shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

Branko Radivojevič podporuje EUHL: Tretí ročník bude najzaujímavejší

Myšlienka prepojiť hokej so vzdelaním našla svoje sympatie nielen medzi vysokoškolákmi, ktorých sa priamo týka, ale tiež medzi seniorskými slovenskými reprezentantmi.  Pred tretím ročníkom fungovania jej vyjadril podporu Branko Radivojevič, ktorý v nej vidí veľký potenciál.

V Amerike má univerzitný hokej viac ako storočnú tradíciu, do Európy prišiel ešte len prednedávnom. Okrem iných má na tom zásluhu aj bývalý hokejový reprezentant Ľubomír Sekeráš, vďaka ktorému si EUHL (Európska univerzitná hokejová liga) zahrali už študenti z troch rôznych krajín – Slovenska, Česka a Rakúska, pričom sa nevylučuje, že pred novou sezónou sa súťaž rozšíri o ďalší štát. Práve pred ňou otvorene vyjadril podporu Branko Radivojevič, ktorý sa priznal, že v rámci ligy má prehľad: „Sledujem ju od začiatku a verím, že pritiahne opäť množstvo hokejistov“. EUHL umožňuje hrať hokej študentom vysokých škôl a univerzít, čo sú častokrát hráči, ktorí sa nedokázali presadiť po juniorskej súťaži – i keď v nej neraz dominovali. Zvolili si tak možnosť štúdia a vďaka spomínanej lige sa nemuseli vzdať svojho obľúbeného športu.

Do Ameriky za hokejom odišiel i Radivojevič, jeho sestra Stanka vyštudovala v USA marketing a spoločne tak títo súrodenci vytvárajú „hokejovo – študijnú dvojicu“. To, čo zvládli spomínaní súrodenci spolu, môžu však už zvládnuť aj jednotlivci v Európe. Vedenie EUHL sa spoločne s mužstvami snaží spolupracovať s jednotlivými univerzitami a vysokými školami a vytvárať tak pre študentov – hokejistov čo najideálnejšie podmienky, aby sa mohli naplno venovať obom činnostiam. Pred blížiacou sa sezónou sa chystajú v rámci ligy isté novinky, ktoré by jej zakladatelia chceli predstaviť už čoskoro. „Liga sa rozvíja a myslím si, že tretí ročník bude úplne najzaujímavejší. Držím vám palce,“ vyjadril sa na adresu EUHL Radivojevič.

Z podpory zo strany aktívnych reprezentantov má spoluzakladateľ Sekeráš nemalú radosť: „Aj keď je tu naša liga pre vysokoškolákov, veľmi sa tešíme skutočnosti, že sa dostáva do povedomia i starších hráčov. Práve vďaka nim a podpore, ktorú nám vyjadrujú, sa môže EUHL šíriť ďalej a ďalej. Budúcnosť hokeja je vo vzdelaní a keď to tak funguje za oceánom, nevidím dôvod, aby to tak nebolo i v Európe.“

Autor: Jana Danková, EUHA