shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

Členovia EUHA odovzdali ceny najlepším, prezradili tiež meno reprezentačného trénera

EUHL (Európska univerzitná hokejová liga) má za sebou tretí ročník, z majstrovského titulu sa tešia vysokoškoláci z UK Praha. Okrem tímového ocenenia dostali priestor aj individuálne, a tie už majú tí najlepší vo svojich rukách. Slávnostný večer spojili členovia EUHA, asociácie, ktorá je riadiacim orgánom spomínanej súťaže, s odborným seminárom, na ktorom nielen zhodnotili ostatný ročník, ale tiež prezradili mená členov realizačného tímu, ktorý povedie na prelome rokov 2016-2017 reprezentačný výber v zápase proti vysokoškolákom z Ameriky.

EUHL má za sebou tretí ročník a tak sa členovia EUHA (Európska univerzitná hokejová asociácia) rozhodli pre odborný seminár so zástupcami účastníckych tímov, na ktorom ostatnú sezónu mohli spoločne vyhodnotiť a tiež pripraviť podklady pre tú nadchádzajúcu. „Nechceme, aby pravidlá v EUHL boli len striktne dané. Veľmi radi si vypočujeme názory a nápady aj trénerov či manažérov a spoločne sa tak snažíme hľadať spôsoby ako napredovať a zvyšovať úroveň ligy. Na seminári, ktorý sme mali, bolo vyslovených hneď niekoľko skvelých myšlienok, ktoré by sme radi zrealizovali a urobili tak EUHL atraktívnejšou,“ netajil radosť viceprezident Ľubomír Sekeráš.

ŠRVŠ - cena pre Univerzitného majstra Slovenska v ľadovom hokeji„Po niekoľkohodinovom seminári nás čakala ale aj veľmi milá povinnosť a síce odovzdať ocenenia tým najlepším, tým, ktorí si ich zaslúžia,“ pousmial sa Sekeráš. Ceny však neodovzdali len samotní členovia EUHA, ale tiež tí zo Študentskej rady vysokých škôl. Pohár pre univerzitného majstra Slovenska v ľadovom hokeji poputoval do rúk hráčov mužstva Paneuropa Kings a tréner tohto celku, Ľudovít Jurinyi, sa mohol tešiť aj z inej skutočnosti. Jaroslavom Strakom, prezidentom EUHL, bol totiž nominovaný na hlavného trénera reprezentačného celku, ktorý sa na prelome kalendárnych rokov postaví proti výberu zo zámoria. Asistentov mu budú robiť Lukáš Opáth (UMB Banská Bystrica), Andriej Parfionow (PPWSZ Podhale Nowy Targ) a Jan Kregl (UK Praha). Manažérom pre reprezentačný celok bude Milan Kyseľ (UMB Banská Bystrica), úlohy toho marketingového sa zmocní Boris Jankovský (Paneuropa Kings), a pri reprezentačnom výbere nebude chýbať ani fyzioterapeut Jiři Stejskal a kustód – technik Jaroslav Hamza (obaja UK Praha).

Členovia_EUHAZápas medzi výbermi EUHL a ACHA sa po roku opäť presunie na Slovensko, no hráčov spoza oceánu budú môcť priaznivci univerzitného hokeja pravdepodobne vidieť aj v neďalekej Českej Republike. „Reprezentačný zápas bude len jeden, členovia realizačného tímu boli vyhlásení už teraz, aby mohli hneď od začiatku novej sezóny začať pracovať na výbere a zápase ako takom. Američania berú tieto naše vzájomné stretnutia naozaj vážne a tak sa chceme na nich pripraviť najlepšie ako sa len bude dať. Okrem tohto zápasu odohrajú Američania ešte ďalšie štyri a to proti našim jednotlivým tímom. Na tieto stretnutia sú zatiaľ navrhnutí Akademici Plzeň, UK Praha, UMB Banská Bystrica a Diplomats Pressburg, no zatiaľ je to v štádiu riešenia a rokovania,“ vyjadril sa Sekeráš.

autor: Janka Danková