shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

UMB tím, ako prvý tím v histórii EUHL, ktorý si natočil svoje víťazstvo. Akademici im nestačili a cestujú domov s prehrou.

UMB tím sa na domácom ľade stretol so svojimi najsilnejšími súpermi z Plzne. Pred zápasom určite netušili, že nadelia Akademikom šesť kúskov.  Zároveň po PRVÝ KRÁT v histórii EUHL sa medzi tímami objavilo v UMB tíme aj vlastné štúdio. Po prvej tretine zápasu sa zdalo, že domáci  budú mať dvojgólový náskok, čo im však nakoniec Akademici prekazili. Druhá tretina bola vyrovnaná, no v tretej tretine sa ukázala sila domáceho mužstva, ktoré rozstrieľalo Akademikov 3:0. 

UMB Banská Bystrica – Akademici Plzeň 6:2 (2:1, 1:1, 3:0)

Góly a asistencie: 3. Brnčal (Kamzík, Michalčík), 9. Žáčik (šeliga, Bednarčík), 23. Majling (Kandra), 54. Šeliga (Brnčal), 54. Kamzík (Janečko, Žáčik), 59. Majling (Málus, Indrych) – 19. Polívka (Faschingbauer, Mucha), 32. Svoboda (Malota, Baxa)

Vylúčení:  9:7 na dve minúty

Rozhodovali: Jakubec Ľ., Jakubec A. – Kováčik M.

UMB Banská Bystrica: Korytár, Malatinec – Ferletjak, Žáčik, Indrych, Michalčík, Kandra, Malus, Drnaj, Kamzík, Nociar, Koch, Janák, Mendel, Brňal, Kasanický, Studený, Tenkel, Akantis, Šeliga, Janečko, Bednarčík,

Akademici Plzeň: Smejkal, Frček – Sequens,Ryba, Svoboda, Škarka, Mucha, Franěk, Pondělík, Synek, Fiala, Kala, Malota, Baxa, Polívka, Dědič, Faschingbauer

 

Prvá tretina zápasu sa spočiatku odohrávala vyrovnane na oboch stranách. UMB tím sa nenechal zastrašiť vedomím, že na opačnej strane hrajú ich najsilnejší súperi a výrazne sa do nich obuli. Po viacerých akciách nakoniec získal puk Kamzík a dostal sa to úniku. Za ním vykorčuľoval Brnčal a spolu predviedli ukážkovú  a hlavne úspešnú spoluprácu pred bránkoviskom. Skóre sa zmenilo v prospech domáceho tímu UMB 1:0. V 9. minúte sa pred bránkoviskom Akademikov  strhla mela. Puk aj napriek snahe súperov o obranu putoval do bránky. V 13. minúte zvonila žrď za domácim brankárom. Súperi sa po neúspešnej akcii pokúšali opäť skórovať. Po minúte na to sa puk predsa len ocitol v bránke. Šťastie však prialo Bystričanom natoľko, že rozhodcovia kvôli prihrávke rukou gól neuznali. Vyzeralo to, že UMB tím odíde po prvej tretine do šatní s dvojgólovým náskokom. Nakoniec však inkasovali gól z hokejky Polívku.

Na začiatku druhej tretiny si domáci tím opäť vybojoval stratený náskok. Majling si vo výhodnom postavení pred bránkoviskom počkal na Kandrovú asistenciu spoza plzenskej bránky, z ktorej svojou priamou strelou v okamihu vymietol pavučinu. Nasledujúce minúty prebiehal na ľadovej ploche napínavý súboj. Bystrickí hráči neustále napádali bránku súperov, ktorí sa  pokúšali dobehnúť zameškané góly. Tento reťazec neúspešných gólových akcií pretrhol až Svoboda v 32. minúte. Svojou priamou strelou prestrelil bystrického brankára a premenil skóre na 3:2. Po zvyšok druhej tretiny sa Akademici pokúšali o vyrovnávajúci gól. Brankár domáceho tímu však vychytal každú zo striel, čím podporil svojich spoluhráčov do ďalšej tretiny.

V tretej tretine vytváral tím súperov veľký tlak na domáce mužstvo. V 50. minúte sa hra presunula do obranného pásma UMB tímu. Akademici preverili bystrického brankára z každej strany. Puk sa pokúšali natlačiť do bránky cez jeho ľavý betón, no nakoniec sa zasekol medzi  korčuľou a ľavou žrďou bránky. Akademici po ďalšej neúspešnej snahe prešli na agresívnejšiu hru. UMB tím sa však nenechal zastrašiť a v 54. minúte si na striedačku poslali dva rýchle góly. O prvý gól sa zaslúžil Šeliga, ktorý využil brankárovú nepozornosť. Ďalší gól si na svoje konto po druhý krát na tomto zápase pripísal Žáčik svojou priamou strelou do ľavého horného rohu. UMB tím  pokračoval vo svojej gólovej kanonáde. Skóre tak uzavrel Majling v 59. minúte keď sa zo svojho pásma dostal do samostatného úniku a udelil plzenskej bránke posledný, šiesty gól.

Lukáš Opáth (hlavný tréner UMB tímu):

“Prvá tretina bola z našej strany veľmi dobrá  Súpera sme do ničoho nepúšťali, takticky sme to zahrali veľmi dobre. Druhá tretina už bola ťažšia. Mali sme veľa vylúčení a nevedeli sme sa dostať do hry. Tretia tretina bola aj o šťastí. Dali sme gól, ktorý sme potrebovali a tak sme teda aj dohrali zápas. Musím však povedať, že náš brankár Vladimír Korytár je pre nás naozaj veľká posila, ale samozrejme vyhrávame ako tím. Chcel by som mojim chalanom veľmi poďakovať za ich famózny výkon.”

Tomáš Ceperko (hlavný tréner tímu Akademici Plzeň):

“Síce prehra, ale hrali sme veľmi dobre. Vývoj hry ovplyvnili aj dve nevydarené šance na góly v prvej tretine. . Nemáme sa začo hanbiť, som veľmi spokojný akú sme predviedli hru a taktiež bojovnosť. Raz máme šťastie, inokedy nie. Včera nám vyšlo všetko čoho sme sa dotkli. Takto to chodí. Táto prehra je pre nás ponaučenie, aby sme vedeli, čo máme do budúcna vylepšiť.”

2 3

 

Autor článku: Barbora Plešavská

Autor foto: Čalfa z No_a_čO