M. Lausegger

UHT Dukes Graz: Kofler – Sheucher, Panger, Pfingstner, Lammer, Ritzmaier, Lehmann, Scepka, Jus, Bednjanec, Laritz, Ungericht, Riedmann, Innerkofler, Weihs, Schrottner, Sternat, Strohmeier, Florian, Brenter, Schuller, Meixner

Diplomats Pressburg: Turák – Pardubský, Just, Vizváry, Kraus, Hegely, Soltis, Karaba, Studený, Ernst, Mikšík, Čáni, Brincko, Winkler, Holeš, Hudcovský, Burian, Sudek, Hrabina

Začiatok prvej tretiny bol poznačený miernou nervozitou na oboch stranách. Prvé vylúčenia na seba taktiež nenechali dlho čakať s tým, že v prvej desaťminútovke boli hneď štyri, s rovnakým počtom vylúčených na oboch stranách. Ani jeden z mančaftov však presilovku nevyužil. To sa podarilo až domácemu mužstvu v trinástej minúte, kedy len pár sekúnd po vylúčení Krausa za držanie rozvlnil sieť diplomatov Sternat. Všetko nasvedčovalo tomu, že tento gól diplomatov nakopol a bolo vidno, že sa začali viac sústrediť na ofenzívnu hru. Tá sa im vyplatila v osemnástej minúte, keď paradoxne v oslabení, Kraus zakončil svoj samostatný únik nekompromisne nad vyrážačku brankára UHT a odčinil si tak predchádzajúce vylúčenie. Do konca tretiny sa už stav nezmenil a oba tímy do šatní odkráčali za stavu 1:1.

Rýchly začiatok druhej tretiny priniesol prvú obeť hneď v úvodnej minúte, kedy si na trestnú lavicu šiel za hákovanie sadnúť domáci Pfingstner. Diplomati ponúknutú šancu využili a svoj prvý presný zásah v sezóne si pripísal sviatočný strelec Studený. Prostredná časť zápasu pokračovala bezgólovo, no na oboch stranách sa objavilo zopár skvelých šancí, ktoré zostali nevyužité, a to až do 36. minúty stretnutia. Vtedy opäť domáci Sternat využil hru v presile a tesne pred skončením trestu Soltisa vyrovnal stav na 2:2. Za zmienku stojí ešte neprjemné zranenie Hudcovského, ktorý sa po tvrdom zákroku za hranicou pravidiel porúčal na ľad a privodil si zranenie stehenného svalu. Tento zákrok však ostal nepotrestaný. Do konca tretiny sa už nič podstatné neudialo a tímy sa porúčali do šatní opäť za nerozhodného stavu.

Posledná tretina priniesla skvelý hokej hneď od začiatku a bolo vidno, že oba tímy chcú uchmatnúť víťaztvo pre seba. Skóre sa podarilo zmeniť v 44. minúte domácemu Riedmannovi, na čo však nadviazal Mikšík a o 30 sekúnd bolo vyrovnané. Veľkú šancu strhnúť vedenie na svoju stranu mal Ernst, ktorého odzadu pri samostatnom útoku na bránu domácich nedovolene zastavil Ritzmaier. Pri samostatnom nájazde sa mu však skórovať nepodarilo a hra pokračovala za nezmeneného stavu. Posledný gól, ktorý určil výsledok zápasu, prišiel z hokejky Hegelyho, ktorý len pár sekúnd po návrate z trestnej lavice poslal puk za chrbát hosťujúceho gólmana.

Z vydretého víťazstva sa tak zaslúžene napokon tešil tím Diplomats Pressburg, ktorý svoj nasledujúci zápas odohrá v sobotu 10.10. opäť na ľade hostí, tentokrát v Poľsku na domácom štadióne tímu PPWSZ Podhale Nowy Targ.